Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем при спиране на заден ход


Каров

Recommended Posts

Колеги помагайте. При спиране само на заден ход се чува силно изтропване от към предните колела. Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да помогне. Колата е О1 1.9 4х4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нямаш отлепено феродо на накладките и да се мести при спиране на заден ход? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е, че при основно движение напред и спиране феродото се е позиционирало в едно положение и като спираш при движение на заден ход се премества. Същото се случва и при първо спиране при движение напред след като си спирал при движение на заден ход. При следващо спиране не се чува, защото не се мести. Това е моята логика. Не казвам, че 100% е това, но нали правим "диагностика" през форума. 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ghost_rider е прав, на мен ми се е случвало със жигулката която карах преди много години.....малко след измирането на динозаврите ?

Макар че жигулката беше на барабани отзад, не знам ако е на дискове дали може да се случи същото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ghost_rider, абсолютно съм съгласен и точно това имах предвид - било напред или назад, все че се усеща. Но питах, понеже в първо мнение е написано "само назад". И каквото и да е това - то винаги ще се чува и в двете посоки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.06.2021 г. at 20:19, The Best Forman написа:

Това тропане еднакво ли е при натиснат и не натиснат съединител?

Да еднакво е. И се чува само на заден ход

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 11 часа, Каров написа:

Да еднакво е. И се чува само на заден ход

 

Мислех да не е нещо по силовия тракт , но явно е нещо по окачването (задни тампони на носачи примерно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених задните тампони на носачите защото имах силни вибрации и биене при по-агресивно спиране. Ако са тампоните и колегата мисля че има същите симптоми. 

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.06.2021 г. at 10:29, Алекси Георгиев написа:

Аз смених задните тампони на носачите защото имах силни вибрации и биене при по-агресивно спиране. Ако са тампоните и колегата мисля че има същите симптоми. 

Не колега не са същите симптоми. Чува се отпред от лявата част

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.