Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ретрофит преден парктроник


sasch

Recommended Posts

Здравейте колеги, реших да си монтирам ОЕМ преден парктроник в допълнение към задния. Закупих си всичко необходимо без фрезата за дупките(BEA 000 001), но ще взема и нея де :)Въпроса ми е откъде трябва да минат кабелите от модула който е в багажника напред към двигателя, май трябва да са отдясно на купето защото зумера на задния парктроник е в лявата колонка? И нещо много важно откъде трябва снопа да излезе от купето към двигателя(предполагам има заводски отвор) ???

 

Колата е О2фл :)

 

П.С. Ще ми трябва и помощ с кодирането с VCDS :)

Редактирано от sasch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излизането в/към двигателния отсек става под волана. Тегаво е, но... Гумата, която уплътнява снопа кабели е доста дебела. Доста плътно е около кабелите и трябва да се пробие отделна дупка в нея. След т'ва се минава под стойката за акумулатора в снопа с кабели за левият фар. И така... Само не разбрах, защо питаш от къде трябва да минат кабелите от модула, който е в багажника. Той не бачка ли? Ще пускаш нови? Зумера е в лявата колонка, да.

Може ли инфо, какво е нужно за преден парктроник и к'ви парички се връзва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, zloQQ написа:

Излизането в/към двигателния отсек става под волана. Тегаво е, но... Гумата, която уплътнява снопа кабели е доста дебела. Доста плътно е около кабелите и трябва да се пробие отделна дупка в нея. След т'ва се минава под стойката за акумулатора в снопа с кабели за левият фар.

от лявата страна е зумера на задния така че предполагам( и в някой чужди форуми четох) че зумера на предния трябва да отдясно( и кабелите трябва да вървят отдясно)и също така намерих че врзката между снопа от датчиците и снопа от модула се случва някъде около казанчето за чистачките(пак отдясно) Та все си мисля,че кабелите трябва да излязат напред някъде зад жабката :)

 

 

Преди 10 часа, zloQQ написа:

Може ли инфо, какво е нужно за преден парктроник и к'ви парички се връзва?

 Може естествено от skodateile.cz поръчах комплекта около 180евро е без доставка която по спомен беше около 20, но поръчвах и още неща та доставката излезе рентабилна. 

Комплекта включва:

1. Модул за 8 датчика

2. 4 датчика за отпред - даже ме питаха за кода на боята на колата и ми ги пратиха боядисани

3. Кабела между 4те предни датчика

4. Копчето за гасене/пускане на предните сензори

5. кабелен сноп от модула до двигателния отсек

6. Зумер

 

Преди 10 часа, zloQQ написа:

И така... Само не разбрах, защо питаш от къде трябва да минат кабелите от модула, който е в багажника. Той не бачка ли? Ще пускаш нови?

Модула си бачка, но е само за заден парктроник,а с комплекта който купих върви и модул за 8 датчика(пред +заден). И да ще пускам нова инсталация :)

IMG_5324.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенкю!

Иначе - да, под жабката също има начин да се мине в коша. Не съм ровил там обаче и не мога да помогна с инфо. Ще е интересно да метнеш снимки и обяснения на процеса като се захванеш. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, zloQQ написа:

Тенкю!

Иначе - да, под жабката също има начин да се мине в коша. Не съм ровил там обаче и не мога да помогна с инфо. Ще е интересно да метнеш снимки и обяснения на процеса като се захванеш. Успех!

 От година и половина го отлагам, но вече сериозно съм се решил това лято да е момента :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.