Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло за бензинова дърворезачка


Тонкиса

Recommended Posts

Здравейте! Наскоро си закупих бензинова резачка EDON. Резачката е менте и искам да попитам тези който разбират дали пречи на менте резачка да работи със преработено " горяно" масло. И дали има риск от него. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам говориш за веригата? Като имаш предвид, че има хора, които наливат на Щил и Хускварна такова масло и продължават да работят с години, не мисля че е проблем. Дори бих казал, че менте резачка не заслужава скъпо масло. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За резачка се ползва само и единствено масло за бързооборотни двигатели , продава се в магазина за резачки и е специално разработено за тях. С масло нормално, дори и чисто ново да е , ще я убиеш без време... :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да почнем с простичкия въпрос за кое масло говориш :) Ако е за двигателя - то там е само и единствено двутактово. Ако е за веригата - не виждам проблем с отработено, но добре филтрирано масло. Друг е въпроса колко екологично е това, ама ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я не се излагайте. За 50 лв резачка ще я мисли. 

Като си купи хубава друга работа вече. 

Редактирано от Моджо
  • Несъгласие 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, PIIIcoppermine написа:

За резачка се ползва само и единствено масло за бързооборотни двигатели , продава се в магазина за резачки и е специално разработено за тях. С масло нормално, дори и чисто ново да е , ще я убиеш без време... :)

100%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Моджо написа:

Абе я не се излагайте. За 50 лв резачка ще я мисли. 

Като си купи хубава друга работа вече. 

Ако ще да е 5 лв., пак трябва да бъде ТОЧНОТО масло. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц тц, тц..... 

И като не е с правилното ко ша стане, м? 

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Моджо написа:

Тц тц, тц..... 

И като не е с правилното ко ша стане, м? 

Неподходящо масло за смазване на веригата и шината ще доведе до по-бързото им износване. За маслената система май няма смисъл да пиша и обяснявам. Да, веригата ще я заточиш няколко пъти за 3-5 лева, но после ще купиш нова за 15-20-30 лева. Шината не знам колко струва, не съм сменял. Неподходящо масло за горивото ще доведе до завишена амортизация на двигателя. Възможно е да доведе и до отделянето на повече дим, който работещия ще си го вдишва на воля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На електрическа резачка от години ползвам ново масло 10W40 и нямам проблеми с веригата и прекалено загряване и захабяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За маслото в бензина няма компромис. 

Иначе аз режа също с китайска машина и сипвам 2 stroke синьо, на хускварна. Маслото за мазане на веригата ползвам AN основно, а в доста от случаите имровизирам. Имам я 4 години вече като на година режа по около 8-10 кубика + за каквото ми потрябва по двора. 

Като купя дървата за зимата, нося веригата да я заточат за 5лв и това е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Тая резачка ако ще с масло от совалка да работи я нареже 5 кубика, я не.

2. И да блокира и да се строши е абсолютно все тая защото струва 50 лв. На практика е все едно си я извадил от Зрънчо. 

Подобно изделие се ползва с квото имаш и в никакъв случай с масло, което по стойност е повече от самото него. Капиш? 

После минаваш на китайски за около 200 лв, които уж работят ма пак не са както трябва. 

И накрая си купуваш щилката и забравяш. 

 

 

 

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Моджо, колко кубика дърва си нарязал последните, да речем, 5 години?

 

С китайче съм нарязал бая кубици. Отделно, но пак с китайче, бая тревица съм окосил с друго китайче и не са ми създали проблем с двигателя. Но и на двете си слагах масълце по предписание! 

 

Всъщност не ти разбирам логиката. Защо да спестиш 2лв за масло, а да дадеш 50 за машинка?!?! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните 3, че съм на пелети вече. Ма по 20-25 кубика дръвЯ на сезон.  По години си ги сметни сам като можеш да умножиш и по повече от 10 . 

Логиката е същата като в поговорката " На свинче-звънче".  Ква машинка бре, това един клон не може да отреже. Зрънчоподобно ма ша го обслужваме с топ специални масла немой да се повреди, че струва 6 кутии цигари. Баш точно никога ще го направя това и никой не съветвам да го прави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък твърдя, че ако се грижиш добре за машините, то техният живот ще е поне двойно по-дълъг. Другото, лично мнение, е разсипия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за машини, които са такива и са истински, а не са Зрънчо. 

Зрънчо-то е еднодневка, ползваш и фърляш. Ако не се разпадне още на първия клон. 

Дедото ремонтира бързите връзки на градинските маркучи ахаха..ок? Сигурно да ако не бяха стотинки и ги има навсякъде. 

Иначе щилката ми е в отлично здраве и готова за работа ако се наложи. И един райдър, който е наполовина щил и той. 

Ма не са по 50 лв, нито по 100.

 

 

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Човека пита за съвет и чака адекватен отговор, а ти пишеш глупости. Вземи си машинка от зрънчо и ако искаш пикай в нея. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека пита за съвет, който му беше даден. Адекватен с оглед на питането и конкретния случай. Тоя с "правилното" масло  не съм аз.  Ку искаш да повторя. Нищо няма да и стане с горяното масло. Много преди да и се случи нещо от това масло ще се е разпаднала по други причини. Ся по-ясно ли е?  

Или на нещо определено от самия автор като "менте"  треа му се сипва топ , правилно, специално масло. 

И на него му пределно ясно какво се сипва. 

 

 

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че нищо не ти е ясно. Ако в бензина, вместо двутактово масло, сипваш друго, без значение какво, дърворезачката ще почине. Ако ще и маркова да е, ако ще и китайско менте. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко на Сиганьето дето сипват такова масло са им починали резачките толко и тая. Мхм. 

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.02.2021 г. at 19:32, Моджо написа:

Става и да работи, става и за верига. Нали е менте, кво толкова. Колко изкара. 

Hе става да работи, ако искаш, пробвай с някоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Pepino changed the title to Масло за бензинова дърворезачка

Лично не съм пробвал, но в мое присъствие е пробвано многократно на различни резачки.

"Шефовете" бан не ги лови. Шуробаджанащина му се вика на това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.