Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

До @Passi - Предлагам да започнем от спазването на други Закони. Защото има доста потъпквани такива, от които буквално Умират Хора. Приоритизацията нещо накуцва..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

Миро, въртиш го и го сучеш в посока колко лошо е решението на тази власт. Били там от 20 години. Какво като са там повече от 20 години? Ако гаражна клетка е изградена в частно място преди 31 март 2001 година, то собственика на въпросното място може да си издаде удостоверение за търпимост. Само че тук става въпрос за строежи в ЧУЖДА собственост. Юли те попита какво ще стане, ако дойде и си изпраска един гараж в твоя двор?

Ти казваш, че Пешо искал да паркира на мястото, където Гошо си е направил гараж. Няма такова нещо, нещата въобще не тръгват от Пешо. Това е същото като бастуните, които си слагат столове и туби пред магазините и офисите, за да не може да се спира там. И това става на улицата, която също е общинска собственост и където запазването на място се прави по установен ред и срещу съответното заплащане на такса. И двете си имат име - нарича се самоуправство (обсебването е друго нещо) - и си има съответния състав според НК.

 

И понеже докато напиша това постовете рязко се умножиха, ще ти отговоря само на последния:

Аз предлагам да започнем да спазваме всички закони, а не само тези, които ни харесват или не ни пречат на мирогледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво остава от багера:

IMG_20210123_160732.thumb.jpg.df4789d1d175b0982fd170e986bf9c5d.jpg

Тук е сравнително почистеноIMG_20210123_160931.thumb.jpg.e7a724a5172a45c6c6e6ba297dac0805.jpg

А това е бонус

IMG_20210123_160919.thumb.jpg.be2fcc8b6ecc34d30165d40eb67602f2.jpg

Не знам от кога работят , но липсват общо 4 гаража .

Ице , ако си трезвомислещ ти е ясно , че всичката патардия е предизборно .. нямат за цел да вътворяват закона.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @PRR - Аз нещо се обърках.. Ползването от лицето "Х" е незаконно, обаче лицето "У" иска и ТОЙ да ползва, но не иска да е няколко метра в страни а точно където ползва "Х"? На път съм да се предам :)

Незаконно е узурпирането на мястото. Дали или не след това същото ще се ползва, като общ паркинг е въпрос на решение на общината. Ако тя не го забрани (според закона всичко, което не е забранено е разрешено), могат да го ползват всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Izolini - Въртя и суча само едно - точно в това положение, в който се намира Българския Народ, е хипер важно, как и за какво се изразходват Милиони. За мен, тези Милиони могат да бъдат дадени за една нова Болница. От това има по-голяма нужда и ще произтекат повече ползи, от колкото ползи ще произтекат от махането на тези гаражи. Питах няколко пъти, какви ще се ползите от премахването на гаражите и виждам, че ще бъдат само морални. Искаш ли да говорим за морал, когато Хора Умират по стълбите на Болници? Аз не искам.

 

До @PRR - Човек.. Силно се съмнявам, да не кажа, че убеден, че някъде си видял, аз да съм казал, че тези гаражи са законни. Не са законни. Казвам, че това е един от последните Проблеми в България и грешното приоритизиране влошава цялостната картина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Best Forman, предизбороно за София ми се струва рано, защото следващите избори са за парламент, а не за кмет. Освен това тези действия е почти невъзможно да вдигнат рейтина на когото и да било, защото тия на които им бутат гаражите ще гласуват против бутащия ги, а тия дето ще паркиран, евентуално, на новоосвободените места надали ще се сетят да гласуват за бутащите гаражите.

Но съм сигласен с Ицето - нека почнем да спазваме законите, но да се опитваме да променим тия, които не ни устройват и смятаме за грешни! Не да мрънкаме във форумите, каква ни била държата, а в същото време и ние да пробваме дали пък няма да минем между капки и лееекинко да позаобиколим закона ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Само пак да отбележа, че не съм имал и по настоящем нямам такъв гараж. Аз съм на страната на логиката. За мен логично е да се занимаваме със сериозни неща със сигурна резултатност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, PRR написа:

@The Best Forman, предизбороно за София ми се струва рано, защото следващите избори са за парламент...

Наясно си , че е важно да се говори и много негативно настроени към гаражите ще отидат да гласуват за този , който е намерил начин да преустрои закона така , че да е законно рушенето на частна собственост.

Този проблем е от средата на '80 -те години на миналия век , когато се опитаха с тях да дадат още малко живот на домостроителните комбинати и хората даваха доста пари за тях тогава , че и после.

Не ги одобрявам и не ми пука за тези , които са дали равностойността на една стегната Жигула , но варващината и кочината , която оставят намен лично не ми харесва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, прав си за кочината. Но за целта подаваш жалба към общината и изискваш да почистят и възстановят унищожените площи и инфраструктура. Това е част от задълженията им. Което е и причината цената, която плащаме аз и ти за събаранято на една клетка да е такава! Всяка фирма ще се опита да мине без да разчисти и възстанови ... ако мине ;) 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, tuningmania написа:

До @PRR - Само пак да отбележа, че не съм имал и по настоящем нямам такъв гараж. Аз съм на страната на логиката. За мен логично е да се занимаваме със сериозни неща със сигурна резултатност.

Ами то затова се слагат приоритети и след това се разпределя бюджета пропорционално. Но не можем, а и не бива, да се вторачваме само в един проблем, а за другите да си затваряме очите! Нееднократно вече го пиша - за да станем "нормална" държава трябва да почнем с това да си търсим малките права, след това по-големите и така докато стигнем до големите неща. Мисленето "то колко по-големи проблеми има, защо да се занимаваме с този" е пагубно! Всеки един проблем трябва да се отстранява, за да свикне Ганя, че няма право да паркира "малко" в тревата, че не може да минава "малко" на червено, че не може да кара "малко" пил, че не може да вдига "малко" шум след 22 часа, че не може да е "малко" по-тарикат и да прави десен завой от лява лента, че не може "малко" да паркира пречейки на движението на десетки и стотици други участници в движението и т.н. и т.н. "малки" хитринки, които някак приемаме за "малки" проблеми с които да не се занимаваме ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз редовно си пиша до столична община сигнали. Те ми отговарят и доста пъти съм виждал, че се взимат мерки. Гена - подавай сигнали със снимки! 

Миро, съгласен съм, че има много по-големи и наболяли проблеми, но Пепи е прав - трябва всичко да се оправи, независимо малък проблем ли е или голям. Конкретно за тея бетонни клетки - на мен не ми пречат, но съм "за" премахването им, защото е незаконно да седят в част от зелените площи (при нас така са разположени) вместо да има тревичка и да е зелено и приятно. Вероятно, ако ги нямаше, хората щяха да паркират колите там също, но директно в тревата и щеше да се превърне в кално петно...което пък ще "пуска" прахово частици във въздуха - малко, но редовно. Надявам се да махнат клетките и да оградят с антипаркинг колчета зелените площи, защото т'ва е единственият начин да се опазят от колите.

  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Поредното доказателство, че за кокошка - няма прошка, за Милиони - няма Закони и Рибата се вмирисва откъм главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

който е намерил начин да преустрои закона така , че да е законно рушенето на частна собственост.

Страшна глупост си написал. Такава частна собственост върху чужд позмелен имот ще ти дам...

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, tuningmania написа:

До @Izolini - Въртя и суча само едно - точно в това положение, в който се намира Българския Народ, е хипер важно, как и за какво се изразходват Милиони. За мен, тези Милиони могат да бъдат дадени за една нова Болница. От това има по-голяма нужда и ще произтекат повече ползи, от колкото ползи ще произтекат от махането на тези гаражи. Питах няколко пъти, какви ще се ползите от премахването на гаражите и виждам, че ще бъдат само морални. Искаш ли да говорим за морал, когато Хора Умират по стълбите на Болници? Аз не искам

Миро, с това съм съгласен, но само от морална гледна точка. В конкретния случай това са пари от европроект, които някой от общината е видял как може да се усвоят и им е скочил. Те са само за това. И естествено, при обявената цена за изпълнение, 2/3 от тях ще потънат в нечий джоб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До "ВСИЧКИ" - Поредното доказателство, че за кокошка - няма прошка, за Милиони - няма Закони и Рибата се вмирисва откъм главата.

Абе да ти кажа, ние май най-много страдаме точно от "кокошката". В магазина те удрят в грамажа, по бензиностанциите - в литража, в сервиза - с ремонта те прецакат, на светофара те преследват 10 човека докато си чакаш чинно... Тарикатчетата са навсякъде и всеки гледа да преебе, колкото може повече останалите. Та...и за кокошката не требе да има прошка :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Izolini - Има Пари от Европа, специално за премахване на бетонни гаражи но няма за Болница? Тъжно.

 

До @zloQQ - Аз искам Болница, какво прее*ване видя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, tuningmania написа:

До @Izolini - Има Пари от Европа, специално за премахване на бетонни гаражи но няма за Болница? Тъжно.

Абсолютен факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, tuningmania написа:

 - Аз искам Болница, какво прее*ване видя

В смисъл? Нещо не схванах, ама аз си стоплям бавно де, хахаха!

Казваш, че за кокошка няма прошка, а за милиони няма закони. Аз казвам, че и за кокошката и за милионите требе да има закони! Защо да ги разделям?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро иска да каже, че вместо да се е кандидатствало за пари за премахване на гаражи, е трябвало да се кандидатства за пари за болница. Така поставен въпросът, аз съм съгласен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ID A написа:

Миро иска да каже, че вместо да се е кандидатствало за пари за премахване на гаражи, е трябвало да се кандидатства за пари за болница. Така поставен въпросът, аз съм съгласен.

 

Няма такива, Ивчо, няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @zloQQ - ТИ нали написа, че всеки гледа да пре*бава? И тогава аз попитах, кого ще пре*бава построяването на Болница? Разделянето трябва да дойде от там, че от Болницата зависят Човешки Животи а от другото май не съвсем..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Izolini написа:

Страшна глупост си написал. Такава частна собственост върху чужд позмелен имот ще ти дам...

Публична общинска собственост ако не се лъжа е правилния термин и щом има публична , значи една част е и моя (ше те .. у юриста (или поне 1/2)) , а парите за гаража съм си ги извадил от джоба ;) ... ти ако ми паркираш пред входа МИ колата ТИ , значи ли , че мога да извадя варията и да я разглобя на съставни части , вместо да извикам паяка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Izolini - Относно това, което @Mishelle ме попита, дали може да си остави гаража на моя земя, не виждам общо. Едното е частна собственост и там само собственика решава. Докато все си мисля, че Държавната Земя е обща. По мое мнение на Държавната Земя можем с @Mishelle да си сложим гаражите един до друг. Кой в ляво - кой в дясно, аз нямам претенции, нека ТОЙ реши. А за частен имот - може и да не ТИ се вярва но ако няма да го правя абсолютно нищо, ще разреша на @Mishelle да си паркира. Както и на ТЕБ и на всеки познат а дори и непознат. Ако някой Ден реша да правя нещо с мястото, който и да е, ще го помоля да го освободи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.01.2021 г. at 21:14, tuningmania написа:

До @Izolini - Относно това, което @Mishelle ме попита, дали може да си остави гаража на моя земя, не виждам общо. Едното е частна собственост и там само собственика решава. Докато все си мисля, че Държавната Земя е обща. По мое мнение на Държавната Земя можем с @Mishelle да си сложим гаражите един до друг. Кой в ляво - кой в дясно, аз нямам претенции, нека ТОЙ реши....

Все си мислех, че "моето си е мое, чуждото е общо" отмря като философия. Явно не е.

 

На 23.01.2021 г. at 21:05, The Best Forman написа:

Публична общинска собственост ако не се лъжа е правилния термин и щом има публична , значи една част е и моя

Леле, нечовешки си тъп, Саше! Делението на "публична общинска" и "частна общинска" собственост няма нищо общо с това, дето си мислиш, че имаш идеална част от площад Славейков

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, tuningmania написа:

До @zloQQ - ТИ нали написа, че всеки гледа да пре*бава? И тогава аз попитах, кого ще пре*бава построяването на Болница? Разделянето трябва да дойде от там, че от Болницата зависят Човешки Животи а от другото май не съвсем..

Прав си! Другите неща, вероятно, ми е коствено да застрашават живота, а не пряко, макар да има изключения, особено при Закона за Движение по Пътищата, но...да не издребняваме :)

Идеята ми беше, че независимо дали си олигарх некъв или недиклатен онанист на пътя, или мушморока зад кантара - за всички не трябва да има прошка! С'а за преоритизирането на нещата по важност - мисля е съвсем друга тема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.