Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мога ли да се справя сам?


Recommended Posts

Здравейте, колеги 

Вчера докато си прибирах колата в гаража, врата се затвори от вятъра и ударих колата. Има леки вдлъбнати и останала боя от гаражната врата. Въпросът ми е дали ще мога да с шкурка да махна боята и после да е я боядисам или да пръскам със спрей, за да скрия следите. 

IMG_20210606_145808.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боята от гаражната врата и леките драскотини може да ги махнеш с паста. Не мога да преценя добре от снимката, но изглежда да е леко вдлъбната вратата, така че без изчукване и кит май няма да мине. Това със спрея не е вариант, освен ако не те притеснява, че вратата ще заприлича на стар кюнец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време си сменях задната броня (щот трима се спираха в мен, в отделни случаи като последния я повреди доста). Направиха ми шпрей по кода от багажника, трудно се различава че е пръскана със шпрей, на пипане се разбира веднага заради разликата в лака.

После ми падна част от боята на задния капак (петата врата), там си личи- ама яката работа си личи.

Т съветът ми е да не пробваш със шпрей, по скоро както е казал колегата по горе с паста. Ако е сгъната вратата, пробвай от вътре да я бутнеш с ръка дали ще се върне в нормално положение.

Гледал съм едни клипчета (тук предполагам ще настане смут....), в които показват как с вряла вода поливат огънатото място и то само се връща в заводски вид- аз лично не вярвам много да стане на ламарина.....

Има и едни....не знам как се казват, нещо като перманентен маркер който запълва драскотини, може и с такова да пробваш.

......относно клипчетата в нета които показват как се оправят такива драскотини- WD40 помага, но само докато я измиеш, след първата автомивка пада и драскотината излиза отново, от собствен опит потвърждавам че Не работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боята може да изчистиш с Коресилин. Никакви шкурки да не се ползват. Като преди да чистиш е хубаво вратата да е добре измита, за да не се надере лака допълнително. Може да потърсиш в твоя град хора, които се занимават с PDR. Вероятно след това няма да останат почти никакви следи от случката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, SKODA 105 RS написа:

Боята може да изчистиш с Коресилин. Никакви шкурки да не се ползват. Като преди да чистиш е хубаво вратата да е добре измита, за да не се надере лака допълнително. Може да потърсиш в твоя град хора, които се занимават с PDR. Вероятно след това няма да останат почти никакви следи от случката.

Как с кореселин?! В никакъв случай! Нали ще събори боята на вратата, ще остане гола ламарина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, ghost_rider написа:

Как с кореселин?! В никакъв случай! Нали ще събори боята на вратата, ще остане гола ламарина. 

Аз поне говоря от опит и гарантирам за съветите, които давам!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, SKODA 105 RS написа:

Аз поне говоря от опит и гарантирам за съветите, които давам!

Защото пък аз си го измислих преди малко, нали... 

 

Тук е момента да се обоснова.

Да малко преувеличих с падането на цялата боя, но реално нещата стоят малко по различно. И двамата сме прави донякъде. Боята може да не се увреди от кореселина, при няколко условия. Първо - деругите да не са прекалено дълбоки, така че той да достигне до основата, защото тогава няма да се размине и ще стане на юфка. Второ - дори и да няма деруги, не трябва да се прилага продължително върху повърхността с много напоен парцал, защото рвзултата отново ще е негативен. Ако пък на мястото, което трябва да бъде изчистено, лаковото покритие липсва изцяло, резултата отново ще е негатовен за боята. В случая виждам, че не е така, но предпочитам да го кажа, за да не се хвърли някой през глава да търка смело с кореселина и после да се хване за главата. 

 

За съжаление, нямам наличен снимков материал да приложа в момента (мога и да открия нещо, което съм правил), но аз също говоря от опит, а не какво съм чул.

 

Моето предложение е за паста, защото ще скрие и по дребните деруги и може почти да не останат следи от събитието. 

Редактирано от ghost_rider
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Здравейте. Искам да ви попитам, някой сменял ли държача за чаши в задния подлакътник ? Ако да може ли да сподели как става ? Ако има клипче в интернет, в което се показва ще бъда благодарен да ми го споделите, защото аз нещо не успях да открия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.