Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джаджи за колите


PRR

Recommended Posts

Дойдоха и монтирах LED-овете. 

spacer.png

Левия фар е с LED-а, десния си е оригиналния халоген.

 

Първи впечатления.

Светят доста добре, не забелязах заслепяване, но и фаровете биеха прекалено ниско и се наложи да ги вдигна. След реглажа не съм карал по тъмно, но теста на улицата пред нас показа доста добри резултати. 

Дългите осветяват една идея по-тясна ивица от оригиналния халоген, но в никакъв случай не е притеснително.

Монтажа е доста лесен. Вентилатора се сваля и след монтажа се навива обратно. Цялата процедура, без реглажа, ми отне около 1/2час за двата фара. 

Цветната температура е прилична. Щеше ми се да са 4300К, но не намерих и се спрях на 5500К. 

Това засега. Като понатрупам малко повече впечатления ще пиша пак и ще направя снимки на осветеността. 

 

ТОВА са крушките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам, как отсича, вероятно няма да заслепява въобще. Аз се чудех по едно време дали да не метна едни ледове на късите (дългите са лед), ама нещо ме домързя да търся. Пък и ксенона май си върши работата повече от перфектно ;)

received_427184961720514.jpeg.996f9655530b9eb69b1c8f50363b2310.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам ксенона си е екстра, но дясната страна е малко висока и заслепява при изпреварване или ляв завой :( 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, PRR написа:

но и фаровете биеха прекалено ниско и се наложи да ги вдигна.

И при мен така се получи, когато сложих лед на късите. На всяко ГТП по незнайни причини ми ги свалят, после аз отивам на "стената" и пак си ги вдигам. Никога не са ми примигвали за заслепяване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така изглежда, да. Все едно е високо. Но на 5 метра от стената е перфектно регулиран. Възможно е да заслепява при завой - не съм се замислял за т'ва всъщност. 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Izolini написа:

И при мен така се получи, когато сложих лед на късите. На всяко ГТП по незнайни причини ми ги свалят, после аз отивам на "стената" и пак си ги вдигам. Никога не са ми примигвали за заслепяване

Ице, това от Ауратек ми го правеха редовно и им забраних да ми пипат фаровете. По неясна причина ги правят да "бият" на 10м пред колата, което е убийствено. Но при джимнито случая е друг. Халогена разчита на рефлектора и бие много ниско. Като сложих LED-а той е с лупа и фокусировката е абсолютно различна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
На 1.02.2021 г. at 11:26, joro_kem написа:

аз поне не успявам с ELM327 Mini iCar2 да изведа каквото и да е на Bolero-то. а джаджата е екстра за парите си - ползвам основно VAG DPF free, чел съм и съм трил грешки на Гица (О1 тур).

да поизтупам праха от темата, снимката е от днес - успях да подкарам performance manager-a на болерото. колко верни са данните е отделен въпрос, но поне тръгва. температура на антифриза, обороти и скорост излизат, температура на маслото - не. данните за акумулатора са на две места и от едното показват нормални стойности, а не над 14 волта.

 

perf manager.jpg

Редактирано от joro_kem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... Въпреки джаджата бих си пуснал и тая екстра... ако не е тайна как :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джаджата е тази: https://sklad66.com/cms/Universalen-interfeys-ELM327-Mini-iCar2-Bluetooth-OBDII.html

Jordito подробно бе описал за приложението AAAD, но не помня коя беше темата. Инсталираш го (плащаше се нещо символично за доживотен лиценз) и после от него избираш кои приложения да излизат в АА, когато вържеш телефона си с медията. Аз смених слушалката и загубих лиценза - в такъв случай трябвало преди да се забърше старата слушалка, да кажеш на приложението, че ще мигрираш и то генерирало активационен код за новия апарат.

Screenshot_2023-02-08-07-13-12-988-edit_com.mi.android.globallauncher.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.