Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова регистрация при загубен/откраднат регистрационен номер


Recommended Posts

Здравейте, както става ясно от заглавите останах без единия регистрационен номер. Писах по разни групи но така и не се намери.

Утре смятам да ходя в КАТ София и да правя нова регистрация на колата , но имам няколко чуденки преди това.
Освен ГО, преглед,двата талона искат и платения данък , но тъй като аз го платих онлайн реално нямам бележка , нужно ли е да ходя до данъчното за да ми извадят бележка или в КАТ трябва да я имат тази информация.

Също така искат и 2 табели в моя случай ще е  една , трябва ли първо да мина да обявя номера за загубен/откраднат и от там с нещо като протокол да премина към новата регистрация  или мога да действам и те сътветно просто ще го обавят за невалиден. 

Също така някой ходил ли е да прехвърля винетка бавно ли става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става ли да извадиш само една табела в БМВ? Имаше тема съвсем скоро тук с доста добре обяснена процедура... Ако става да вземеш една нова табела без да връщаш старата де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, zloQQ написа:

Не става ли да извадиш само една табела в БМВ? Имаше тема съвсем скоро тук с доста добре обяснена процедура... Ако става да вземеш една нова табела без да връщаш старата де.

Не става. Освен това не се знае с неговия номер каква свинщина ще сътворят.

преди 32 минути, Radiii написа:

 да мина да обявя номера за загубен/откраднат и от там с нещо като протокол да премина към новата регистрация

Това е трябвало да направиш още в момента в който си установил липсата на едната табела! Отиваш в районното и има да пишеш...

И се моли през това време да не са ти ползвали някъде номера за извършване на престъпление ако е изчезнал миналата седмица, а ти напишеш "снощи ми откраднаха..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При описанието определено няма да пиша ,че е "изчезнала снощи" , а че снощи съм разбрал,а колата е била паркирана "еди къде си за последните 3-4 дни".
Но остава въпроса с документите -  какво ще ми е нужно като отида за регистрацията и дали първо трябва да мина да се редя  да обавя номера за изчезнал  и после за регистрация или мога директно при регистрацията да го направя това. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се направи в КАТ. Трябва да се обяви в районното по местонамиране на МПС към момента на изчезването/установяване на липсата на номерата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в районното в чиито район е изчезнал номера, а не там където си по Л.К.(ако не си сигурен отскочи до най-близкото РПУ и те по адреса на който е била колата, коато си установил липсата ще те насочат). Подаваш една жалба за ОТКРАДНАТ номер, защото при загубен ще търсят вината от теб. Би трябвало на момента служителя да провери дали твоят номер се издирва за някакво престъпление и ако си чист ти дава една служебна бележка, с която вече отиваш в КАТ. Виж там не съм на ясно как става - аз направо отписах автомобила с липсващите номера и не съм се занимавал с пререгистриране. На мен цялата процедура ми костваше по-малко от 3 часа ( и то защото първо отидох до районното по Л.К.)
Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление смених регистрацията на колата. Та да опиша цялата процедура , ако на някой му се наложи.
Отидох в РПУ и обявих номера за изчезнал . Питаха ме кога съм разбрал (ден  и час ) ,че го няма , къде е била колата  и колко време е била там. Полицая написа жалбата на компютъра си , аз общо взето само седях.
След това ми даде едно картонче на което пишеше входящ номер . Да отворя една скоба - задължително вземете телефон за контак със служителя който ви завежда жалбата , причината малко по късно в обяснението.
Та с това картонче и нужните документи(ГО , преглед, малък и голям талон) за смяна на регистрация отивам в КАТ. В моя случай данъка ми беше платен онлайн още януари или февруари месец та бележка за него не ми искаха. Взеха ми само големия и малкия талон и прикрепиха талончето от РПУ-то към документите,изглежда другата информация си я имат вече налична.

Та минах канала и отивам да чакам за номерата. Извикаха ме но за мое учудване не за да ми дадът номерата, а за да ми кажат ,че заповедта за издирване на вече стария ми регистрационен номер не е в системата и въпреки че всичко ми е готово не могат да ми завършат новата регистрация ?. Та за това ви трябва номера на човека,който ви е завел жалбата да му звъннете и да го питате какво се случва . В моя случай се свързах на един от телефоните на РПУ-то и пипитах какво става , казаха ми че ще погледнат и затвориха . След около 40 мин без никакъв отговор от РПУ-то или извикване за номера попитах на гишето , там провериха  отново и казаха ,че вече всичко е наред и си получих новите номера ?.
Следваща стъпка отивате и сменяте ГО вече да е на новите номера съответно и каското ако имате , при мен и двете бяха през SDI и стана за около 20 мин .
С новата ГО отивате да минете преглед. Пак напомням ,че данъка ми беше платен онлай  и при прегледа ми казаха ,че данъка ми  не се вижда но въпреки това системата им позволява да извършат технически преглед.

Та вече с нови номера преглед и гражданска колата можеше да си движи градско - остана винетката.

За нея се подава заявление и документи за нуждата за смяна на регистрацията. Беше малко объркващо за това звънях да ми обяснят какво точно се прави.

ВАЖНО - заявлението за винетката трябва да се подаде до 3 работни дни след смяната на регистрацията.
Попълвате заявлението, което си изтегляте от техния сайт https://www.bgtoll.bg/za-nas/zaavlenia "Заявление за прехвърляне на електронна винетка при смяна на регистрационен  номер".

След това изпращате него (аз го попълних ръчно и го сканирах) сканиран новия голям талон и  документ на който се виждат едновременно стария регистрационен номер и рамата на автомобила  в моя случай сканирах голямата част на стария ми технически преглед.

Пускате им майл на info@bgtoll.bg и почвате да чакате . 
Аз пуснах в петък към 13:00 майла към тях , след около 2 часа получих обратен майл от тях ,че заявката ми е задвижена и някакъв входящ номер , който предполагам може да се ползва само за справка по телефона

и съответно ,че трябва технологично време да се изпълни заявката . В моя случай до края на деня вече виждах ,че имам активна винетка на новия рег. номер  но само през "Проверка на е-винетка при пререгистрация на автомобил"

При нормалната проверка не излиза. 
И накрая в понеделник получих обаждане от служител на bgtoll към 10 часа , с което ме уведоми ,че заявката ми за смяна е завършена и имам активна винетка.

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос, но отговора му може би не се отнася за всички застрахователи. Добавъците хубаво са ти ги направили в SDI, но няма ли условие веднага да отидеш на оглед при застрахователя, да я снимат отново колата, за Каското конкретно говоря? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето застрахователи махнаха изискването за оглед при подновяване без прекъсване, промяна на собственост и смяна на ДК№ когато започна истерията с вирОса. Останаха огледите само при сключване на нова полица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънях на застрахгователя първо (Бул Инс) по телефона ми казаха ,че трябва само да отида да направя добавъка и не споменаха нищо за нови снимки. Мислех,че ще трябва да ходя до офис на Бул Инс , но и в SDI ми свършиха работа , тъй като го бях сключил през тях. Но с каското имаше ден забавяне , тоест  бях отишъл към 6 в SDI и чак на другия ден си получих добавъка , защото Булинс работели до 5 или 5:30.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.