Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с китайски VCDS...


TWizard

Recommended Posts

Здравейте!

Дойде ми кабелчето от братски Китай и реших да пробвам някои опции, въпреки че на моята кола почти всичко е активирано, все пак имах нужда от някои промени.... 

Та направих първо пълно сканиране, за да си имам архив на кодиранията. Направих някои промени по модулите и не работиха - свирване при отключване и заключване, в последствие разбрах, че свирването става от сирената на алармата (а аз нямам аларма). Пробвах още някои промени - пак без успех. После изключих премигването на мигачите при отключване/заключване, за да видя дали изобщо се приема кодирането - пак без резултат ? 

След промяна на Long Coding, се записват нормално промените, но няма ефект върху поведението на автомобила...

Възможно ли е проблемът да се дължи на китайския кабел, защото виждам, че доста хора се оплакват от прекодирането? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @TWizard - Абсолютно е възможно некачествен кабел да не Работи добре. А по-лошото е, че може да направи и други бели на кодировките. Кабелите които предлага тази фирма са добри: Натисни Точно Тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, tuningmania написа:

До @TWizard - Абсолютно е възможно некачествен кабел да не Работи добре. А по-лошото е, че може да направи и други бели на кодировките. Кабелите които предлага тази фирма са добри: Натисни Точно Тук.

Четох за това, да...но все пак ми е странно - новата кодировка се записва в блока, но не се изпълнява... И това може да е ефект от китайския кабел, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @TWizard - Силно вероятно е. Най-лесно може да се докаже ако се въведе същия код с друг кабел и бъде приет/изпълнен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.