Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за Октавия 1.6TDI-105к.с. 2013г.


ross

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

Насочил съм се към покупка на Октавия и по-конкретно съм набелязал един екземпляр за оглед, който е 2013г, 1.6TDI, 105к.с. с ръчни скорости.

Четох доста, но ще се радвам да ме насочите на какво да обърна по-особено внимание при огледа и кои са най-често срещаните проблеми при този модел.

Също така ориентировъчно, колко трябва да приготвя за първоначално обслужване (масла, ремъци и т.н.), ако я взема?

Къде и как може да се направи проверка по VIN номера?

Редактирано от ross
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водна помпа, лагери главини, горна помпа съединител, семеринг колянов вал, това са често дефектиращи неща до 120 000 км.

Иначе мотора е здрав и е практичен семеен автомобил. 

Обслужване ангренаж е към 1200 лв в Еуратек. 

За масло и филтри вече каквото и където намериш. Може да варира от 150 до 300 лв.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата която гледах се оказа О2 FL с код на мотора CAYC, просторна и приятна за каране. Четох, че при този двигател имало проблеми с дюзите. При пробното каране не забелязах някакви притеснителни неща, като тракане, тропане и странични шумове.

Ремонта на тези дюзи скъп ли е? При евентуален проблем само една дюза може ли да се смени или задължително се сменят и четирите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ross написа:

Колата която гледах се оказа О2 FL с код на мотора CAYC, просторна и приятна за каране. Четох, че при този двигател имало проблеми с дюзите. При пробното каране не забелязах някакви притеснителни неща, като тракане, тропане и странични шумове.

Ремонта на тези дюзи скъп ли е? При евентуален проблем само една дюза може ли да се смени или задължително се сменят и четирите?

Нова дюза може да се вземе за около 600 лева в зависимост от това, какви отстъпки ползваш. Не знам, дали Сименс подлежат на рециклиране (тази най-вероятно е с такива), иначе рециклирани със същия номер вървят по 230-250-300 лева.

 

image.png.ce49781afe97a85466d01dbbdb3289e4.png

За сравнение на "еФтината" за подръжка Дачия 1,5 cdi нова дюза е около 800, рециклирането е по 300 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се рециклира :)

Или връщаш старите и взимаш нови с отстъпка. Иначе, погледнете я на диагностика, за да видиш моментното състояние на дюзите и като цяло на автомобила. Успех с покупката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да разбера, че колата е навъртала около 30к км на година, поне докато е влизала в оторизиран сервиз (за последно 2015г.), което по груби сметки към момента би трябвало да е на около 250 000 км. Километража явно е манипулиран, защото в момента показва с около 100 000 по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в този сайт   https://www.ilportaledellautomobilista.it/web/portale-automobilista/verifica-ultima-revisione може да провериш кога и на какви километри е минала преглед в Италия трябва да въведеш Италиянския рег.номер от талона 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, skodafen написа:

в този сайт   https://www.ilportaledellautomobilista.it/web/portale-automobilista/verifica-ultima-revisione може да провериш кога и на какви километри е минала преглед в Италия трябва да въведеш Италиянския рег.номер от талона 

Благодаря за сайта. В момента не разполагам с италиянския рег.номер. Предполагам, че ще го пише в документите за покупко-продажба от Италия. Като гледах колата не се сетих да поискам тези документи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че последно е минала преглед 11.2018г. на 212000 км, което означава, че към момента е на около 250000 или повече.

Сега въпроса е дали си заслужава и какво би могло да изскочи за ремонт визирайки този пробег.

Колебанията са ми дали да взема нещо за по-малко пари (в случая до 10000лв.) и да ми останат пари за евентуални ремонти или нещо на по-малко километри за повече пари, но пак без гаранция за скрити проблеми?

Ще съм благодарен на всякакви мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, извинявай, при положение, че ти е ясно, че километража е манипулиран, все още ли не си се отказал от тая "кола"? Явно си решил да му правиш оборот на джамбазина

Редактирано от pepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, pepi написа:

Колега, извинявай, при положение, че ти е ясно, че километража е манипулиран, все още ли не си се отказал от тая "кола"? Явно си решил да му правиш оборот на джамбазина

Като изключим пипания километраж и някои дребни забележки, колата все пак изглежда добре и върви добре.

Отворен съм за оферти, ако някой може да ми предложи подобен екземпляр за около 10000лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оптимистично звучи да е на 250к според мен е поне на 300 к км, освен това може да е и удряна и да има и други неприятни изненади, но за 10к няма как да се купи октавия 3 читава държат цена според мен читава е 16-17 к 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро към момента е на минимум 300 000 км. Ако трябва да се отказва от всяка кола нов внос с превъртян километраж, то скоро няма да си купи. Щом я е харесал, варианта е сериозен пазарлък, но не да я взема на всяка цена. При средно 40000км на година се предполага, че двигателя трябва да не е амортизиран и износен от каране на кратки разстояния, така че според мен има ресурс, но все пак нищо не е сигурно. 

Не знам как и дали ще стане, да започнат да съдят измамите с манипулиране на километража, но много бих се радвал ако се осъществи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по тези коли ремонтите са скъпи,ако вече нещо е тръгнало или е прикрито тези 1000 лв, които си спестил едва ли ще ти стигнат 

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня, че колата е O2 FL, бях се заблудил, че е О3 понеже не съм запознат с модела. Според вас колко е реалната цена за читав екземпляр на поносими километри?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

октавия 2 1.6 tdi не e сред най-сполучливите двигатели горивната система е сименс и дава ядове по-добре търси 2.0 tdi иначе според мен за 11-12 к би трябвало да може да се намери читава 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Моля, да си кажете мнението за тези екземпляри и евентуално за автокъщите в които са:

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11617966652819410&slink=jtw6yb

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11612692418677545&slink=jtw6yb

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11617116176537579&slink=jtw6yb

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.