Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предстояща покупка на Октавия 2 -FL или ПреFL, 2.0 TDI или 2.0 TDI VRS


batvas

Recommended Posts

Здравейте,

Както подсказва заглавието обмислям покупката на октавия 2 . Прочетох повечето теми с раздела, както и доста теми в https://www.briskoda.net/forums/

Умишлено искам да е Октавия 2 (не е проблем да се напъна и да взема и Октавия 3, но дизайна на 2 ми харесва повече.

Няма да  навъртам много километри годишно - около 10- 12 хиляди и то предимно извънградско със семейството и багаж  (а и защото имаме  още две коли - една за жената и една градска за мен) 

Сега въпроса е да намеря читава кола . Бюджета за покупка ми е разтеглив (от 7 до 15 хил лева) в зависимост от това дали ще изпадне читава преди FL или след FL a защо не и VRS (макар, че като гледам немското мобиле VRS ще е над 16 хил лв).

вариант 1 -  преди ФЛ - възможни двигатели 2.0 TDI - без значение BMM или BKD последните  ( може и VRS бензинов с ЕА113 но ще трябва да е много читава) Бюджет до 9 000 лева (повече няма да дам за 13-15 годишна кола ) 

вариант 2 - след ФЛ - Възможни двигатели 2,0 TDI (140 или VRS 170) - бюджет до 12 500 за стандартна 140 к.с и до 15 000 за версии L&K или VRS

и в двaта случая предпочитам да е с DSG, но в крайна сметка ще се примиря и с ръчна. 

Какво мислите дали имам реалистични очаквания. 

Ще помоля за мнения и ако сте гледали или мяркали различни обяви ще се радвам на инфо. 

Ето и конкретно екземпляри от обяви , ако можете да споделите мнение: (знам че едната е малко над бюджета но ...) 

Варианти след FL

https://www.cars.bg/offer/608afb30a2807026321def64   - VRS

https://www.cars.bg/offer/601876cdb7183b16f4591f92 - VRS 2 

 

и https://www.cars.bg/offer/5fed86725117397f8a18a202 - VRS 3

 

https://www.cars.bg/offer/5f9132f7eb285b4d1c088c33 - 2.0 tdi 140 k.s DSG

 

Варианти преди FL

https://www.cars.bg/offer/60a69bdda531034273118ba6 2.0 BMM 4x4 

https://www.cars.bg/offer/60ad2ceb3ea638017a62dc62 - Еуратек частно лице 

 

и двата варианта имат предимства. Гледам и по старите преди FL защото до някъде преди FL дизайна по ме кефи (външно) друго предимство , че е по ефтин вариант и няма да го мисля толкова и парите са в джоба ми 10 хил в момента . За ФЛ  ще съм готов след месец. 

Не знам важното е да потърся читава кола струваща парите си .  (ясно е че  допълнително пари за обслужване и първоначални раходи за 2 хил ще заделя сле покупката)

Благодаря предварително за мненията и се надявам скоро да се присъединя към Вас а и на срещите на НИМ!  (то може да мина и без шкода де)   

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

И аз мисля да я погледна. А какъв е проблема на BKD ако е от последните и е потдържан и с история. От това което четох и БКД има някои преимущества … няма ДПФ , захващането на дюзите 

няма износването на вала характерно за 8 клапана 1,9 и 2.0 … та май на тази възраст по важна е подръжката и моментното състояние….и късмета най вече.
Миналата седмица например карах Ауди б8 2.0 тди на 485 Хил км и си вървеше супер , не пуши и работи равномерно. Вярно че е комън рейл но все пак е атестат че потдържан дизел си издържа. 

Редактирано от batvas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип и той,ако е подържан и пазен си струва,но цената не знам как е преди година мой познат търсеше и гледа една комби 2006г BKD беше базова само с предни ел стъкла и климатик на 120-130 к км подръжнна само в Еуратек проверена исторория единствено беше тръгнал леко маховика и човека му я даваше за 5к лв 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих заложил на последната кола първо. От човек е най-добре! Изхитриха се джамбазите и измислят сервизни книжки от няколко години. Сега като им гледам цените - ще ми изпаднат дзъркелите! Кола на 10-11 години, Шкода - 15К... Километрите въобще не ги коментирам! Моята е vRS също. Взех я 03.2017, демек, преди 4! години, с лек удар отпред, но безпроблемна (и си я карам до днес без да съм правил нещо). На реални 170К беше, а в момента е на над 225К. Платих я под 14К тогава, преди 4 години. Кола с история от-до! Сега, никога не бих дал тея хилядарки за нереални километри и незнайно състояние, на кола над 10 години! Ако бях на твое място, бих си спестил излишните пари и бих гледал точно последната. Особено щом и дизайна ти допада. Аз гледах фейса, защото той на мен ми харесва. Двигателите си имат своите дребни болежки, но като цяло са добичета и държат на бой! Вярно, CR е по-добре по всеобщо мнение от PD, но т'ва не значи, че последните са лоши. Попрочел си, знаеш к'во-що има да очакваш. Демек, няма да има изненади! А спестените средства със сигурност ще им намериш добро приложение :)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да цените станаха ненормални. Просто и на запад не си сменят колите заради ковид… 2019 като гледах за кола на жената VRS КИ 2010 г в немското мобиле от 6500 до 7500 евра имаше и то със сервизна история и от частници и от автокъщи с гаранция за немци, сега същите тези 2010..2011 год коли но с 2 год по стари от 2019 та и няма под 7500 …8500 евра  за VRS. И май с перспектива 3 .. 4 год по добре да взема преди ФЛ дет ще и мина за това време 40 Хил … по евтина и ще загубя по малко пари от обезценка . 
Иначе имам vag com и дебеломер за боя и основни неща мога  да проверя … и ако мине моя тест и на сервиз за проверка може да мине. 
Понякога не ги превъртат много умело и може да хванеш реални километри или пък часове работа на DSG 6 … опит с Октавия нямам но Ауди а3 имам а то е същото с различни дрешки. 

Редактирано от batvas
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мога да разбера защо при трети автомобил, с прогнозиран малък годишен пробег извънградско се гледа 10+ годишен дизел. 

Още повече извънграда се кара на последна предавка в 95+ % от времето, та автомата също не ми е малко спорен.

 

Поне за мен е много важно да имам достатъчен комфорт при извънградското шофиране, а това се постига с дребни, но екстри - автоматични светлини, ксенон, автоматично затъмняване на огледалата и тн. , та моя съвет е да гледаш освен добро общо състояние и с екстри, защото дребните неща могат да ти развалят комфорта.

При горните условия бензиновия vRS се вписва отлично, дали биха се намерили читави на разумна цена - нямам идея. 

Но не пречи да покараш и да изградиш мнение дали е твоето, най-малкото да видиш екстрите и да видиш без кои не можеш. За себе си знам, че повече не бих си купил автомобил без заводски ксенон/LED с автоматично регулиране. 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Търся трети автомобил защото искам единия от двата автомобила да запазя и да не го лашкам… бъдеща класика на 26 год с оригинална боя , катализатори и всичко с фактури за обслужване от първия му ден включително фактура за покупка … на 153 Хил км . Ще го затворя в гаража и ще го изкарвам събота и неделя на сухо за кеф. Имаме и Ауди А3 жената го кара повече градско и аз чат пат …затова е бензиново. И сега ще взема нещо с турбо 

 

п.п. Докато търсех инфо видях че има и друг форум на Шкода…надявам се не е проблем че преди малко и там пуснах същата тема за избор. 

Редактирано от batvas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, batvas написа:

Търся трети автомобил защото искам единия от двата автомобила да запазя и да не го лашкам… бъдеща класика на 26 год с оригинална боя , катализатори и всичко с фактури за обслужване от първия му ден включително фактура за покупка … на 153 Хил км . Ще го затворя в гаража и ще го изкарвам събота и неделя на сухо за кеф. Имаме и Ауди А3 жената го кара повече градско и аз чат пат …затова е бензиново. И сега ще взема нещо с турбо 

 

п.п. Докато търсех инфо видях че има и друг форум на Шкода…надявам се не е проблем че преди малко и там пуснах същата тема за избор. 

Оригинална боя на 26г с шофиране е отвъд оптимистично, колкото и да я пазиш, спреш ли някъде - никой не те пази и тази боя просто няма как да оцелее, дори да я изкарваш само събота и неделя (камъчетата и мръсотията по пътищата също не почиват през уикенда). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е това темата , но два пъти годишно с керамик вакса я обработвам а и старите бои са корави. .. и все пак ще я запазя по дълго и затова за ежедневна ще взема Октавия 2 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.