Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За какво е позицията на фаровете след 0 (втората)


Antoan

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Някой знае ли за какво е втората позиция на фаровете. При мен мисля, че нищо не се променя. Знам че на някои там пише,, ауто,, и е за автоматично вкл. на фаровете, но при мен е този знак и не знам какво означава

Редактирано от Antoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Antoan - "Auto" и този знак (втория) е едно и също. Работи само ако има датчик за светлина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,

Въпросната позиция на този ключ, е точно “автоматичен режим”.

При автомобили без отделни секции за дневни светлини, когато ключа е поставен на въпросната позиция, светят само предни габаритни и къси светлини, без задни габаритни светлини и без подсветка на таблото и радиото/медията.

Ако датчика за светлина реши че му е тъмно, включва и тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този ключ е за Октавия 2 (преди фейслифта), а позицията е точно автоматичен режим и се управлява от сензора за светлина (намиращ се пред огледалото за задно виждане на стъклото). През светлата част на деня естествено няма да свети нищо, ако ключа е на тази позиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Е явно не работи, защото и през нощта не свети нищо. На диагностика излиза, че няма връзка с датчика за светлина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.