Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Много дразнещо почукване при смяна на скорост


sinoptik

Recommended Posts

Колата ми е Октавия 2 1.9 TDI 2008г.От два месеца при смяна на скороста се чува почукване най вероятно в задната дясна част на купето или окачването.Това почукване не е винаги но има моменти при което е постоянно.Появява се при отпускане на съединителя веднага или с закъснение около или по малко от секунда при пълно отпускане на съединителя.Пробвал съм със различна сила на натискане на спирачката но тогава не се появява,само при смяна на скоростта.смених преди това биалета задна и двата задни амортисьора.В сервиза клатят глави и не могат да открият причината.Приемам всякакви идеи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се сещам за следното - да са разбутали генерацията, някой тампон да се е скъсал и сега да почуква в купето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много трудно е да се направи клип в който да се чува и почукването,заради шума на двигателя но ще пробвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да отговоря и на колегата izolini в сервиз два пъти ми проверявам всичко уж,пи задното окачване,включително и амортисьори.Според.тях всичко е ОК. Но ме мъчи и една мисъл,знание,че в купето звукът много бяга,и понякога е трудно да се определи източника,а понеже този звук се проявява само при смяна на скоростите дали е възможно да е свързан със съединителя или скоростната кутия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тръгнах от там, че написа "отзат в дясно". Да речем, че от шофьорското място можеш да не хванеш точно посоката ляво-дясно, но пред-зад няма как да сбъркаш. Това почукване има ли го и при рязко подаване на газ, имам предвид в движение да отнемеш рязко газта и след това от празен ход пак да я настъпиш, за да инициираш "заклащане" на цялата система?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах най различни възможности да се получи това подръпване на колата,както при смяна на скоростта,рязко подаване на газ,спирачки с различна степен на натискане на педала и нищо,само при смяна на скороста и това е много объркващо,понякога това почукване се чува веднага след отпускане на съединителя,понякога със леко закъснение,а понякога се чуват две почуквания едно след друга,имам усещане,че нещо се преплъзва и се удря,ако колата е стояла по дълго без движение,изминавам някой и друг километър в тишина и след това отново се появява.Много странно и досадно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.