Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

Преди 1 час, ID A написа:

.... То колелета, компютри, телефони и те без идентификация, ...

Айде пак глупости! "колелетата" (правилно е колелата/велосипедите, ама това е друга тема) имат сериен номер, телефоните IMEI, а компОтите серийни номера, MAC адреси и други идентификатори... И те не стоят безстопанствени на улицата, нали? А и да стояха си длъжен да информираш полицията, а не да си ги прибереш. Ама и това си пропуснАл ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

Кое е глупост? Нима колата няма вин номер? От вин номера на стъклото никой не се интересува, той е за по-лесни проверки. Нива повечето по-големи части нямат и те номера? Та какво искаш да кажеш, освен да се заяждаш? Или и ти смяташ за нормално, като видиш кола без номер, да сваляш части от нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето по-големи части са двигател и рама. Другото е без значение. Ама и не това беше целта на поста ми. Но, не за пръв път, ти дори не се опита да разбереш какво ти се пише! Прочети, ама не пак, а просто да го прочетеш, осмисли го и след това пак пиши. Всъщност преспи, прочети го втори път, след това прочети твоя отговор и си отговори на въпроса дали изобщо ми отговаряш на мен или пак пишеш без да четеш какво ти се пише ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта на поста ти е безпредметно заяждане и това не ти е за първи път. Погледни собствените си постове и се запитай защо влизаш непрекъснато в спорове. Всъщност едва ли ще разбереш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, ID A написа:

Целта на поста ти е безпредметно заяждане и това не ти е за първи път. Погледни собствените си постове и се запитай защо влизаш непрекъснато в спорове. Всъщност едва ли ще разбереш.

Пробвай пак утре ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, ID A написа:

Да бе. То колелета, компютри, телефони и те без идентификация, ама като ги вземеш без знанието на собственика и те хванат, ще те съдят за кражба. Аз се чудя що крадат разни дребни детайли по колите, пък то новото поколение смята брането на чужда собственост за нещо законно.

Хубав пример. Защо не си оставиш компютъра на улицата, аз не виждам причина, щом 1 тон старо желязо стои, колко място ще заема един компютър или пък колело? 

За протокола, не одобрявам кражбите на детайли или каквито и да било кражби изобщо, независимо дали автомобила почти не се спира или стои от 10 години да гние на улицата. А за новото поколение не мога да кажа какво смята за правилно. Може би така са научени или са самоуки. Има обаче и такива хора и то не само от новото поколение, които от нетърпимост го правят с наказателна цел, да накарат безотговорния собственик да се сети, че отпадъка си има място и то не е на паркинга, улицата, детската площадка зад блока или в градинката... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, tuningmania написа:

До "ВСИЧКИ" - Свалям си регистрационните табели, всички стикери и си закривам "VIN"-Номера. Да видим как ще я вдигнат.

 

Ще ти обясня. Може би от личен опит, може би ?

Като си спреш блъснатият от всяка страна кошник, който отказваш да преместиш в продължение на 4 години и сваляйки му номерата се почувстваш имунизиран...Понякога се появяват добри съседи от мъжки пол, с общи усилия го избутват на място на което "пречи на движението" и рЕзко го полазва paiak.

Тва е само хипотеза де...

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @sauber - Всичко е възможно. Стига да стане и остане анонимно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, tuningmania написа:

До @sauber - Всичко е възможно. Стига да стане и остане анонимно.

Е, к'ат си прав, прав си ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Малко да ъпна темата, щот ми доди една простотия в главата на гости на бръмбарите ми ?

......и мисля че е точно за тук (мисля беше обсъждана в тази тема).

Т, относно новите "екостикери" при ГТП, имам спомен че при представянето им по тв казаха че са RFID стикери- и ми светна крушката на Шушана.....

Пример: минавам на ГТП и там някой или някаква техника (която пък не е ясно колко е изправна), решава че моят автомобил е твърде стар за да гази жълтите павета, независимо че е чисто нов внос на реални километри, произведен през 2003 година. Убаво, ама аз имам редовно минаване, престой в центъра и си падам малко хакер.....само малко....ами АКО препрограмирам тоз стикер и му кажа че автомобила ми е Ок за центъра......

"Сиромах човек- жив дявол..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е много възможно, особено ако се разчита изцяло на стикера. Но ако е свързан и с БД веднага ще лъсне несъответствие. По-резонно би било да получиш висока категория без да отговаряш на нея още на ГТП, но тук предполагам идват ограниченията по години, които се дават за отделните екокатегории.

Освен това преди няколко години изпитваха едни испански системи за измерване на газовете в движение (онези с трите емотикона зелен, жълт и червен) и които правят и снимка и дори и 100% изряден да си, пак ще могат да те уличат. Разбира се, ако всичко работи (по аналогия с вица за вечния недостиг в българския ад).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За презапис ясно. Ама да пусна и друга “муха” по въпроса - клониране. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С една дума- няма да има повече корупция в ГТП пунктовете ?

Според е тъпо, чудят се как да изкрънкат пари от нямащите....

Одеве докато си пишех простотията, се замислих за техниката в ГТП пунктовете. Ами ако тя не е редовна и не отчита правилно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам имат стикер за метрологична проверка, предполага се че е точен. Но аз лично съм бил свидетел преди години, как сондата се изкара от ауспуха на бус, за да постигне някаква норма. Но пак е по-добре защото преди още повече години ГТП се минаваше и само с талон.

Клониране, не че не е невъзможно, но нали в чипа освен категорията ще има инфо и за рег. номер, вин и в криптиран вид талона на колата? Нали и полицейските коли ще са оборудвани с четци? Да профучиш покрай куки и да им изпише Тесла, а да видят Шкода, няма да е най-умното нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за клонирането и аз не съм много съгласен че ще върши работа, по скоро да му се промени инфото на стикерчето. 

Айде бе, НАП изпусна системата, едно стикерче ли не може да се бъгне и да обърка информацията дето му се пише- ми прочело е грешно ко му е писал чичкото ?

Определено пунктовете за ГТП ще дръпнат финансово- отново.....и нищо няма да постигнат с тея стикери. След месец два ще има вече такива дето са си променили категорията.

А и другото, защо да се определя по година на производство. Ако съм си сменил двигателя с нов, или го поддържам в идеално състояние, ако изпускателната ми система е чистак бърсак, дали показанията ще са същите като на някой който налива само гориво и кара, и това според мен е нередно.

А и според мен (мнение на НЕ специялист), ама нов автомобил който в града разхода му е по голям от моя и му наливаш още химия и отрови (говаря за адблу), да твърдиш че е по екологичен от моя.....нещо не ми се връзва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че ще захлебят е повече от ясно. 

Категория се определя от реалното ниво на емисии, а година на производство е по-скоро за предварително определя на макс категория. Отделно трябва да е записана и в талона....

За ФОбията липсва в талона, въпреки че е Евро 4 и досега беше безпредметно да наливам пари за промяна, но ако въведат забрани, ще я пререгистрирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 3 месеци по-късно...

Добър вечер, уважаеми зрители, спите ли ?!?

:D

Искам да изразя искрените си съболезнования, на почитателите на Дългия вожд, застанал като същи Матросов, да брани Суверена !!!

Уви, също като него, Дългия падна безславно … Язък !

Суверенът - тоже !

Сега, новият месия - Киро Честното, ще ви поведе в лютата реваншистка битка с Чепинския Змей, пардон - с банкянския …

Поклон и към всички протестъри, фенове на Пчеличката Мая и сухоземния червей, пардон - пират, с вид на талибан, славно превзел плаж “Росенец” … 

Уважаеми наивници, да ви е честит предстоящият алъш-вериш с депутатски гласове и коалиции сключени в името на кокала, умело воден от военно-въздухарския хермафродит /горе-долу мъжка визия и категорично женски характер/, пардон - хореограф, преборил се от раз с Преателя и готвещ се за последна битка с Ректора …

Добър вечер, уважаеми зрители, спите ли ?!?

Що ли питам, вие сте в клинична /мозъчна/ смърт …

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, не трябваше да зачекваш темата. Мислих си, че хората имат акъл... Нямат. Мислих си, че са разбрали, че месиите много бързо си показват рогата. Не са. Мислих си, че няма да се вържат на човек предал всички и докарал страната до печални рекорди и предал всички с които се е забъркал. ОбъЛкал съм се. 

Но си прав - в клинична смърт сме. Мислещите не гласуват, гласуващите не мислят :(

  • Несъгласие 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мина Виденовата криза, сега дойде време за Кирчовата криза. На бъргарина му дай да вярва в месии  и утопии, той с това се храни иначе ши умре от глад. Години наред се вкарват една камара простаци в парламента и за себе си се убедих, че сме прост народ, ама то къв"то народа, таквиз и управляващите. С една дума баланса го има, значи всичко е ок.?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям! 

Но предлагам да не влизаме в политиката, поради ред съображения. 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Боре написа:

 

Добър вечер, уважаеми зрители, спите ли ?!?

Що ли питам, вие сте в клинична /мозъчна/ смърт …

 

Аз лично малко съм жив и не много буден в момента, но най-много съм в пОтрес. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.