Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

въпроси по новата версия на форума


joro_kem

Recommended Posts

привет! не успях да издиря подходяща тема, та затова пуснах нова тук. ако не е за тук, моля модератор да я премести.

имам 2 въпроса:

1) на телефона ползвам вградения браузър на Xiaomi (Mi browser) и никъде в менюто не намирам log in/вписване, съответно не мога да се впиша като потребител;

2) новата версия на форума ще има ли опция за настройване на тъмна тема, предпочитам я за четене (Windows 10 pro 64 bit + Mozilla Firefox 84.0.2)

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @joro_kem - Дай на "Browser"-а да отвори сайта като "Desktop". "Mobile" още не е дооправена, но ще бъде :)

  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях си логнат и след смяната на темата, но и аз не намирам от къде да си вляза в профила. 
Също така мисля, че няма да е лошо ако можеш да реагираш и с някакво смайли, или както там се казва смеещото се човече. :)
 

Едит: Тунингманиа е отговорил докато пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още се работи по нещата, има доста настройки, които трябва да се направят :) 

 

За избор на теми, не съм сигурен, дали платформата поддържа такова нещо, но това означава, че работата ще е двойно повече, ако се направи нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, joro_kem написа:

привет! не успях да издиря подходяща тема, та затова пуснах нова тук. ако не е за тук, моля модератор да я премести.

имам 2 въпроса:

1) на телефона ползвам вградения браузър на Xiaomi (Mi browser) и никъде в менюто не намирам log in/вписване, съответно не мога да се впиша като потребител;

2) новата версия на форума ще има ли опция за настройване на тъмна тема, предпочитам я за четене (Windows 10 pro 64 bit + Mozilla Firefox 84.0.2)

Благодаря предварително!

 

В момента има проблем с менюто за вход/изход в мобилната версия. Работи се по въпроса. Временно решение е това, посочено от Миро (tuningmania).

 

На този етап тъмна версия на форума не се предвижда. За съжаление или не софтуера се движи в крак с модните тенденции, а те в момента са светли. За мобилната версия повечето телефони имат опция за нощен/тъмен режим и там браузъра автоматично показва всичко в тъмно. За десктоп машините за сега май няма такава опция.

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Mishelle написа:

 

В момента има проблем с менюто за вход/изход в мобилната версия. Работи се по въпроса. Временно решение е това, посочено от Миро (tuningmania).

Благодарение на помощта на Венци @shaft (ей гоУем си, приятелю) проблема е отстранен. Входа, регистрация и изход през мобилната версия вече работи :)

  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Mishelle написа:

На този етап тъмна версия на форума не се предвижда. За съжаление или не софтуера се движи в крак с модните тенденции, а те в момента са светли. За мобилната версия повечето телефони имат опция за нощен/тъмен режим и там браузъра автоматично показва всичко в тъмно. За десктоп машините за сега май няма такава опция.

 

Няма, самата система е направена така, че трябва да има инсталирани две отделни теми. Ако се инсталират две теми - светла и бяла, трябва да се позволи на потребителя да си избира сам темата в своя профил. Реално... ако се направи нещо такова, то тогава всичко трябва да се преработи навсякъде, да се направят различни цветове, да се направят два дизайна, да се пипа на две места и не е много окей...защото добавяме още утежнения по софтуера на форума. Принципно по-добре си е да има само една тема, за да не се затормозява работата на форума (сървърната мощ не е никак евтина) :) Имали сме опит с две теми - бави понякога и се получават различни бозички... На практика може да се работи безпроблемно само с една тема, всичко друго е свързано с ужасно много главоболия.

 

Иначе, тенденцията с тъмните теми тръгна от мобилните устройства. Както знаем, там ни трябва повече/по-голяма "батерия", за по-дълго време. Белите пиксели/цветове по екрана харчат повече "ток" и затова производителите решиха, че ще си оправят живота, като ни направят тъмни теми (колкото по-"черна" е една тема, толкова по-малко ресурс изисква). Все пак... Няма черни книги с бял текст, всички са с "бели" листа с черен текст :) 

 

На мен лично ми харесват повече светлите теми, защото отварят яко. Да, признавам си, на мобилното съм си сложил черна тема, защото искам повече батерия... ? 

 

преди 9 минути, Mishelle написа:

Благодарение на помощта на Венци @shaft (ей гоУем си, приятелю) проблема е отстранен. Входа, регистрация и изход през мобилната версия вече работи :)

 

Няма грижи, брадъре, знаеш :) 

  • Благодаря 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!

Емотиконите (или както се казват) са много яки! :)

Мисля, че всички ще преживеят липсата на черна тема ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата версия изглежда яко и има интересни неща, супер :)

 

@joro_kem Относно черната тема за десктоп - на firefox и chrome може да се добави Dark Reader и всеки сайт, който отваряш става с черна тема, не само Шкода форума. Може да се спира и пуска.  Разбира се има и минуси - може да има леко забавяне или някои неща да не се визуализират напълно ОК, но рядко. Лично аз го ползвам постоянно, защото чета много текст на компютъра и белите/светлите сайтове ми вадят очите, особено вечер.

 

Ето пример от Firefox:

image.thumb.png.b2a7c4de8fe3ca89af75278ced6ec734.png

  • Благодаря 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове, големи сте! потвърждавам, че мобилната версия вече работи коректно и че Dark reader-а цепи мрака! Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За...който търсеше черна тема (бляк дет' са вика) - да ударя едно рамо. Ползвам Brave - браузерче, което е доста джазово и освен че блокира рекламите и действа доста инкогнито по отношение на бисквитките, си има...бляк режим. Форума е много доволен на черен фон!

Ако някой реши да го ползва - воала >>>

https://brave.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли бутона за маркиране на раздела като прочетен да се измести в горния край на страницата, както преди? Доста по-удобно беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Пепи говори за мобилната версия, защото на Десктоп версията си го има, да. 

 

На Хюндай клуба съм го направил на две места да го има:

image.png.e2dfffefc50476f574c7a2ee845fb1f8.png

 

Може би това има предвид - преди и тук беше така :) Сега с новия темплейт го няма, но не е невъзможно да се добави, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, shaft написа:

Според мен Пепи говори за мобилната версия, защото на Десктоп версията си го има, да.

 

Да, точно мобилната имам предвид, понеже напоследък ползвам само нея, изобщо не съобразих да уточня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мобилната версия е в менюто, на един клик разстояние :) За сега ще си остане само там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

До @Mishelle - През мобилен телефон "Samsung Galaxy Note 10+", с операционна система "Android 11", "Browser"-и "Samsung Internet" и "Opera", обърна ли се към някого с "@", повече не мога да го изтрия от "Post"-а си. Изтрива се без Проблем, всякакъв друг текст, но активира ли се кода на "@", няма махане, дори промяна. Изложих се за 50-ти път (друго си беше 49) пред @Боре и сега не знам какво да му обяснявам :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tuningmania Samsung Galaxy S10+, няма проблеми. Обаче трябва да тапнеш на самото име в синьо и курсора да е мигаща синя черта. Иначе не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @ID A - Проблема, пак, е в моя Телевизор! Тъпия "Google Board" е правел мизериите. Бе "Uninstall"-нат грубо и безотговорно. Напоследък нямам допир до "Software" който да не е яко "Bug"-ав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, tuningmania написа:

До @ID A - Проблема, пак, е в моя Телевизор! Тъпия "Google Board" е правел мизериите. Бе "Uninstall"-нат грубо и безотговорно. Напоследък нямам допир до "Software" който да не е яко "Bug"-ав.

 

Нормално е това, защото качествените хора са претоварени с работа и всичко се прави евтинко в Индия :) Та... толкова за качеството, като при колите - било-какво-било... 

 

Иначе, от 100 години ползвам Swype - няма по-добро на този етап :) Купих си го преди години за 5-6лв, бяха го пуснали на промоция, и не съжалявам - ако спре да се поддържа се отказвам от телефоните и писането там. Само ще говоря по тях. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @shaft - Чувал съм го "Swype"-а. Ще го пробвам, щом го похвали..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, tuningmania написа:

До @shaft - Чувал съм го "Swype"-а. Ще го пробвам, щом го похвали..

 

За мен няма по-добро :) GBoard-a само се опитаха да го копират, както и много други, като SwiftKey - всичко е мега бъгня, докато Swype-а бачка безпроблемно при мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.