Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло за бензинова дърворезачка


Тонкиса

Recommended Posts

Ползвам две китайски резачки - масло в горивото сипвам само от предписаното. Слагал съм и обикновено двутактово (по голяма нужда), но мотора работи зле, яко пушляви, а и задръства карбуратора - по-евтино ми е да си купувам истинско масло. Двутактовото го ползвам само за веригата.

Може и да са по 100лв. (от 50, от 5 и от Зрънчо още не съм ползвал), но не виждам смисъл да ги съсипвам насила.

 

Що се отнася до това кой какво сипва на СЛУЖЕБНА резачка - чужда п*тка кости нема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моджо, въпросната резачка баце я купувах тогава 2016-та за нещо от порядъка на 80-90лв. и още си върши работа, та ако ще не от зрънчо да е, ами от лъки бой. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Моджо написа:

Колко на Сиганьето дето сипват такова масло са им починали резачките толко и тая. Мхм. 

Колега, виждал съм на приятел Джилера двутактова, сипа масло каквото му попадна(беше му скъпо каквото трябва да е) , въпреки че му казах да сипе двутактово масло каквото и да е , но не ме послуша . Резултата - буталото беше като таралеж набито с иглички от биелния лагер и за скрап не ставаше. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво толкова трябва да се чуди с какво масло.И на кое масло викате топ.100мл щил масло струва 2.50лв и е достатъчно за 10кубика дърва да се нарежат за печка.Какво има толкова да се чудите и да спорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Моджо написа:

Лично не съм пробвал, но в мое присъствие е пробвано многократно на различни резачки.

"Шефовете" бан не ги лови. Шуробаджанащина му се вика на това.

 

Не мога да коментирам Шефовете и БАН-а, да не говорим за Шуробаджанащината.

Можеш спокойно да пробваш на твоята маркова машинка, да я подкараш без да сипваш двутактово масло в бензина.

 

И малко извън темата, да разведря атмосферата на колегите, четящи този прекрасен Форум:

 

Хората говорят. Някои малко но с покритие, други повече с леко преувеличение, а има и една трета група (най-любимата ми), на която значението на фразата “мисли преди да говориш” е пълна мъгла. Тези дребни душици иначе с голяма уста имат много названия но най-популярните сред тях са натегачи и разбира се, моят абсолютен фаворит дървени философи (Дървеняк).

Дървените философи, за кратко наречени ДЪРВЕНЯЦИ, са често срещани индивиди и съм абсолютно убеден, че си се сблъсквал с много от тях до момента. Тези хора изпъкват с едно единствено качество сред останалите и то е способността да те вбесят за по-малко от една минута. Като се замисля, ако плащаха за това, досега 100 пъти да е станала глобална икономическа криза или…абе направо да си го кажем катастрофа. С този мой “научен” материал базиран на множество тестове (спорове и анализи завършили с мили и нежни обръщения, които възнасят цялото родословно дърво и най-вече майките на умствено надарените опоненти), искам да те запозная с характерните черти на този профил с “високо обществено значение” дървен философ.

Човек, който си мисли, че знае всичко но на практика няма понятие от нищо, би могло да бъде най-краткото и същевременно най-пълното определение за дървен философ. Тази “дарба” се среща у хора, които изобилстват от толкова много комплекси, че човек би се зачудил защо не е отредена позиция в Рекордите на Гинес за най-голям комплексар в света. “Висшите мъдреци” от тази лига на необикновените се характеризират с липса на цели в живота, псевдо-житейски опит (в повечето случаи изявявайки се като страдалци но иначе пълни с мъдрост) в резултат на правене на нищо, което води до колосален провал и не на последно място, дълбоко прикрит страх от това, че ще бъдат отритнати от обществото. Това така или иначе става факт след време поради способността да те изкарат извън кожата за отрицателно бързо време.

Едно от най-любимите ми качества на дървеният философ е как успява да проектира в ума си своя висок статус и епичната глупост да се опитва да убеждава останалите с доводи, които биха те докарали до убийство. Какво трябва да направиш за да не се обърнеш до най-близкия оръжеен магазин и да свършиш с дебело досие? Първо, горещо те съветвам да се отнасяш болезнено директно с такива хора. Въобще не трябва да ти пука дали ще ги нараниш, защото те така или иначе се самонараняват всеки ден като се излагат пред всички със своето плиткоумие. Второ – не се задържай около тях! В името на спокойствието, здравето и баланса в живота ти, бягай колкото се може по-надалеч (като преди това си ги наковал здравата)! Трето – научи се да пресяваш и да допускаш само хора, с които ще се обогатявате взаимно.

Дошъл си на тази планета за да бъдеш щастлив и всеки, който ти се прави на много умен и ти изтъква, че това е невъзможно или адски трудно щото “еди кой си това или онова”, можеш да му покажеш изразителността на най-дългия от петте ти пръсти на ръцете. Помни, че възможности винаги има. Просто трябва да разсъждаваш винаги в тази посока и хората около теб да споделят твоите виждания. Айде наздраве и да пием за истинската мъдрост! Защото има сериозна липса в наши дни….

 

Тези мисли не са мои, но се припокриват с моите.

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой забеляза ли, че човекът пуснал темата не е влизал откакто я е пуснал и не е дал конкретика на въпроса си? А вие се "избихте" от безсмислени спорове за нищо... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той въпросът е ,все едно да питам може ли да налея трансмисионно масло в двигателя на колата.Нямам думи ,как може да се чудиш за такива неща.Най малкото което можеш да направиш е да и сипеш двутактово масло.Да не говорим ,че трябва да е за дърворезачки,както е Щил и Хускварна.Те са разработени за двигатели с въздушно охлаждане който работят на много високи обороти 10 000-14 000 об/мин.

Ако става въпрос за маслото на веригата ,аз и там наливам ново масло.Има наливно по 3-4лв литъра което ми стига за годината да си нарежа 20куб. дърва за печка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.