Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

Преди 8 часа, tuningmania написа:

До @axel - Е сега ще ТИ обяснят Колегите, как България върви напред с бързи темпове а ТИ нищо не разбираш ;)

 

Бе цяла България не, ама хората, които стават и им се работи - да. И за щастие живеем в нормална държава, в която не ме дънят с 50-60-70% данък, че да издържам тия дето не им се работи и не стават. Последното нещо, което остана за да сринем тотално комунизма са да се напълни с частни здравни и социални фондове. Тогава вече можем да обявим победата. Естествено паралелно с последното трябва да отпадне задължението ми да пълня черни дупки с парите, които сам съм изкарал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

Преди 8 часа, tuningmania написа:

До @axel - Е сега ще ТИ обяснят Колегите, как България върви напред с бързи темпове а ТИ нищо не разбираш ;)

Миро, както нееднократно споделих, трябва да се тръгне от някъде. А, както Боре правилно отбеляза, осъдени са за това за което са събрани доказателства. И, за да сме правова държава, а не бананова република, за да осъдиш някого първо трябва да докажеш вината. Е, ние имаме 50 годишна история в коята си виновен по презумция и трябва да докажеш невинноста си, та затова и се хвърляме на всяка "новина" за корупция и почваме да сочим този или онзи за виновен. А пък тия с парите, нали 45 години Партията ни учи, че са вредни, са виновни и без обвинение. Народния съд разстрелва и върви напред ... към следващия с нещо повече от кратуна на раменете си ;) 

Та, във връзка с горното, максимално се "кефя" на действията на служебния министър на вътрешните работи. Първо уволнява, след това прави проверка. Ей така се прави! Ама да не си помислите, че това е чистка и/или реваншизъм! Неееее, няма таква'з ра'лта, само професионални действия. То той професионалист, не е като Янаки Стоилов (не че го харесвам, ама това е друга тема) първо да провери пък после да чисти. Това са аматьорски рал'ти. Маай там да разрушиш и малкото останало пък после ще го мислим.... if you get what I mean ;) 

  • Несъгласие 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"На свое заседание днес Апелативният специализиран съд прие, че има достатъчно доказателства за вината им. За извършеното престъпление законът предвижда наказание до 3 години лишаване от свобода, подсъдимите обаче не са осъждани за престъпления от общ характер и затова те са освободени от наказателна отговорност и съдът им наложи административно наказание - глоба." 

Да се надяваме, че следващия път когато ги хванат (о да, още работят като митничари там), понеже вече са осъдени, ще видим ефективна присъда.

 

Edit: Да се самоопровергая. Това било административно наказание и лицата се водели неосъждани.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак зачесахте родната политика и Юли пак ще удари ключа.

 

А относно законите, наказанията и т.н. у милата рОдина...и по горе го бях казал - врата насред пОле  На органите раЛтата е да вардят вратата, а не полето - кат' си луд да минеш през нея ще те захапят, ако си караш през полето - жив е животът - могат да ти размахат пръстче заканително, ма само ако не ги домързи. 

Естествено, че сигурно не съм прав, но така виждам нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

20210611_184310.thumb.jpg.d7c632870f9a9874b6f0601d4f15955f.jpg

 

Аз ви казвам, че това за трошките е глупост и накрая ще вдигнат някоя кола с изтекла ГО и панаира ще е чуден. Според вас този мерджан трошка ли е? Или човекът е отишъл я на гурбет, я е в болница и айдее....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като няма ГО "чий го дири" на улицата? Ако се запали и изгорят колите до него, кой ще плаща? А, да, то няма да е твоята кола до него, нали ?

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, като я гледам с тези омекнали гуми, сигурно и акумулатора е паднал и самозапалване е малко вероятно, та чак невъзмажно. ГО не покрива щети от палеж.

****** ( Извинявам се на Пепи, за обидата, която неволно съм нанесъл), но ако ти си в командировка за 6 месеца и през това време ти изтече ГО и не си намериш колата когато се върнеш, а от общината ти обясняват как е била изоставена, едва ли ще ръкопляскаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Izolini написа:

Иво, започваш да прекаляваш с епитетите!

Я пак? Аз ли написах "чии го дири?"

Посочи кой епитет е обиден и как!

  • Объркан съм 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, ID A написа:

20210611_184310.thumb.jpg.d7c632870f9a9874b6f0601d4f15955f.jpg

 

Аз ви казвам, че това за трошките е глупост и накрая ще вдигнат някоя кола с изтекла ГО и панаира ще е чуден. Според вас този мерджан трошка ли е? Или човекът е отишъл я на гурбет, я е в болница и айдее....

 

Само да вметна за протокола...

Стикеросването е за изтекъл ГТП , а не ГО ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали въведоха служебно снемане от регистрация при изтичане на ГО след 1 или 3 месеца, а едно от условията за изоставен автомобил е да е със снета регистрация. Отделно скъсиха и срокът от 6 месеца на 1 месец преди да лепят листчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 2 часа, ID A написа:

Така, като я гледам с тези омекнали гуми, сигурно и акумулатора е паднал и самозапалване е малко вероятно, та чак невъзмажно. ГО не покрива щети от палеж.

Предположения, които може да са, но може и да не са верни ;) 

И къде/кой написа "палеж"? ГО покрива щети на трети страни при неумишлени действия. Самозаплаването е такова и ГО покрива щетите на съседните коли. Между другото това беше само пример. Има и доста по-фрапантни, но не мисля, че това е предмет на тази дискусия.

 

Преди 2 часа, ID A написа:

****** ( Извинявам се на Пепи, за обидата, която неволно съм нанесъл), но ако ти си в командировка за 6 месеца и през това време ти изтече ГО и не си намериш колата когато се върнеш, а от общината ти обясняват как е била изоставена, едва ли ще ръкопляскаш.

Ако ми изтича ГО/преглед ще намеря начин или да си подновя ГО и ГТП или да преместя колата в частна собственост. За протокола три пъти съм бил в командировки по 9 месеца и колите никога не са оставали без ГО и/или преглед. И, изненадващо, не съм ръкопляскал. 

 

Цитат

Я пак? Аз ли написах "чии го дири?"

Хубаво е като четеш да се опитваш да разбереш какво и как пишат хората, а не да си въобразяваш разни неща. Мисля на всички им стана ясно защо "чий го дири" е в кавички, но за теб специално ще уточня: използването на цитат е стандартен начин за изразяване на позиция с чуди, масово възприети, думи ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали скоро и аз се занимавах със същото - само дето Мерца беше още по-нов и скъп. Не е необходимо да е снет от регистрация, стига само ГТП да му е изтекъл преди 3 месеца. И на мен ми е странно да лепнеш стикера на такава кола, но няма ясна регламентация за това що е бричка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Logrus написа:

..., но няма ясна регламентация за това що е бричка. 

@Боре и останалите с юридическо образование (чак ме сърбят пръстите да напиша образУвание :D ) да ме поправят, ама закона е ясен - бричка е ППС без валиден ГТП. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То предположение е, че и нещо ще се запали. Както и следващия път да успееш да оправиш нещата от разстояние. Ама нали си за спора...

 

Чавдаре, има смисъл. Има изоставени коли от години, в буреняци и нищо не могат да им направят. Няма номер, няма вин на стъклото, заключена е, няма стикер за технически преглед, няма начин да се провери дадено МПС. Само дето на едно от тези условия отговарят и коли, които не са изоставени трошки. Предполагам, че това е и една от причините за новите rfid стикери. Там ще се съдържат всички данни от талона и до година и 3 месеца от въвеждането им ще могат да разкарат всичко, което в момента не могат да определят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Свалям си регистрационните табели, всички стикери и си закривам "VIN"-Номера. Да видим как ще я вдигнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, tuningmania написа:

До "ВСИЧКИ" - Свалям си регистрационните табели, всички стикери и си закривам "VIN"-Номера. Да видим как ще я вдигнат.

 

Пробвай.

Но все си мисля ,че тогава ще ти я вдигнат достаааа по бързо.

Ама не от Общината... ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @mRt - Ааааа, не.. Нали България е Супер Държава - няма кой да пипне ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До "ВСИЧКИ" - Свалям си регистрационните табели, всички стикери и си закривам "VIN"-Номера. Да видим как ще я вдигнат.

Ооо, дори няма да видиш! Ще мигнеш и ще я няма ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на какво основание ще стане това? "Ей комисията, тая кола я описваме, като трошка! Съгласни?" И какво става, като собственика извади табелите, картончето за ГТП и ГО?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @mRt - Ааааа, не.. Нали България е Супер Държава - няма кой да пипне ;)

И Държавата, и Страната, са си супер !

Друг е въпросът, че определени индивиди всячески се стараят да я очернят и натикат на дъното, плюят нонстоп и за всяко нещо реват като монахини за… свещ !

Критиката е градивна, когато има какво да кажеш, останалото са празни приказки и проява на чиста форма на омраза и злоба !

Който се припознае, не е … случайно ;)

Преди 2 часа, tuningmania написа:

До "ВСИЧКИ" - Свалям си регистрационните табели, всички стикери и си закривам "VIN"-Номера. Да видим как ще я вдигнат.

Сам няма да повярваш, колко бързо ще я отнесат :D

 

Преди 1 час, ID A написа:

И на какво основание ще стане това? "Ей комисията, тая кола я описваме, като трошка! Съгласни?" И какво става, като собственика извади табелите, картончето за ГТП и ГО?

Другарю Дървен философ, да те светна, че изобщо не е нужно да е бричка, трошка, мобилен скрап и прочие !

Достатъчно е да не отговаря на законовите изисквания за да е на пътя /улица, градинка и прочие/ или иначе казано - наличието и на пътя да е в нарушение на въпросната нормативна уредба ;)

 

И за да спреш с тълкуванията и “хвърлянето на боб”, от вида на “собственикът е в болница, чужбина, на Луна-та и т.н.”, то същият собственик е длъжен да оправомощи трето лице, което да се грижи за делата и собствеността му, за периода на неговото отсъствие или поради друга невъзможност да го прави сам !!!

За твое учудване и изненада, за тази цел в чужбина имаме консулски служби, а в България - нотариуси !!!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, tuningmania написа:

До "ВСИЧКИ" - Свалям си регистрационните табели, всички стикери и си закривам "VIN"-Номера. Да видим как ще я вдигнат.

Всеки може да я вземе и няма да е в нарушение и то защото това е отпадък, който без идентификация не принадлежи на никого. Да вметна още нещо. Застрахователите не изплащат обезщетение за кражба дори ако си с транзитни номера, камоли пък без номера. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @ghost_rider - Така, като ТЕ чета, за миг си помислих, че застрахователните измами не са професия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, ghost_rider написа:

Всеки може да я вземе и няма да е в нарушение и то защото това е отпадък, който без идентификация не принадлежи на никого. Да вметна още нещо. Застрахователите не изплащат обезщетение за кражба дори ако си с транзитни номера, камоли пък без номера. 

Да бе. То колелета, компютри, телефони и те без идентификация, ама като ги вземеш без знанието на собственика и те хванат, ще те съдят за кражба. Аз се чудя що крадат разни дребни детайли по колите, пък то новото поколение смята брането на чужда собственост за нещо законно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, tuningmania написа:

До "ВСИЧКИ" - Свалям си регистрационните табели, всички стикери и си закривам "VIN"-Номера. Да видим как ще я вдигнат.

Че ще изчезне за норматив е ясно, ама ти споко - веднага след това ще си я намериш в ...... Продавам части за Шкода ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.