Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Горна помпа на съединител - стържене и блокиране на педала.


ivvanov85

Recommended Posts

Привет, колеги,

 

първи пост, но за съжаление - относно проблем. 

Круизвам си аз със Шкодичката и изведнъж педалът на съединителя започна да стърже. Стърже, като че ли е пълен с пясък. Едно натискане - стърже, второ - пак, трето - педалът блокира и не мога да го натисна.

Отпуснах го, пробвах пак и всичко е наред, но само първите 2-3 натискания. След това историята пак се повтори - но този пък педалът не се върна. И така се редуваше нормална работа с блокиране.

Веднага разглобих всичко и свалих помпата, но като я движех на ръка - нямаше проблеми. Тъй като така или иначе щях да я сменям, реших да я разглобя и добре че го направих. Вътре е пълна с пластмасов "пясък" /частици/.

Тъй като не съм отварял до сега такава помпа, не знам как би изглеждала здравата. Но имам съмнения, че на края на буталото е имало някакво покритие или "шапка", което с времето се е раздробило. Водя се от факта, че на върха на буталото има парче бяла пластмаса, което много прилича на песъчинките и което не мога да махна, което означава че е залепено там.

Това което ме притеснява е, до колко е пълна системата с тези частици и следващата ми задача е да източа казанчето и да погледна има ли нещо в него.

Другото съмнение е - дали тези частици са от помпата или са се утаили там, но са дошли от друго място.

 

Въпросът ми е - някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и/или знае ли от какво са тези частици, или знае ли как изглежда здраво бутало?

 

P.S. - търсих такава тема тук и не намерих. В случай, че има такава - може ли линк, за да си преместя поста :)

 

 

 

20210701_105733_1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

помпата,като всяка част си има определен ресурс, който явно е изчерпан смени я заедно със спирачната течност 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.