Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

В едно автомобилно издание бяха кръстили непочистените автомобили "подвижно иглу" .. аз също нямам гараж , но никога не тръгвам без да съм почистил колата (четката ми струва цели 3.50).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

преди 47 минути, tuningmania написа:

До @Mishelle - Кой и как определи, че еди какъв си Автомобил, трябва да върви с еди какъв си Дом? Това са лични неща, които не засягат никой друг и в този ред на мисли не трябва да им се слагат общи норми :) Има Хора, за които Автомобила няма емоционална стойност, нито пък финансова. Не съм от тях, но им завиждам благородно..

Миро, я в Германия си купи автомобил, който не ти съответства на дохода. Да видиш данъчните колко бързо ще цъфнат, повикани от любезните ти съседи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Един Автомобил 100 Конски Сили и един 500 Конски Сили, чакат на светофара еднакъв брой Секунди. Също както един Човек няма как да спи едновременно в две спални :) 

 

Ди @Izolini - Така казано - ако нещо не ТИ отговаря на стандарта, трябва да се провери дали е придобито по Законен път. Но това е различно от темата, която Юли зададе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът не е да спиш в две спални, а че жилището е приоритет или би трябвало да бъде пред ламарина на четири колела. Главата ми не го побира да живееш в неизмазаната къща и неоправения двор 20+ години, но да си купиш кола за 100к лв. и да продължиш да си живееш по същия начин или четиричленно семейство да се бута в 60 кв. м. апартамент, а под прозореца да е паркирана кола на стойността на половин/един тристаен апартамент. Абсурдно е. Също така масово ми прави впечатление, че хората ако имат да речем 5к спестени и си търсят кола, си купуват такава за 8-9-10к, което също не го разбирам изобщо. Аз ако имам 5к ще си купя кола за 2к максимум, ама може и аз да съм сбъркан. Все пак всеки е свободен да прави каквото си иска и да си живее както сметне за добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Alexandar написа:

....

Има една народна мъдрост , отразяваща зависимостта между дължината на чергата и опъването на краката , ама с тия бързи кредити никой не поглежда чергата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е част от простотията (не само) българска. Но ние си имаме много добра приказка: "На гол тумбак - чифте пищови"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Izolini написа:

..."На гол тумбак - чифте пищови"

Има и друга мантра - моо ям боб и зейе от бидоня , ама е по-важно да завиждат комшиите ;)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2002ра в Гърция банките бяха масово собственици на луксозни возила, хладилници 60-60 инчови телевизори и други подобни в следствие на значително разхлабеното кредитиране в следствие на влизането на еврото. Не знам защо, но усещам, че и тук нещата отиват в тази посока ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - И огромната грешка с приемането на Еврото ще преживее вечно търпящия и примиряващ се Български Народ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, PRR написа:

2002ра в Гърция банките бяха масово собственици на луксозни возила, хладилници 60-60 инчови телевизори и други подобни в следствие на значително разхлабеното кредитиране в следствие на влизането на еврото. Не знам защо, но усещам, че и тук нещата отиват в тази посока ...

 

Вероятно, но не в такава степен. Хората тук си научиха доста урока след събитията 2010-2011г.

 

преди 21 минути, tuningmania написа:

До @PRR - И огромната грешка с приемането на Еврото ще преживее вечно търпящия и примиряващ се Български Народ.

 

Би ли се аргументирал защо е "огромна грешка"? Ние в момента с каква валута сме според теб? "Български лев" е само едно нарицателно за сумата от 0.51 евро цента.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @sauber - Европейският Съюз упорито върви към разпадане и отделно сме доста далеч от препоръчителните доходи в размер около 70% от средните за Европа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с разпадането на европейският съюз е тема, която се дъвче от 20 години. И не, не се е разпаднал. И не смятам, че върви към разпадане. И на фона на всичките тъпотии и лайнарщини които върши, позитивите са десетки пъти повече. Влизането на Еврото в България може да доведе само и единствено до стабилност. Също така, всеки чуждастранен инвеститор би бил по-спокоен да налива пари в страна, чията валута е контролирана от ЕЦП (които са с напълно дебилна политика генерално погледнато, но тя не се различава от политиката на всички централни банки по света). Няма абсолютно никакви данни, нито пък фактически примери, че навлизането на EURто е нещо лошо. 

Отделно от това, EURто е най-стабилната валута в световен мащаб. И по всяка вероятност ще стане водеща пред долара, на фона на тежката рецесия, която очаква САЩ и шамарите, които си бият с Китай по отношение на търговията.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @sauber - Стабилност казваш? И Банките няма да могат да фалират, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @PRR - И огромната грешка с приемането на Еврото ще преживее вечно търпящия и примиряващ се Български Народ.

Реално ние сме вътре, само дето хартийките ни са по-различни ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @sauber и @PRR - Суверенизация е единствения вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tuningmania "суверенизацията" означава затваряне на границите и опит сами да си произвеждаме всичко ... което е рецепта за самоунищожение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, PRR написа:

но усещам, че и тук нещата отиват в тази посока

И с бая тухли и бетон ще се обзаведат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Passi - Не знам защо, но не се притеснявам за Банките. По-интересно е какво ще правят Клиентите на Банките? Да няма опция за нова самоличност без да съм разбрал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен си е притеснително защото от банкоматите се очаква да да излизат пари не дограма,арматура и тухли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Passi - По Националните Телевизии "Non Stop" твърдят, че няма нищо притеснително :) Ако не им вярваш, значи си непослушен конспиратор.

 

П.П.

Ситуацията е толкова зле, че не мога да си обясня, защо отлагаме минимум масовите безредици..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @sauber - Стабилност казваш? И Банките няма да могат да фалират, нали?

 

Да. От 2007г. насам, единственият вариант за фалит на банка, е държавният орган системно и дългосрочно да си затваря очите. Иначе казано, това което стана с КТБ. Ако това системно и дългосрочно затваряне на очи не е факт, а ще е много трудно да бъде факт с контрол от ЕЦБ, на практика фалит на банка е невъзможен. Параметрите, в които се държи капиталовата й ликвидност са такива, че осигуряват в пъти по-големи буфери от необходимите за покриване на някакъв шок. За това и не фалира ПИБ, когато всички истерично хукнаха да си теглят кеш-а от там. Да, държавата после й отпусна кредит, но той беше за да й се помогне чисто оперативно, не защото имаше риск от фалит.

 

Отностно идеятата ти за "Суверенизация"... Не знам дали има даже какво да се коментира. Всички тия национал затваряния и обединения в затворени съюзи (СССР примерно, защото ЕУ не е затворен съюз) са една добра причина за приказката "Дефиниция на лудост е да правиш едно и също нещо и да очакваш различни резултати". Как точно си представяш една самодостатъчна икономика? Модела на Северна Корея?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом го пише в интернета. Между другото, не разбирам как агитираш за "Суверенизация" и в същото време ми споделяш като аргумент материал писан от човек от Българско Либертарианско Общество?!

Това е все едно да ти обяснявам, че съм с консервативни разбирания, но съм тотално ок държавата да национализира енерго дружествата и Лукойл (примерно). Мисля, че някъде си изтървал червеният конец и разчиташ повече на четенето от колкото на опита и реалният живот.

 

преди 21 минути, Passi написа:

Не фалира защото всички дружно наляхме едни милиарди.

 

Кога и какви? И не са върнати ли ако са взети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.