Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на праг Шкода Фабия


Streleca887

Recommended Posts

Здравейте от 2 години съм собственик на Шкода фабия 1.4 2008г.Проблема с колата е ръжда и по двата прага която вече налага смяната им.Бихте ли ми препоръчали от къде може евентуално да се закупят , какво представлява смяната им и къде да ги сменя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, за нещастие и аз минах по този път. Всичко според мен се дължи на гняста, която се събира зад подкалниците, задържа се шума, пръст вода и става страшно. Моята кола от нова, през цялото време, което е при мен е била при мен е на улицата и не съм имал възможността, да си ги чистя, а и нея да мия след всяко пътуване.

По принцип в интернет мисля, че се намират прагове за подмяна за специфичния модел, но не знам как са те. При мен лично изрязаха до здраво и наставяха(заваряваха) парче, след това кит и боя. Но лично аз, не смея да  препоръчам никой, смисъл искам да видя след време и колко време ще изкарат, като цяло при мен. Защото имам лошото предчувствие, че пак ще тръгнат в даден момент.

Като на първо време, може да се чуеш със сервиза за боядисване Ветек от Белия списък. Много колеги са доволни и може да ги разпиташ. Аз ползвах услугите на така да кажем "по квартални майстори", просто такава възможност имах тогава, пък ще видим. Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Симеоновско шосе има един магазин за Шкода части, но в сайта видях налични само прагове за Фабия 1. Може да се обадиш да питаш дали за Фабия 2 дали имат или могат да доставят. Относно сервиз, предполагам всеки автотенекиджийски сервиз може да свърши работата, но що се отнася до качество, може би е по-добре да се търси реставратор, защото едно е да смениш ударен калник или врата, друго е да режеш гнилочи. Все ще остане тук там някаква ръждица, която трябва да се обработи добре, зада стане както трябва и да издържи по-дълго, а не след 3-тия месец да се напука кита и да цъфне отново ръждата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.