Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтаж на подложки на задни пружини на Рапид ?!


Rapid

Recommended Posts

Задравейте колеги ,
преди дни си купих подложки за задните пружини, но без да имам представа как се поставят :) За да ги сложа трябва да падне пружината, защото се слагали отгоре.
Вчера разглобих рапида и пак не ми стана ясно как се сменят пружините ;) Затова направих снимки и сега ще е по-леснио да питам
Предполагам трябва да развия гайки 1,2,3 и след това гайките маркирани с 4 .По този начин би трябвало да падне еднто рамо на носача
и така излиза пружината ?????Може и да греша, но след дълго разглеждане друго не ми хрумна :) Ако някой ги е сменял да помага
Предварително Благодаря
pic1.jpg
pic2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвинтваш средния болт 4 и избутваш нагоре амортисьора. Като го развиваш внимавай да не те удари носачът, който пада надолу.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Миро,

Този целия носач се държи на един болт ? А аз бах готов да разглобя половината кола :) Довечера ако имам време ще птобвам и ще кажа дали има ефект от ладовиде подложки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подложките са 1.5см , но според колегата Ангел са достатъчни да поизправят задницат и да не седи така /--\

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен от там нема да стане.

 

Аз съм пробвал със много сериозни подложки + пружини от 21043 ,резултатите са слаби. Изкривяването е почти константно при допир на гумата със земята бес особенно значение на каква височина е колата .понеже идва от осуканите шкодови ламаринки...

 

А също като я сложихме първите 10мин изглеждаше супер ,докато не дадох на заден ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравя.

 

Един от Англичанита така беше правил експерименти със по-твърди пружини от заде (със идея да е по-бърз на писта) ,разправяше че му били побелели 10 кичура като след слгането на някакви си по-високи прожинета (маи беха прогресивни) ,та влезнал у некакъв завои колата направила клачески Пумпал 5-6 пъти без да дава никакви шансове на Задкормилноот у-во да компенсира - така че внимаваи много ако промениш нещо първо да свикнеш ,че да нем после Въх Малей...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Форман нямам големи шансове да сложа подложки , въпреки че имам нужда от леко повдигане заради 50 кила газ дет се возят отзад , но при Рапида няма ли шанс за подлагане на жигулови подложки ... така хем ще се вдигне колата с около 2 см. хем ще се запази частично оригиналната твърдост на окачването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е схема да се вдига колата - става доста по-нестабилна не само при завои, но и наравно при малко по-силен страничен вятър. Става като платноход! :mrgreen:

 

Затова най-добре е да се повдигнат захватите на напречните носачи с около сантим, ама си е играчка.

 

Хайде успех, Пепи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко съвет да дам за свалянето на пружините. Тая гайка 4 не се опитвай да го развиваш, ако скоро не си сменял амортисъора. По принцип е адски запекла и се развива по специална технология в случай че искаш да сменяш гумичките на амортисъора. Правилния варианто е да развиеш /ако меже, ако не счупиш или срежеш с флекса/ 2та болта, който държат планката на амортисъора към носача. След това развиваш амортисъора отгоре откъм купето, повдигаш надлъжния носач с маслен крик да свие пружината, свиваш на ръка амортисъора и го вадиш надолу, заедно с планката му. след това отпускаш при подпряно купе носача да увисне и вадиш пружината, не знам дали при теб се спуска достатъчно за да стане това без скоба. На 120ката има и една предпазна метална връзка да не увисва много ръкава на полуоската, която се маха, но при теб сигурно няма такова нещо. После при слагането на пружинатанай-вероятно ще трябва да омотаеш с изолирбанд гумената подложка, за да не се измести при слагането на пружината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всичко за съветите :) Вчера пробвах да направя тази процедура и след дълго търсене на горния край на амортисиора(Който на рапидите за замаскиран здраво) разбрах че за да сложа подложки трябват минимум 2 ма души . Няма как да си държа сам контра при развиването на аморти...

Така че събота и неделя с брат ми ще се пробваме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.