Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бедна горивна смес


Dare

Recommended Posts

    Здравейте, от близо 2 години се боря със следния проблем. През зимата, когато температурите са под нулата чекът на колата светва (О2 1.8тси префейс БЗБ без газова) и на диагностика показва бедна горивна смес. През лятото чекът не света, а през зимата, когато температурата навън е над 5С изгасва. Колата върви нормално без осезаема загуба на мощност.

 

 Бях в Еуратек, където ми смениха датчик за налягане на горивото - не помогна. Свързах се с тях и ми каза, ако искам да я оставя и ще я разглобят цялата, отказах им. След това бях при 1 майстор, който ми смени горивен филтър и филтър за картерна вентилация - не помогна. Смених няколко бензиностации и няколко вида бензин (А95,А98,А100) и няколко вида добавки за чистене на горивна система- не помогна. Ходих при друг майстор, който каза, че може да е ламбда сонда(може да, може да не). Течове никои не откри. Ако някой има предложения или знае как мога да оправя проблема да сподели. :)

 

Редактирано от Dare
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 18.02.2021 г. at 11:03, Izolini написа:

А при @Pepino ходи ли?

Aми, ходих на диагностика, но не про Пепино. Казаха ми, че не отчита данни от задна ламбда сонда. Няма грешки за самата сонда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Сега ли го смени? Щото сега е топло (над 5⁰С) и не би трябвало да ти излиза грешката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, zloQQ написа:

Сега ли го смени? Щото сега е топло (над 5⁰С) и не би трябвало да ти излиза грешката...

Не преди месец, но сега се сетих да напиша. Смених го, сипах на Ромпетрол (а не на Марешки като по принцип) и изгасна вече 1200км градско. Зимата сигурно пак ще светне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.