Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вода в купето


ves 1

Recommended Posts

Колата е   ФАБИЯ -  1 -  SDI – 2005г.

Здравейте колеги !  Имам следния проблем. Вчера установих че отзад в купета където си слагат пътниците краката има много вода. Като Ви казвам много означава че като натисна мокета с пръсти се обазува локва. От едната страна тапата на дъното беше  малко скъсана но не мисля че от там може да влезе толкова вода. Въпросът ми е откъде може да влиза водата и как да я спра ако мога.Някой имал ли е този проблем и как се е справил.

 

Запретнах мокета и извадих кичето под него,като го стиснах пропито с вода и почна да тече.Имаше и един студиопор,който предпазва едни тръби. Махнах и него. 

Кажете ми кото го събирам - първо кичето ли се слага а отгоре студиопора, че не запомних като го вадих понеже бях шокиран.

Моля който има опит или знае как да се оправят нещата да помогне !!!  Ще Ви бъда безкрайно благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водата влиза през тавите на вратите (под тапицерията) .. сваляш корите , теглиш по една лента силикон по ръба на тавата , размазваш и събираш .. ако имаш късмет да е на болтове тавата , може силикона да го сложиш на мястото на микропорестото уплътнение.

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм разбрал правилно:

1 Махам вътрешната кора и после ако е на болтове металната тава я развивам и намазвам със силикон, после стягам и всичко е ок.

Като махам кората - жилото на дръжката откача ли се или дръжката за отваряне на вратата остава на тавата.

2.Ако тавата не е на болтове какво да правя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 - да

2 - дръжката остава на кората (тапицерията) и жилото се откача от нея. Ако не е с болтове е с нитове и варианта е да ги разпробиеш и да занитиш тавата с нови нитове след като намажеш, или просто да намажеш силикон по ръба. Вероятно ше си личи от къде точно е текло и трябва да го почистиш добре, за да хване силикона. Ако е вярно това, което съм чел на фейслифта тавата е с болтове, но като свалиш кората ще разбереш дали е така. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, ves 1 написа:

....

2.Ако тавата не е на болтове какво да правя ?

Ако е с нитове , само намазваш със силикон между "тавата" и вратата , размазваш с пръст и събираш.

Важно е нанасянето на силикона да е на сухо!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много Ви благодаря колеги за съветите и напътстванията които ми дадахте за да се справя с проблема.

Бъдете живи и здрави и все така отзивчиви !

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.