Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен шум (виене) при подаване на газ Skoda Octavia III 2.0 TDI 150 к.с. 6 DSG


Емил Стоянов

Recommended Posts

Здравейте, 

Закупих си Skoda Octavia III 2.0 TDI DSG 6 и по време на тестването, в сервиза при огледа и непосредствено след закупуването, нямаше такъв шум. Днес при тръгването се появи този шум и основно се чува до към 2 000 оборота. Прилагам клип, в който се чува. Моля за съдействие. Колата другата седмица ще влиза за обслужване - ролки, ремъци, водна помпа, масла на двигател и скорости и т.н. 

 

 

Редактирано от Емил Стоянов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ще обслужваш ? Малко ми е странен като цяло шумът но мотора.Възможно е и да са паразитни шумове, но ти препоръчвам една инспекция в Еуратек Дружба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мой човек ще я обслужвам, днес му я закарах да я види, защото преди това беше гледана в друг сервиз, и той каза, че имам проблем с работата на мотора, защото при ниски обороти е тромава. Иначе мерси, за съвета ще отида най-вероятно и до там. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилича на клапан. Как  е разхода на гориво? Преди години карах известно време Пасат Б5 с подобен шум и смених двигателя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разхода не можа да кажа много, защото я имам от петък. Но като изключим експериментите в събота с нормално каране  в неделя около 7 

Редактирано от Емил Стоянов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страва ми се висок разход 7/100, но нашите разсъждения са в сферата на възможните причини. Най-добре е да се види в сервиз от специалист. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,пак казвам нямам наблюдение много. Иначе тази седмица влиза в сервиза и вчера майстора на  прегледа забеляза че е мудна на ниските. Ще му кажа да провери компресията в цилиндрите. Чу и шума и ще го провери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Емил Стоянов,

 

На втория клип се чува и свирене. От ролка. След предстоящото обслужване ще изчезне.

Тракането е с висока честота и ако е от клапани, то трябва да са всичките, което е малко вероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за ролките сме на ясното и сега като влезе в сервиза се сменят всичките + всички ремъци, общо взето пълно обслужване се прави и за момента не се кара, за да не стане нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Предполагам че ролката вече не шуми, но шумът на мотора си е ОК за VW. Наистина ако се погледнат клапаните ще се утиши значително, но повярвайте ми това не се прави дори в Германия. Погледни друга на VW, дизел от тези години каот референция, същия шум като на 15год атмосферен :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шума не се оправи пак го има, смененто ни са всички ролки и ремъци, предполагам, че се получава като резонанс от някъде, но като отида да ми сложат кората под мотора, ще провера. Майстора каза, че няма идея от какво може да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще предположа балансиращи валове, звучат точно като свършила ролка. Износват им се зъбните колела и мучат точно като ролка, но се чуват в целия диапазон от обороти....Другия вариант е, не знам колко ти е читав майстора и дали е проверил шайбата на компресора на климатика като е сменял ролките и ремъците.....

Редактирано от Parkinson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.02.2021 г. at 20:49, Parkinson написа:

Аз ще предположа балансиращи валове, звучат точно като свършила ролка. Износват им се зъбните колела и мучат точно като ролка, но се чуват в целия диапазон от обороти....Другия вариант е, не знам колко ти е читав майстора и дали е проверил шайбата на компресора на климатика като е сменял ролките и ремъците.....

И на алтернатора ролката за свободен ход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.02.2021 г. at 20:49, Parkinson написа:

Аз ще предположа балансиращи валове, звучат точно като свършила ролка. Износват им се зъбните колела и мучат точно като ролка, но се чуват в целия диапазон от обороти....Другия вариант е, не знам колко ти е читав майстора и дали е проверил шайбата на компресора на климатика като е сменял ролките и ремъците.....

ще я карам пак да се види, но най-интересното е, че от към мотора не се чува само в купето а още по инстересното е, че когато и запаля аз я оставам да работи около 5 мин. на празен ход и след това потеглям, но вчера ми се наложи да я запаля и няма и минута и тръгнах и почти не се чуваше това мучене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

и аз имах подобно мучене при тръгване на студено, изчезваше след около 100метра. От Шкода смениха лагерите към полуоските в скоростната кутия (ръчни). Вече 20000км е ОК.

Ама ти си с автомат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

И аз имам същия шум но забелязах ,че го прави когато колата не си прави регенерация на дпф-фа почне ли регенерация изчезва

Дали може да е свързано със дпф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.