Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Екостикери, екокатегории


Stucata

Recommended Posts

Между другото, нейде попаднах на матриял, че този тип система и стикери ще се внедряват навсякъде в EU. Един вид ще е EU стандарт. И всичко идва от ограниченията по големите градове "на запад". Които ограничения са въпрос на време да се случат и в София, Варна, Пловдив, Бургас и прочие по-големи населени места. Та до някаква степен може би заради това ще е на стикери работата. Вероятно правенето на европейска централна база данни за еко категория, която да може да се прочете само по номер е ако не невъзможна, то много трудна задача. Поне на тоя етап.

Така или иначе е много изпълнено с проблеми по отношение на МПСтата в Европа. Уж има някакви ограничения, но на практика на местно ниво няма как да бъдат контролирани. И сигурно ще се върви към някаква стандартизация и база данни. Например в момента ако карам кола в Дания с изтекъл преглед, те няма как да го установят. И реално и да покажа полицза за ГО на полицията там, ако направя ПТП, потърпевшият ще пие една студена вода, защото ГОто без ГТП не важи.

 

 

 

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @PRR - Контрола на пътен трафик през 2021 Година не изисква никакво научно откритие. Честно и най-добронамерено - спри да вярваш на единствения и незаменимия.

Миро, на никого не вярвам, камо ли на "единствения", "незаменимия" и/или производните му! Лично съм се убедил, че дигиталните знания на работещите в държавната сфера са трагични, а на тези в КАТ и пътната агенция - опасно ниски! В тази връзка дигитализирането е опасно, както за тях, така и за нас! И пак, тръгва се с малки стъпки, защото "знанието не е куршум да го изстреляш в нечия глава" .... както пише в един от томовете на "Винету" :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Айде стикерите тръгнаха. Да са ни честити! В баварише форума, някой написа (май @Моджо), че вече и връщали на ГТПта.

https://m.24chasa.bg/novini/article/9981420

 

Edit: Видях снимка, а и няколко коли вече. Стикерът е прекалено голям и за капак, го лепят под централното огледало. За едната ми кола, там нямам изрязан материал и стъклото ще екранира rfid. Все някъде трябваше да се включи и бг гении и да о...ре нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво им е страшното на тия хартийки ? Освен че ще пречат на видимостта , друга работа няма да вършат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да обясни защо датата на валидност (година и месец) се дупчат ръчно с перфоратор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, chavdarlk написа:

Някой може ли да обясни защо датата на валидност (година и месец) се дупчат ръчно с перфоратор?

За може да се разчита както от силно интелигентната електронна система , така и от по-слабо интелигентната патрулна система ?

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Патрулната система ще има скенери ?. Но може да забравят за си заредят батерията?

А и тези стикери ще трябва да заменят стикера за електромобил, който дава право на безплатно паркиране в центровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, ID A написа:

 

 

Edit: Видях снимка, а и няколко коли вече. Стикерът е прекалено голям и за капак, го лепят под централното огледало. За едната ми кола, там нямам изрязан материал и стъклото ще екранира rfid. Все някъде трябваше да се включи и бг гении и да о...ре нещата.

 

Никакъв шанс няма да ин дам да го залепят там. От дясната страна на огледалото може.

 

Преди 7 часа, ID A написа:

 

А и тези стикери ще трябва да заменят стикера за електромобил, който дава право на безплатно паркиране в центровете.

 

Те ел. колите сега не са ли с винетка за зона като все едно собственика живее в зона? Или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто ел. колите имат безплатна синя и зелена зона, но със стикер от общината, че само ток и жица. Което досега беше леко проблем, ако от София отидеш до Пловдив и там пак си с безплатна синя и зелена зони, но нямаш тамошен стикер. Защото в другите държави номерата за ел. са други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, sauber написа:

 

Никакъв шанс няма да ин дам да го залепят там. От дясната страна на огледалото може.

Точно си монтирах видеорегистратора и не ме кефи идеята тази лепенка да му пречи на видимостта. До следващия ми ГТП има половин година, та живот и здраве ще видим как ще се развият нещата до тогава. 

 

Да махат по-скоро и зелените стикери за ГО, ама нали пак някой наш човек печатар ще остане без работа, та продължава да бълва стикери. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теб година, на мен две ... Заради стикерчето ще трябва да мина преглед, което е доста тъпо. Ама няма да е сега. Ще поизчакам малко да понамалее ентусиазЪма и ще мина. За лепенето - не съм много наясно къде ще е. Имам виедео регистратор + GPS антена за него + камера за "City safety"-то ... Само стикер ми липсва там :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, ID A написа:

Чисто ел. колите имат безплатна синя и зелена зона, но със стикер от общината, че само ток и жица. Което досега беше леко проблем, ако от София отидеш до Пловдив и там пак си с безплатна синя и зелена зони, но нямаш тамошен стикер. Защото в другите държави номерата за ел. са други.

В Унгария още 2018 видях как са си решили "проблема" с електрическите автомобили .. просто регистрационната табела не е бяла , а зелена .. много е сложно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, това, според мен, не е решение! Ще имаме бели табелки за нормалните коли, зелени за електрички, жълти за хибриди, сини за дипломати, червени за примат и т.н. ти .н. Да не говорим, че всички предимства за електричките са временни и вече не малко страни почнаха да ги премахват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи от тази промяна аз разбрах следното: Всеки може да си изскубе катализатор,ДПФ и още каквото реши от колата и на прегледа вместо да го спрат от движение го слагат в по-скъпата  група и продължава да си пуши. Демек като им метнеш едни 50-100лв на година може и без грънци да караш.Иначе съм сигурен,че мислят за нашето здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, PRR написа:

Гена, това, според мен, не е решение! Ще имаме бели табелки за нормалните коли, зелени за електрички, жълти за хибриди, сини за дипломати, червени за примат и т.н. ти .н. Да не говорим, че всички предимства за електричките са временни и вече не малко страни почнаха да ги премахват. 

То на всичко може намери кусур ;)

преди 1 минута, Passi написа:

Значи от тази промяна аз разбрах следното: Всеки може да си изскубе катализатор,ДПФ и още каквото реши от колата и на прегледа вместо да го спрат от движение го слагат в по-скъпата  група и продължава да си пуши. Демек като им метнеш едни 50-100лв на година може и без грънци да караш.Иначе съм сигурен,че мислят за нашето здраве.

Кой мисли за здравето ти .. всичко е за оная мръсна дума пари .. нито ще изчистят въздуха , нито ще регулират нещо с тия хартийки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, The Best Forman написа:

То на всичко може намери кусур ;)

 

Така е, ама и инвестирането във временни мерки, които се знае, че ще се премахнат след 3-5 години също не е опция... според мен :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дано да удържат, но си мисля, че всяко чудо ще е за три дни :) И то главно, защото доста пунктове ще започнат да губят парички, или са го направили да си платиш и после да те преглеждат? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четейки тазистатия https://vsi4kibri4ki.com/blog/603/Ограничения-за-автомобили-ще-има-в-две-нискоемисионни-зони-в-София

се сетих че бяха започнали да сменят напълно безплатно печките на въглища и дърва, с такива на пелети. Т ми е чудно, защо не заменят старите и замърсяващи автомобили с чисто нови евро шестици- ей тъй безплатно както смениха на хорицата печките. Могат да ги заменят и по същата процедура, по която монтираха и филтри на комините- отново безплатно. 

Мое лично мнение е, че това замърсяване е пълна глупост, отново да вкарваме ограничения и да изкарваме пари по лекия начин и да увеличаваме корупцията по всички етажи.....

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, ID A написа:

Затегнали са прегледите и ако не покриваш групата те връщат. Дано удържат.

Как връщат? Нали тея категории не са същите като Евро категорията на автомобила? Най-малкото, стикера е с 5 категории, а МПС-тата са с повече :)

Да оставим на страна факта, че живея на 300 метра от пункта за ГТП и колата няма как да загрее до оптимална работна температура. Демек, газовете няма да са в норма 100%. 

Относно видимостта - няма да пречи. Тези дни покарах малко кола с такъв стикер - няма грижа с мястото му. Отвън изглежда ужасно, но седнеш ли в колата, освен ако зорлем не гледаш в стикера - няма как да ти пречи. Не е случайно според мен мястото. На няколко места из Европа се лепят на подобни места стикерите за магистралите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези неща не замърсяват, вятъра не духа и не може да докара до България нищо от това (вятъра само от Чернобил към България духа), като включиме и всички самолетчета и джъмбоджетчета.....дишаме един прекрасен и чист планински въздух, но се хваваха за центъра на градовете и нашите дизели....ми аз пък го форсирам за да има по често зелени билети....

Приятно гледане    

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизелите ще си минават, споко. При тях си остава мерене само на димност. Виж при бензините ще е тегаво, защото се мерят доста повече параметри. И при колите на  газ ще е поредната простотия ако пак се мерят газове на бензин. За мен това е абсурдно - не знам някой, който си е монтирал газова уредба за  да кара на бензин....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zloQQ Велко, така написа някой в БМВ форума. А новите категории са базирани на еврокатегориите. Те са нещо, като ГТП + стикера за еко зони в Германия. А местото е сбъркано. Трябва да е до огледалото заради подобни прорези, че rfid-а няма да работи иначе. А те го лепят централно под огледалото.

 

40122d1266462057-comfort-glass-windshiel

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак ще питам - какво ще отчете един газанализатор на двигател без товар в средни и ниски обороти и какво ще отчете ако автомобила е на динамометричен стенд ?

П.П. На прегледа моита Фабия показа кръгла нула :)

Ааа забравих - на 31.03. в 8.00 колата си беше студена на прегледа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.