Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Международна гаранция


Recommended Posts

Потърсих по няколко ключови думи и не успях да намеря тема която да ми дава отговор на един въпрос - ако си закупя в момента Шкодилак от Германия на 1г. дали ще имам гаранция на автомобила в периода от следващите 4г. (или 100к км) до оставащия гаранционен период както на всеки един нов закупен автомобил от ЕТ? Има ли документи на които мога да разчитам за това и да ми даде спокойствие, че тази  гаранцията е наистина международна и ще важи и в БГ и ЕТ няма директно да ме отсвирят за евентуални рекламации по темата. Това което съм харесал е бая скъпичко (поне за мен) и всяка евнтуална спънка по темата ще ме отдалечи от подобна покупка. Знам, че най-лесно е да се отиде в ЕТ и да се обсъди темата с тях, но преди това искам да съм максимално подготвен и да имам аргументи и достатъчно информация.

 

Благодаря предварително :) ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласно правото на ЕС можете да използвате гаранцията си при всеки дилър от мрежата на производителя, независимо в коя страна от Съюза сте купили автомобила. Така например ако си купите автомобил в Германия и го откарате във Франция, можете да отидете при автомобилен дилър на производителя близо до дома ви, за да поискате да бъде поправен производствен дефект (в рамките на гаранционния период), вместо да пътувате отново до Германия.

 

Проблем няма как да имаш. Освен ако разбира се по даден компонент на автомобила не са извършвани дейатвия, които да доведат до отпадането на търговската гаранция за съответния компонент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговора. Ще се провери в сервиз в Германия официален така, че се надявам да няма действия които от които да следва отпадане на гаранцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.