Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заслужава ли си тази сделка за Fabia 2, 1.4 бензин?


elekto42

Recommended Posts

Здавейте, от известно време търся да си закупя автомобил до около 6-7 хил., като търся да е надежден, здрав, евтин за поддръжка и достатъчно бърз за нормално каране извънградско. Гледах много и ми попадна една сделка за Fabia 2. 2008-ма година, най-ниското оборудване като екстри, двигателя е 1.4 16V 85 коня.

 Цената ѝ е доста, ама доста над другите Фабии тази година и този клас - говорим за около 1500 лева над средното за 2007-2009-та. Да, обаче ходих да гледам автомобила и е в наистина перфектно състояние, от първи собственик, с пълна сервизна книжка и история от официалния сервиз, само на 87 000 км - колата е като излязла от завода, през цялото време гледана в гараж и никога карана по време на сняг, безупречно състояие вътре, вън, без следичка ръжда, прекрасна работа на двигател, с нови гуми... От друга страна пък... каквото и да е говорим за 13-годишен автомобил без каквито и да е било екстри и не много мощен двигател. Затова и пиша тук, за да получа мнение от хората, които вече карат този автомбоил и да взема информирано решение. Колата беше обявена за супер нереалните 7100 и постигнах след доста пазарлък цена от 6500 (финална), но другите оферти за тази кола са около 4500-5500, преди пазарлъка. Ясно е, че няма да са в това състояние, но все пак - какво мислите? От една страна такива оферти за толкова запазени и доказано малко употребявани автомобили падат изключително рядко, от друга 6500 за тази кола на тези години ми се струва много, а като добавим обслужване и т.н. минава 7

 

Редактирано от elekto42
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обича да се изразява един мой добър приятел "Хубавото и евтиното се продават в разлини магазини".

Ако автомобила е наистина в състоянието , което описваш и предполага дълга и безпроблемна експлоатация , ще се изплати от липса на главоболия , които би създал такъв с неясен произход , пробег и скрити дефекти. 

Аз лично бих взел такъв дори и с по-малко екстри , но гарантирано (поне до някъде) спокойствие.

Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покупка на кола втора ръка е покупка на котка в чувал. Никога не знаеш какво ще излезе от вътре. Преди време един колега ме попита за Фабия 1 седан, първи собственик, малко км, най-ниско ниво и му казах не си струва, колкото и да е рядка.

Тук имаме една цена само. Въобще не очаквай ръжда, дори и от 15 годишна Шкода, освен ако не е удряна и правена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи какво очакваш ? много са малко колите на такъв пробег от първи собственик с сервизна история в предствателство, мой познат взе поло 2008 за 4000лв г от първи собственик, сервизна история има само,докато е била в гаранция после гаражен майстор, почти няма детайл,който да не пребоядисван,а вероятно и удрян къде направено по-добре,къде по-зле,шофьрската седалка облегалката беше скъсана,счупени щипки на фара, различни стопове и доста козметични забелжки, никой няма да ти продаде нещо хубаво и евтино 

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. Ето я колата, според мен можем да я свалим до 6000-6200, евентуално. За техническото ѝ състояние - топ е. Наистина не се намира такава кола. Кофти е, че е толкова бейсик, че повече няма накъде. Притеснява ме, че аз съм 190 см. - дали ще ми е удобна за дълъг път. 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11610383323817820&slink=ioz2qr

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, elekto42 написа:

Благодаря за мненията. Ето я колата, според мен можем да я свалим до 6000-6200, евентуално. За техническото ѝ състояние - топ е. Наистина не се намира такава кола. Кофти е, че е толкова бейсик, че повече няма накъде. Притеснява ме, че аз съм 190 см. - дали ще ми е удобна за дълъг път. 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11610383323817820&slink=ioz2qr

 

Аз също съм 190 см и би казал, че за тяб няма да е неудобно, стига зад теб да не се вози никой или поне да е по-дребен. 

 

Държиш ли на Фабия и на бензин? Имам Октавия за продажба, която се поддържа безкомпромисно и скоро няма да имаш разходи за обслужване. Ако имаш интерес пиши на лично. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, аз също имам Фабия и моята е с Basic оборудване, тази си е със съвсем нормалното оборудване за модела. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво и се чудиш? Вземи я. Карам Фабия2 същия двигател оборудване Бизнес от пет години. Перфектен автомобил. Само двигателят на ниски обороти няма достатъчно мощност. Максималният въртящ момент е при 3800 об/мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз продадох фабия 1, 1.9 2006г на реални 130к за 5000лв директно на първия клиент който я видя, като с чакане щях да взема повече. Качествените неща са скъпи. Колата на обявата ти не е най-базовата. Имаш климатик, което ти е основното за този клас. Винаги можеш да си сложиш лети джанти и навигация от али експрес. Сипваш и караш. Волана е отвратително тапициран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.