Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Форман за проект.


The Best Forman

Recommended Posts

Колата е с първа регистрация 11.1992 год. Внос е от Чехия (закупена директно от Млада Болеслав) . Аз съм втори собственик в България . 

На оригиналния двигател (781.135) съм правил ремонт с бутала от 136 и смяна на биелни лагери , смени водачи и клапани , веригата е на не повече от 1000 км. гарнитурата на главата е от Фабия , бобина от моноинжекцион Телефункен. Като цяло двигателя работи добре (или поне работеше 2017 , когато е пален за последно).

Към колата има много допълнителни части:

- двигател 1.6 EZ от Голф2 с документи и 1Р , който е за части.

- шенкели с главини 4х100 от Фаворит/Форман.

- предни спирачни апарати от Октавия за дискове 280 мм.

- задни спирачни апарати (два комплекта на 38 и 41 мм. бутало)

- комплект врати (нови) 5 бр.

- хидравлична рейка от Фелиция комплект с помпа (без казанче).

- комплект конзоли , фланец , тампони и маховик от Фелиция за присаждане на VW двигател.

- нов радиатор за Фелиция 1.6/1.9 (най-големия размер)

- серво с помпа от Фелиция.

- нова външна бензинова помпа Пиербург на 3 бара.

- компютър , букса и комутатор от РВ мотор на Голф2.

- алуминиеви джанти ББС 15" 4х100 в прилично състояние.

- почти два комплекта интериорни части.

- два комплекта странични стъкла.

- чисто ново челно стъкло Сплинтекс.

- четири кръгли фара от БМВ е34 тъмен Бош.

- нови допълнителни фарове.

- втори комплект основни фарове.

- пушени стопове от Силвърлайн.

Сигурно забравям много неща , които съм събирал през годините.

Колата не е карана от 2013 , от 2015 се съхранява в граж.

В момента е с разглобен интериор и може да се огледа обстойно купето , но бих казал , че е солидно без големи проблеми с ръжда.

Предпочитам всичко , което имам да се вземе комплект (на части не ми се занимава да я продавам).

За цена не съм мислил , но ще е в рамките на инвестициите последните 2-3 години , инак казано по договаряне.

При сериозен интерес , мога да я пусна в движение и да бъде взета на ход.

За контакти на ЛС.

IMG_20171125_150441.thumb.jpg.256aa820b58bb54946ec641f229bcc19.jpg

 

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Последно подсещане , който иска да си има проект за под 10к (не) , дори и за под 5к , може да пише/обади.

Краен срок - събор 2021 , след това ... ще видим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкарай я , измии я и я продай в мобиле, така ще и вземеш цената. Че един емблематичен автомобил , от клуба, ще си замине е ясно. Както аз направих с макса ... Бих я сменил с фабията, но ми е писнало да карам 781.136 ,моята все пак беше с чип, пък и си обичам климатика. Вече съм човек на години, искам да има хладинка ... ;) Ако пък си я обичаш, както аз 120ката, направи като мен и не я продавай никога.

 

П.с. Търся си кола в началото на Август да ходя на море 10 дни, че Странната , нещо зловещо и тропа отпред и ако Даниела не успее да си пусне отпуска да ходим с пасата , не искам да си рискувам живота, може да разходя баба ти едни 800км ... :) В най - лошия случай . може да изкарам 120 ката от село, ама това ще са 10 часа път, та пак е малко криво ... :(

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравей, някакъв шанс да продадеш отделно:

- комплект врати (нови) 5 бр. и пушени стопове от Силвърлайн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.