Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Октавия 1, 1.9 TDI, 90 к.с


Recommended Posts

Здравейте колеги! Наскоро се сдобих с първия си автомобил, запазена Шкода Октавия, 1.9 тди на 400 000км и съм много доволен, дойде с изрядна сервизна книжка. Карана е от 1 собственик като почти на всеки 30-40 хил. е била обслужвана. Единствено не съм сигурен за джантите, че пасват на колата и приветствам съвети за джанти и размери на гуми.

Skoda02.jpg

Skoda03.jpg

skoda04.jpg

шкода.jpg

Skoda01.jpg

Skoda06.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка и безаварийно ползване! Джантите не са оригинални и спокойно може да ги пуснеш за продажба. Не ми седят на тази кола добре. Относно размерите на оригиналните джанти - 15" и 16" с гуми 195/55/15" и 205/55/16" бяха. Ама не помня офсет...

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, zloQQ написа:

Честита придобивка и безаварийно ползване! Джантите не са оригинални и спокойно може да ги пуснеш за продажба. Не ми седят на тази кола добре. Относно размерите на оригиналните джанти - 15" и 16" с гуми 195/55/15" и 205/55/16" бяха. Ама не помня офсет...

Сигурно случайно, но си сбъркал размера. 195/65R15 е правилния. Офсети съответно ET 38 на 15" и ЕТ 42 на 16" джанта. Това са фабричните, но може да се варира в определени граници. Също може и 17"(на РС версиите са такива) , но не знам колко ще е комфортно. 

Редактирано от ghost_rider
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ghost_rider, точно, случайна грешка е. 65 си е. През телефона чат-пат натискам съседен знак или пък аутокоректа ще ме поправи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка. Със здраве да я караш и всеки път, когато сядаш зад волана, да разтегляш по една готина усмивка. Относно джантите. Това, че не са оригинални и че размера на гумите не е заводския, няма никакво значение. Важното е на теб да ти харесват. Аз бих си я карал точно такава, каквато е в момента, допада ми.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.07.2021 г. at 14:09, ghost_rider написа:

Сигурно случайно, но си сбъркал размера. 195/65R15 е правилния. Офсети съответно ET 38 на 15" и ЕТ 42 на 16" джанта. Това са фабричните, но може да се варира в определени граници. Също може и 17"(на РС версиите са такива) , но не знам колко ще е комфортно. 

Не е чак такава драма комфорта, обаче нямат намиране 17ките. Иначе колата става пуканка с тях. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка и безаварийно шофиране.Още поне 400к да те вози безпроблемно.Много здрави автомобили,имам същата ,даже и цветът май е същия.Постоянно и се кефя като и се кача.Добавил съм и само един темпомат и джанти 16".

 

IMG_20210329_174928.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.07.2021 г. at 11:13, Nasko_79 написа:

Честита придобивка и безаварийно шофиране.Още поне 400к да те вози безпроблемно.Много здрави автомобили,имам същата ,даже и цветът май е същия.Постоянно и се кефя като и се кача.Добавил съм и само един темпомат и джанти 16".

 

IMG_20210329_174928.jpg

Мерси, почти същия. Моята се води зелен металик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.