Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Слабо ускорение, заглъхване на турбото след 3та скорост4х4 октавия


Antoan

Recommended Posts

Здравейте, 

На скоро взех шкода октавия скаут 4х4 2008г. 140 конски сили, обаче имам чувството, че не върви както трябва. При изпреварване е тегаво, няма рез, може би турбината не работи както трябва. Турбото се включва отчетливо на 1 и 2 скорост, на 3та слабо и на 4, 5 и 6 мисля че изобщо не се включва. Възможно ли е според вас това и какъв може да е проблема. При изнанагорно също е тегаво. Ускорява си, но плавно и бавно. Мисля че се получава нещо като заглъхване от 3та скорост нагоре. Като, че ли турбото тръгва на около 2000 оборота за малко и някъде на около 2400 замира и се получава като много леко заглъхване, но продължава да ускорява, но бавно и това е много коварно при изпреварване. Най отчетливо го прави на 4та скорост, на 3та също понякога, особено като е изнанагорно. Ако някои има такава кола моля да сподели дали и при него е така, но не вярвам да си е така заводски. Колата е напълно обслужена и е на 280 000 км. Възможно ли е също от това че е 4х4 и това да я спъва. Благодаря предварително. 

Редактирано от Antoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Antoan changed the title to Слабо ускорение, заглъхване на турбото след 3та скорост4х4 октавия

Със сигурност имаш проблем, трябва да си минеш през сервиз, така с гадаене няма да стане, проблема може да се окаже и от други работи, свързани с турбината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На диагнодтига не излиза проблем. Майстора, който я обслужва ми каза, че е прегледал и не вижда проблем по турбото, турбо пътищата и вакумите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между скоростите също е мудна има малко като замисляне. Изчеждам я до край да кажем на 2ра и като превключа на 3та не тръгва веднаха, а първо се сепва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, че не записва никакви грешки. Аз бих заложил на някакво затлачване на турбопътищата. Според мен ще трябва да се поразглоби за да се провери. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предната ми кола имах проблем, един vw bora, та с него се оказа някакво пробито маркуче по тънко от пръста ми, въобще не работеше и димеше яко. Смениха го и стана пушка, трябва много внимателно да се прегледа според мен е нещо от тоя сорт проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, но на никой майстор не му се занимава да си губи времето да разбере какъв е проблема. Всеки закача диагностиката и казва няма проблем.... Иначе при мен няма никакакъв дим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е проблем, не трябва така да работи. Особено на трета и четвърта колата е много пъргава, трябва да ускорява равномерно до 4000+ оборота. Това че няма грешка не значи, че всичко работи. Иди при някой който знае какво да гледа на тая диагностика, има бял списък със сервизи. Времето не се губи, а се заплаща. Ремонта не е само смяна на чарколяци, а над 50% правилно диагностициране и това си заслужава да се заплати. Да сядат да карат и да гледат живи данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги, благодаря за съветите. Оказа се температурен сензор/датчик на изгорелите газове на турбото. Смених го и нямаше абсолютно никаква разлика, докато не установих, че преди това някой майстор по бързите ремонти го е свързал към друг датчик.... Навързах ги както трябва и сега го няма проблема. Имайте го предвид това, защото, ако ти самия не си я направил тая мизерия много трудно ще разбереш от къде всъщност идва проблема. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.