Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Екостикери, екокатегории


Stucata

Recommended Posts

Мотрисите Дезиро са пътнически. Товарните превози също са важни.

Напр. в близост до Пловдив - с. Злати трап или гара "Т. Каблешков" има депо и товарят ремаркета от тирове на вагони. С електрическа тяга, разбира се. Какво по-хубаво от това. Разтоварва се трафика по пътищата и е в полза на екологията.

Една композиция замества поне 20 тира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, joro-120L написа:

Дезиро са пътнически. Товарните превози също са важни.

Напр. в близост до Пловдив - с. Злати трап или гара "Т. Каблешков" има депо и товарят ремаркета от тирове на вагони. С електрическа тяга, разбира се. Какво по-хубаво от това. Разтоварва се трафика по пътищата и е в полза на екологията.

Една композиция замества поне 20 тира.

На гара Т Каблешков видях терминал за товарене на полуремаркета, а може и цели композиции ТИР. Но това  е трудна работа , защото няма пропусквателна способност в нашите и сръбските железници ,поне до Ниш. Влаковете са ограничени по дължина от дистанция до дистанция в най- късата гара  в участъка, където ще се движи този влак. 

Няма създадени условия  за товарене и разтоварване, а от шофьорите са малко тези , които са карали по такива платформени вагони, някои не дават специализирани шофьори в тези пунктове да им карат камионите. Но дори и 40 вагона  с 40 тира  е малко, повече от 3, максимум 4 двойки/ отиващи и връщащи се / са малко за огромния брой,камиони, които минават.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

https://nova.bg/news/view/2021/04/06/322158/годишните-технически-прегледи-поскъпват-заради-новите-стикери/

 

Естествено, че на никой не му пука за "5-10" лв., ама тоя стикер с чипа сигурно струва 0.70лв.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @sauber - Е 1000% надценка не е ли нормално? Не са ли всички бизнеси така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде видя бизнес в нещо, което държавата налага?

Тука въпросът е какви административни и технически усложнения ще наложи *ИААА върху пунктовете, от където ще дойде и по-високата цена заради този стикер.

 

*ИААА, заедно с КАТ и новооткритата ДАБДП трябват да бъдат форевър затрити и да бъдат изучавани само като лоши примери.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @sauber - Видях бизнес в една частна печатницата от обръча. Пак съм се объркал май..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значение има колко струва стикерът? Ако това е цената за производство, нали трябва да се дава и от пунктовете? Те балами ли са да купуват и продават нещо на една и съща цена? А наем, режийни, заплати, осигуровки... Освен това ще трябва инвестиции в софтуер, обучение, техника, поддръжка... Този стикер идва с празен чип, значи данните трябва да се въведат по-някакъв начин. Евентуално и брак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @ID A - Какво ще стане ако зад/около стикера, си залепя (така, че да може лесно да се махне при нужда) друг "RFID" чип? Например, отвън на стъклото го лепна с тиксо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, tuningmania написа:

До @sauber - Видях бизнес в една частна печатницата от обръча. Пак съм се объркал май..

Само да попитам - ако беше държавна щеше ли да има разлика? И, между другото де, ти видял ли си договора и/или резултатите от търга, който е задължителен при държавна поръчка? Просто си питам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, tuningmania написа:

До @ID A - Какво ще стане ако зад/около стикера, си залепя (така, че да може лесно да се махне при нужда) друг "RFID" чип? Например, отвън на стъклото го лепна с тиксо?

Ще се надявам да те хванат и да ти сложат книжката на трупчета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Не съм виждал въпросните Документи, но за мен има значение дали Закони пълнят Хазната или обръчите.

 

До @Izolini - Знам, че ще се радваш. Личи ТИ отстрани, особено под 99 от последните 100 мой "Post"-а ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, tuningmania написа:

До @PRR - Не съм виждал въпросните Документи, но за мен има значение дали Закони пълнят Хазната или обръчите.

 

До @Izolini - Знам, че ще се радваш. Личи ТИ отстрани ;)

Добре си го написал - няма значение дали закони пълнят хазната или обръчите (я пълнят)

 

Нали точно ТИ подскачаш, че трябва органите да си вършат работата? Значи ако ти направиш нещо незаконно, трябва и ТИ да се радваш, че са те хванали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @sauber - Видях бизнес в една частна печатницата от обръча. Пак съм се объркал май..

 

Ти ако знаеш коя е фирмата (и дали въобще е в България), аз не знам... Дай да я разнищим така, както преди 6-7 години се разнищи защо още съществуват стикери за ГО.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, tuningmania написа:

До @PRR - Не съм виждал въпросните Документи, но за мен има значение дали Закони пълнят Хазната или обръчите.

 

Значи не знаеш, какво пише там? Не знаеш кой какво е предложил и какво е прието? Не знаеш и какви пари ще получи "обръча"? Дори не знаеш дали е обръча, нали?

 

Т.е., не се обиждай, ама си лалаш без идея за какво иде реч ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Опалянкааа: "Петър Кънев е председател на икономическата комисия на парламента – пост, който управляващите не пожелаха да дадат на своята лидерка за София – област Николина Ангелкова, водеща и листата там за новите избори, въпреки нейното огромно желание след падането от министерското кресло. За да го запазят за социалиста.
На комисията на Кънев е подконтролно Министерството на икономиката. Неговата европейска програма е Иновации и конкурентноспособност. Тя пък е финансирала с проект BG16RFOP002-3.002-0083 на стойност 2 245 318.00 лв полиграфическа група Демакс, управлявана от сина на червения депутат. Това се вижда на страницата на печатницата в интернет. Интересно е компетентните органи да проверят сделката за „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация 9-цветна УВ флексопечатна машина“. Иначе казано – машина за стикери!
Друг интересен конфликт на интереси е, че ресорна на икономическата комисия на парламента е  Комисията за финансов надзор, която администрира дейността на застрахователите. Техните стикери – незаконни и ненужни, за гражданска отговорност се печатат отново в Демакс на семейството на шефа Кънев."

 

П.П.

Какво беше - нЕма Проблеми, тука е така..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Izolini - Обръчите пълнят хазната? Ице, предупреждавай като ще пишеш такива неща, да сядам, че ще падна и може да се фрасна лошо..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, tuningmania написа:

До @PRR - Опалянкааа: "Петър Кънев е председател на икономическата комисия на парламента – пост, който управляващите не пожелаха да дадат на своята лидерка за София – област Николина Ангелкова, водеща и листата там за новите избори, въпреки нейното огромно желание след падането от министерското кресло. За да го запазят за социалиста.
На комисията на Кънев е подконтролно Министерството на икономиката. Неговата европейска програма е Иновации и конкурентноспособност. Тя пък е финансирала с проект BG16RFOP002-3.002-0083 на стойност 2 245 318.00 лв полиграфическа група Демакс, управлявана от сина на червения депутат. Това се вижда на страницата на печатницата в интернет. Интересно е компетентните органи да проверят сделката за „Доставка, монтаж и въвеждане в експлоатация 9-цветна УВ флексопечатна машина“. Иначе казано – машина за стикери!
Друг интересен конфликт на интереси е, че ресорна на икономическата комисия на парламента е  Комисията за финансов надзор, която администрира дейността на застрахователите. Техните стикери – незаконни и ненужни, за гражданска отговорност се печатат отново в Демакс на семейството на шефа Кънев."

 

П.П.

Какво беше - нЕма Проблеми, тука е така..

Кое е нарушението? Видя ли договорите? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Конфликт на интереси е нарушението. В случая - между Баща и Син. Преди Минути ТИ написах, че не съм виждал Документи. И това, че не съм ги виждал, не променя нещата. По тази логика, ТИ виждал ли си Документ, че въпросните лица не са Баща и Син, защото май само това може да определи дали има или не конфликт на интереси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, как да не променя нещата? Не си видял, но знаеш? Как? Кристално кълбо? Или свисше? 

Що се отнася до конфликта на интереси - много, ама адски много ще се изненадам, ако има и Корнелка не е изревала. Не казвам, че няма, казвам, че опозицията не би си трайкала ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, изби рибата от смях. Червен депутат, шеф на комисия в Парламента, пък Министерство на икономиката, чийто министър е подчинен на министър-председателя (ГЕРБ), пък покупка на машини по европейска програма.

 

Ся ако направиш и връзка с една вила в Барселона и аз ще се спукам от смях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Как знам ли? По абсолютно същия начин, по който ТИ знаеш какво ще прави/няма да прави Слави Трифонов ;)

 

До @ID A - ТИ май за скрити коалиции не си чувал. Понеже ги има, разучи какво значи и как се случва..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, tuningmania написа:

До @PRR - Как знам ли? По абсолютно същия начин, по който ТИ знаеш какво ще прави/няма да прави Слави Трифонов ;)

Чакай, аз НЕ обвинявам Слави в кражби и престъпления. И НЕ му вменявам такива. И НЕ пиша, че този или онзи е престъпнищ "щото така казаха"! Това не означава, че нямам право да изкажа мнението си относно умствения му багаж, бизнесмените и политиците с които се ображда, както и относно безумните му идеи (лично мнение!) относно политиката. 

Но да се върнем на темата - ти вярваш на всичко написано, което е близко до твоето виждане, без дори да си направиш труда да провериш източника и доколко може да му се вярва. Пак ти пиша - проверявай си информацията, преди да и вярваш и/или разпространяваш. Последните години имаш не малко примери за злоупотреба с доверието на хората в медиите. Последната "шумна" новина, която и ти сподели, беше за "реквизитните" пари ... с воден знак и защитна лента ;) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - А колко осъдителни присъди има в следствие на действията на Прокуратурата? Да се радваш на двама арестувани при толкова (ТИ ще кажеш колко :) ) осъдителни присъди, е някакъв фетиш..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @PRR - А колко осъдителни присъди има в следствие на действията на Прокуратурата? Да се радваш на двама арестувани при толкова (ТИ ще кажеш колко :) ) осъдителни присъди, е някакъв фетиш..

Миро, колко са осъдителните присъди? В цифри! 1, 2, 5, 1000, 5000, колкото са. Или пак стрела с халостните?

Аз не се радвам на нито един арестуван. Бих се радвал, ако няма повод/причина да се арестува дори един.  

Почваш ли да усещаш разликата в мисленето ни? Мен не ме кефи на Вуте да му е зле, не ме кефи Вуте да е в затвора, не ми пречи, че Вуте има парЕ. Мен ми е важно да виждам прогрес, да знам, че се работи и се правят нови неща. Не гледам, че на околовръса имало дупка, гледам, че не е еднолентовото пътче от преди по-малко от 10 години. Ама това го забрави, нали? Както и че до преди 10 години нямаше една магистрала завършена. Ама е по-важно, че тунела не работи и че там има задръстване. Нали ;) Ама така е, много е лесно да се намират косури, трудно е да се направи нещо ...

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.