Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

3 пъти звуков сигнал и мига лампата на ръчната


pri_valo

Recommended Posts

Привет на всички :)

 

Имам следния казус с Ок 1, AGR.

 

Паля, потеглям и си карам като пич (щото то с такава кола няма как другояче да се кара :) ), но в един момент се случва следното:

 

Исписуква три пъти зумера и започва да мига лампата с индикация за ръчна спирачка.

 

Спирачна течност има. Масло има (ако изобщо би мигнала тази лампа при липса на масло)

 

Промяна в работата звука на двигателя няма - работи си като часовник. Ускорява мъжката.

 

Та се чудя - откъде ли е възможна тая аларма?

 

От няколко месеца свети оранжевичкото на ABS-а (т.е. имам датчик/ци за смяна), дали има общо - в смисъл: да трупа грешка от липсата на ABS и в някакъв момент да изписуква това (лично на мен не ми се вярва, но все пак споменавам обстоятелството за датчика)

 

Педала на спирачките си е супер - не потъва, спира колата на мига (само внимавам да не блокирам, че нали ABS няма)

 

Загуба на спирачна течност също няма.

 

Дали пък не е някакъв мурафет на стоп-машинката?

 

Отворен съм за предложения и благодарен за отделеното време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стрелям в тъмното: пробвал ли си леко да повдигнеш и пуснаш обратно ръчната? Да не задейства датчика на ръчната и да те алармира, че караш на ръчна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от доста време имам датчик за смяна (преден ляв) но на този етап нямам време да го сменявам и оранжевата индикация за ABS свети постоянно. Зумер за спирачките не свети и не пищи. Иначе ми е индикирал два пъти до сега, като и в двата случая имах загуба на спирачна течност. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж първо кой датчик не работи и ако не се оправи търси другия проблем. За съжаление може да е проблем с електронния блок на ABS. Имал съм такива случаи на 2 VW T5 преди години. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам, това поне е посока, много благодаря :)

 

Другата седмица ще я водя колата при Пепи, ще разследваме и този проблем.

 

По-важното е, да не е нещо, свързано с масло/липса на спирачна течност, т.е. нещо жизненоважно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах го същия проблем,оказа се ниско ниво на спирачна течност.Ако твоята е в норма,виж поплавъка дали не е заседнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте на всички :) Само да дам лек ъпдейт - засега от самосебе си изгасна всичко (вкл. и ABS-а, което е чист шах, хаха, ама щом си бачка - да си бачка :) ) и затова нямам инфо къде е проблема. Освен това малко продадох колата и макар че е на мой познат и е пак тук в София, едва ли толкова изкъсо ще следя вече какво се случва.

 

Но като се скиваме с пичагата, и ако го е решил проблема, ще споделя тук как, за инфо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.