Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

Па съм аз (оня дето фули "Системата") .. тоз път искам да я похваля ("Системата") .. в понеделник минах по естакадата на Малинов към Околовръстното и имаше 4-5 дълбоки дупки в средната лента и при пешеходната пътека , а сутринта бяха оправени .. подозирам , че Pepino е пуснал сигнал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

  • 2 седмици по-късно...

Хубаво сложиха на много места камери за каране в бус лентата, но кога ли ще сложат такива и за каране по трамвайните линии на съответните места? Отдавна не бях имал удоволствието да повися в стабилни задръствания с колата и си припомних как трамвая седи и чака опашки от коли на светофара. Ватманът надува клаксона, ама какво от това. Вътре хорицата с маски в жегата без климатик. Супер яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Alexandar - На някои места релсовия Път е част от Пътното платно и може да се използва за движение на "МПС"-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Alexandar написа:

Хубаво сложиха на много места камери за каране в бус лентата, но кога ли ще сложат такива и за каране по трамвайните линии на съответните места? Отдавна не бях имал удоволствието да повися в стабилни задръствания с колата и си припомних как трамвая седи и чака опашки от коли на светофара. Ватманът надува клаксона, ама какво от това. Вътре хорицата с маски в жегата без климатик. Супер яко.

 

Ватмана "чука" клаксона искаш да кажеш ?

До колкото знам, камерите за бус лента работят на следният принцип:

- Нарушението се констатира от наблюдаващ служител на СО

- Подава се към КАТ

- На база сигнала те съставят АУАН

 

Демек се съмнявам да работи каквото и да е по отношение на тези камери. Дори и гореизброените да се случат, тоя акт кога и дали въобще ще стигне до нарушителя, а дано ама надали. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, tuningmania написа:

До @Alexandar - На някои места релсовия Път е част от Пътното платно и може да се използва за движение на "МПС"-та.

Аха, но с едно мааалко уточнение, в което е проблемът:

 

Чл. 19. (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., изм., бр. 77 от 2017 г., в сила от 26.09.2017 г.) (1)

Когато релсов път е разположен върху платното за движение, водачите на пътни превозни средства, които се намират върху него, са длъжни да го освободят по възможно най-бързия начи при приближаване на пътно превозно средство от редовните линии за обществен превоз на пътници, за да го пропуснат да премине.

И, ватманите си дрънчат камбанките и всички чакат, а тарикатите наглеят !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Боре - Или нарочно ги пишат двусмислени някои Закони или просто толкова си могат. ТИ как тълкуваш "възможно най-бързо" ако седиш неподвижно в задръстване? Какво се очаква - вертикално излитане? Или тръгваш мощно напред и като топка за боулинг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, tuningmania написа:

До @Боре - Или нарочно ги пишат двусмислени някои Закони или просто толкова си могат. ТИ как тълкуваш "възможно най-бързо" ако седиш неподвижно в задръстване? Какво се очаква - вертикално излитане? Или тръгваш мощно напред и като топка за боулинг?

 

Ти как би го описал в закона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, след като виждаш че няма как да се преместиш навреме, то чии го дървиш на релсите?

Същото е и с кръстовищата - няма как да минеш, ма ша са нАвреш - еВал съм ги другите, да ме прескочат кат' искат.....

 

Не е лошо законът - за много народ него закон е врАта насред пОле - да не са смотани, че да минат през нея, но това е защото има пълна липса на контрол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, tuningmania написа:

До @Боре - Или нарочно ги пишат двусмислени някои Закони или просто толкова си могат. ТИ как тълкуваш "възможно най-бързо" ако седиш неподвижно в задръстване? Какво се очаква - вертикално излитане? Или тръгваш мощно напред и като топка за боулинг?

Ами, щях да ти отговоря, но слава на Рогатия, в този Форум има и други средно-ЕнтеУегентни хора, които са го направили...

Правото да се движиш по този релсов път, е "ИЗКЛЮЧЕНИЕ" !!!  Точно поради това, трябва възможно най-бързо да го освободиш за ПС за които е предназначен !!!

 

П.П. Ще почакаааааакаме и ще видим, твоите Убавци какви закони ще сътворят !!!

Мен от сега ме е страх ! Сериозно обмислям да сменям професията и да ти правя компания в чакалнята на Терминал 2 !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Боре написа:

Сериозно обмислям да сменям професията

Започвай да си припомняш как се седи на печката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите 5 стотинки. Колкото и да го плюете Миро, е донякъде прав. Трябва си наказание, щом даден закон се нарушава. Това е основен проблем, ще гледаме на камери, ще пишем.....я го глобим след година, я не. Нека полицай ги глоби на място, като тръгне по линията пак глоба. Дали ще се осмели пак? Да де, ама така са завъртяни нещата, че актовете падат за всякакви глупости.
 

Цитат

 

ЗДвП: Чл. 19. (Изм.-ДВ, бр. 77от2017г., в сила от 26.09.2017г.)

(2) Когато на пътя има платно с изградена пътна настилка, обособено за движение на релсови превозни средства, се забранява движението на нерелсови пътни превозни средства по него, с изключение на пътни превозни средства от редовните линии за обществен превоз на пътници.

 

 

Кое точно не е ясно? В София местата без самостоятелно трамвайно трасе се броят на пръсти, където коли и трамваи споделят платното. И пак масово се кара по релсите. Редовно минавам по бул. Овча Купел, и сам да чакам на Борис 3ти, поне двама таракити ще се наредят върху релсите и то при непрекъсната лява маркировка. Още по-страшното е, че и куките си се редят там, барабар с тарикатите.

И същите тези, като стъпят зад граница започват писъците "Олеле как ме глобиха без нищо...". Да, а мармота завива ли шоколади....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, ID A написа:

Моите 5 стотинки. Колкото и да го плюете Миро, е донякъде прав. Трябва си наказание, щом даден закон се нарушава. Това е основен проблем, ще гледаме на камери, ще пишем.....я го глобим след година, я не. Нека полицай ги глоби на място, като тръгне по линията пак глоба. Дали ще се осмели пак? Да де, ама така са завъртяни нещата, че актовете падат за всякакви глупости.
 

 

Кое точно не е ясно? В София местата без самостоятелно трамвайно трасе се броят на пръсти, където коли и трамваи споделят платното. И пак масово се кара по релсите. Редовно минавам по бул. Овча Купел, и сам да чакам на Борис 3ти, поне двама таракити ще се наредят върху релсите и то при непрекъсната лява маркировка. Още по-страшното е, че и куките си се редят там, барабар с тарикатите.

И същите тези, като стъпят зад граница започват писъците "Олеле как ме глобиха без нищо...". Да, а мармота завива ли шоколади....

 

Иво, ти пак се обърка нещо ! Но, ти просто си такъв - първия инДженер - адвокат ...

 

Първо, не плюем Миро, а начина му на мислене и НЕГОВОТО плюене по всичко и частност - по действащото законодателство ;) 

 

Второ, ти как си го представяш - през 50 метра униформен, който да глобява тарикатите ?!?

 

Не е въпросът в глобите, а в липсата на съзнание, култура на шофиране, в тоталното отричане на правилата, законите, морала и етиката в нашето общество !

 

Ако любимият на Миро НАРОД, започне да спазва елементарни норми - законови, морални, етични и прочие, няма да има нужда нито от глоби, нито от униформени които да ги налагат !

 

И пак стигаме за 100 хиляден път, до извода, че промените са нужни първо в нас самите !

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишеш глупости. Никъде на запад няма такова нещо, като самоволно спазване на норми или закони! Има закони и всяко престъпване струва скъпо. И точно страхът от наказание, ги прави цивилизовани.

При нас е точно обратното, имаме закони, но никой не ги налага. И това е резултата, не се спазват. На никой не му пука. Затова всякакви уж много възпитани западняци, като дойдат на почивка тук показват истинското си лице.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва че на запад струва скъпо изобщо не е вярно. Глобявали са ме за превишена и в Швеция и в Германия. В Швеция глобите са малко по-високи, но доста сходни с нашите. С тая разлика, че СРЗ за страната им е в пъти по-висока. Сиреч са значително по-ниски. В Германия последно за 32 над ограничението платих 120 EUR, по-ниско наказание от това в България със 100 лв. Отново на фона на по-висока СРЗ.

 

Та това, което описваш за да е ефективно трябва да бъдат на лице два фактора:

1. Реален, човешки контрол

2. Правилна пропорционалност нарушение/глоба

 

В България липсват и двете. Резултата е на лице.

 

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишеш глупости!

  1. В София местата със самостоятелно трамвайно трасе се броят на пръсти.
  2. В нормалните страни има ТОЧНО такова нещо, като "самоволно" (чети "самоналожено" или "по навик") спазване на норми и закони. Да, наложено е с дългогодишно шамаросване. Ама тук като те шамаросат и пищиш като многоточие. Или започваш да викаш "дай да почерпим". Щото Държавата не е осигурила на Народа условия за придвижване. И паркиране. И въобще...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, ID A написа:

Пишеш глупости. Никъде на запад няма такова нещо, като самоволно спазване на норми или закони! Има закони и всяко престъпване струва скъпо. И точно страхът от наказание, ги прави цивилизовани.

При нас е точно обратното, имаме закони, но никой не ги налага. И това е резултата, не се спазват. На никой не му пука. Затова всякакви уж много възпитани западняци, като дойдат на почивка тук показват истинското си лице.

Иво, за разлика от теб, аз рядко пиша глупости ;) 

Нямам представа, ти в колко чужди държави си бил и в кои, но или толкова ти е пипето за да говориш такива ЕЖК глупости или средата/компанията са били на такова ниво.

Цивилизованите хора, нямат нужда от пъдар, за да спазват определени норми. Те имат самосъзнанието да го правят.

Колкото до “западняците” които като дойдели тук, какво правели, просто си задай елементарния въпрос /или прочети малко статистика/, какви и от кои прослойки е големият процент “западняци”, почиващи/идващи у нас !

И, ако тези с които ти контактуваш са такива, тези с които аз контактувам/другарувам, не са !

Но, това е въпрос на личен избор, култура и манталитет !

Сега си пУсни една лЙОбима чалга у баварецО и си гледай кефа !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, не се напиняй бре, няма смисъл. От личен опит го споделям. Както казва едно прЕАтелче "в пълна стомна вода не можеш да налееш" :D Пък и на запад колците не ги ядат с доматите ... или обратното беше ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Боре написа:

 

Второ, ти как си го представяш - през 50 метра униформен, който да глобява тарикатите ?!

 

Аз съм ЗА ?

 

 

Любопитно ми е, след като на запад глобите са ниски, няма ченге на всеки 5м., защо аджеба простият западняк не си фърга фаса през джама на колата? Или пък защо не мята торбата с боклук през прозореца или в идеалния случай - някъде около кофите?

 

Май му викат култура на това, ама тя не се предава по генетичен път - мама и тате са му я начукали в главата. А те може и от село да са дошлЕ, ама се е намерил някой да им обясни, че на доматите не само колите, а и връзките се махат. Ма тук е малко по-така - той гърнето си го излива през прозореца, оти така си знае, ма ти цървулите трябва да събираш преди да му влезеш дома. Моето си е мое, на общото съм му (тралала) майката.

 

П.П. Не знам какви са западняците дето идват у нас, може и да са отпадък, ама като знам какви чехкинчета имаше по морето...да му е кеф на човек да им "обработи" отпадъците на чехите ? ?

Редактирано от Logrus
  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Logrus написа:

Любопитно ми е, след като на запад глобите са ниски, няма ченге на всеки 5м., защо аджеба простият западняк не си фърга фаса през джама на колата? Или пък защо не мята торбата с боклук през прозореца или в идеалния случай - някъде около кофите?

Защото са смачканяци. А тук Народа има Права да не спазва Законите (защото са неправилно написани, разбираш ли), да мрънка, да Протестира и да се Оплаква. От све! Като не се спазва - защо не се спазва. Като го глобяват - това е Държавен Рекет по направени лошо Закони, кото Му ограничават Правата... да Се Оплаква.

 

Очаквам да бъда изяден без гарнитура, но:

500 години сме били недоволни от турското управление;

65 години от царското (фашистко) управление;

45 години от комунистическото управление;

30 години от демократичното управление

 

На нас вече генетично ни е заложено да сме недоволни от управлението. Вече даже и обикаляне из пустинята като Мойсей няма да ни оправи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност исках да кажа, че ако утре някой каже, че моите деца са невъзпитани, че са простаци, че не спазват законите и т.н., то вината ще е моя - аз не съм ги възпитал добре и не съм ги направил културни хора. И няма защо да търся вината в турците, комунистите, хипитата, марсианците или човека от Луната. Както всъщност е и в "нормалният" свят ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По ред на номерата

Скъпо е. Често при повторно нарушение и глобата е по-висока. От многото глоби скачат застраховката, което пак е бъркане в джоба. И така нататък. Преди две години, като си сменях книжката, наблюдавах една интересна сцена. Едно момче беше подало заявление за нова книжка, че уж неговата е изгубена в Германия. Един униформен началник излезе и му каза. "Ние не знаем дали не ви е отнета и ще приемем заявлението. Обаче ако тази книжка дойде с дипломатическата поща, а те идват, ще ви обвиним  по еди кой член от НК за неверни данни и т.н." Изтегли си заявлението. Кой знае какво беше надробил, че 6 месеца да е без книжка.

@Izolini 1. Всички улици и булеварди с трасе в центъра или по краищата са с обособено трасе и нямаш право да караш по него. Даже и да изпреварваш. И точно защото никой не ги е...ва трамваите, те дрънкат на нарушителите. А пък общината започна да ги отделя трасетата с колчета, сфери, джърсита и т.н., че доста хора си цепят оттам.

2. Последно, самоволно спазване ли има или шамаросване?

@Боре Алилуя! Всичките са едни херувимчета. Нищо, че в досегашната човешка история, срещата на по-силно и по-слабо развити цивилизации, винаги завършва неприятно за вторите. Ако преживеят срещата де.

 

@Izolini Хич не са смачкани. Но имам чувството, че получават духовен о..м да прецакат някого другиго, само ако стъпи накриво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам тук ли е мястото, но пускам телевизора преди малко, дават новините и какво да чуя - осъдени седем митничаря за корупция. Всичко е супер, обаче присъдата е ГЛОБА?! И то каква! По 5000 лв на човек?! Толкова е тъжно, че чак е смешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @axel - Е сега ще ТИ обяснят Колегите, как България върви напред с бързи темпове а ТИ нищо не разбираш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, tuningmania написа:

До @axel - Е сега ще ТИ обяснят Колегите, как България върви напред с бързи темпове а ТИ нищо не разбираш ;)

Не Миро, няма да напиша подобна глупост, защото тя няма нищо общо с това което Влади е написал ;) 

А на въпросните митничари, им е наложена санкцията, предвидена за това което полицията, а от там следствието и прокуратурата, са представили като доказателства и са успели да докажат !

За добро или за лошо, съдиите трябва да прилагат “буквата” на закона. Защото колкото пъти се опитат /заради да речем обществената значимост на деянието/ да наложат по-строги санкции, толкова пъти тези присъди падат на по-горна инстанция, плюс спечелено срещу Държавата дело в Страсбург !

Заради слабата подготовка и/или немърливостта и бабаитщината на полицията и досъдебното производство, а в голяма степен и на прокуратурата, понякога в комбинация с корупция, такива дела често са предварително обречени на провал !

А, защо горното е така, е отделна, дълга и много шарена тема.

Но пък, е повод за такива кречетала като теб, да плямпат глупости нонстоп !

 

Впрочем, ти къде се изгуби, О Знаме на революцията и протестите, народен будителю и радетелю за промяна ?!?

Да не би да спряха да ти плащат, за да пишеш щуротии по форумите ?

Или след като на твоите избранници им лъснаха алчно-некадърните задници, сега се спотайваш ?

Или чакаш 11 Юли, когато ще сте първи или мнозинство /дали/ ? 
А после ? Ако пак не сте ? Ако пак е шарен парламента ? Що, ще чиниш ти зимъска ?

Можеш да пробваш, с новата партия на Виденов, сигурно на този етап, те също са склонни да плащат за агитация/словоблудство по форумите и за набиране на съмишленици ;) 

Пък, ако не стане, не се притеснявай - пазя ти място на опашката на “чек ин-а” на Терминал 2, плюс пари за билет и за издръжка за 6 месеца.

Айде, със здраве !

  • Несъгласие 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.