Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

До @Izolini - Никой няма претенции към частната собственост. Земята под обсъжданите гаражи не е частна собственост.

 

До @zloQQ - Триоритизирането е друга тема, но е свързана с основната. Пак казвам - според мен трябва да има яснота какви са ползите/вредите от всякаква обществен дейност. Това трябва да е задължителна част от обусновката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

преди 20 минути, Izolini написа:

....

Леле, нечовешки си тъп, Саше! Делението не "публична общинска" и "частна общинска" собственост няма нищо общо с това, дето си мислиш, че имаш идеална част от площад Славейков

Ти не отговори на въпроса все пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @zloQQ - Триоритизирането е друга тема, но е свързана с основната. Пак казвам - според мен трябва да има яснота какви са ползите/вредите от всякаква обществен дейност. Това трябва да е задължителна част от обусновката.

Ами...то, яснота има. Общината се грижи за нейните си неща и явно, премахването на клетките е в компетентността ѝ. Сега, дали нещо друго може да направи с тези пари общината, което да е с по-голяма полза, в нейната компетентност - нямам идея. Аз, приветствам, каквото и да е, защото иначе - нищо не се случва. Дето се вика - а ако и т'ва не се прави?

Виж, ако говориш за държавата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @zloQQ - Ако на освободените от бетонни гаражи места, Държавата не направят обществени паркинги, значи идеята не е била за подобряване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, не си прав! Като се махнат бетонните кутийки и се сложат антипаркинг колчета, много бързо ще се затреви. Оттам рязко намаляване на фпч и подобряване качеството на живота. Нима ти харесват калните поляни?

По отношение на строежа на паркинги. Колата е лукс и като такъв, общината не е задължена да прави нищо. Искаш гараж, купуваш си законен! А не пляскаш бетон гараж на общинска територия, че е по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @ID A - Нещо не разбирам, как тревата ще намали фините прахови частици? Смисъл, сега, като има гаражи, се произвеждат повече фини прахови частици, спрямо ако няма гаражи? Или тревата после ще ги филтрира? Много фини прахови частици се отделят при Работа на Двигател на едно място. Още повече студен. Голяма част от собствениците на Автомобили, които домуват в такива гаражи, Зимно време, стартирайки Двигателя, затварят гаража и потеглят, защото не чистят Сняг. Сега, много от тези собственици на Автомобили, ще си стартират Двигателите (които в 90% са стари), докато си чистят Снега, да им загряват. Гарантирано от това ще се отделят много повече фини прахови частици. Логика.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tuningmania, аз не разбирам тезата ти. Съгласен си някой да си плесне грозната клетка на общинска територия, еднолично да заграби мястото, да намали с 50% потенциалните парко места и общината/държавата/ние сме длъжни да сме "happy" с това? 

И пак да напиша: оправданието "ама то има по-важни неща за оправяне" е само извинение за държавата и абсолютно не го приемам. Всички нарушения трябва да се гонят, независимо колко са големи или малки!

 

А темата за ФПЧ предлагам изобщо да не я дискутираме, че там отиваме в една тъмна Индия с прекалено много неизвестни ;) 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

Сега, много от тези собственици на Автомобили, ще си стартират Двигателите (които в 90% са стари), докато си чистят Снега, да им загряват.

За което изпълнение в Германия ще им скъсят банковата сметка с 200 евро. И до там ще стигнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Izolini написа:

.... И до там ще стигнем.

Там па какъв батак готвят , направо се чудя тези правни съветници дали не са взели дипломи от някой ПУЦ или вечерно :)

 

П.П. Защо избягваш отговора на въпроса ми , а само се заяждаш с Миро ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tuningmania, Миро, ТИ самият, ако се замислиш, допринасяш за НАМАЛЯВАНЕТО на фпч. Вместо да паркираш в калта (която е била храсти и трева преди), ти си сложил бетонови елементи върху които стъпваш с колата. Калта от бившите тревни площи върху които се паркира и от изкопните работи и съпътстващите дейности по строежите са вероятно най-големият "производител" на фпч. Аз се надявам, особено тея клетки при нас, които са поставени в тревните площи пред няколко блока наоколо (може би около 50 клетки), след като ги премахнат, да се възстановят тревните площи и ако е нужно - да ги ограничат за паркиращите с подходящи колчета, кашпи или там, каквото измислят. 

Та, реално, тревата намалява фпч по най-елементарният начин! Като НИЕ не ѝ позволяваме да изчезне и да остане само кал след нея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, tuningmania написа:

До @zloQQ - Ако на освободените от бетонни гаражи места, Държавата не направят обществени паркинги, значи идеята не е била за подобряване.

Няма как да се случи според мен! Като се премахнат клетките от паркингите - освобождава се място за повече коли - предполагам си съгласен. Ако в момента на паркинга има 10 места и 10 клетки, ще станат поне 25 места! А клетките върху тревните площи като се вдигнат - защо да се строят паркинги на тяхно място, а не да се възстановят с дръвчета и трева или пък детска площадка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, The Best Forman написа:

Там па какъв батак готвят , направо се чудя тези правни съветници дали не са взели дипломи от някой ПУЦ или вечерно :)

 

П.П. Защо избягваш отговора на въпроса ми , а само се заяждаш с Миро ?

Защото трябва да ти обясня какво ще направя с варията, а не знам това дали го покрива здравната ти застраховка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Смятам, че този Проблем е в Топ 3 на най-незначителните и до нищо конкретно не водещи Проблеми, с които можеше да се заеме Държавата. Това ми е тезата :) Предупреждавам ТЕ, за да не останеш разочарован за увеличаването на паркоместата, че шанса, върху калта под бетонните гаражи, да се построят паркинги, клони към нула процента. Но, дано съм лош пророк..

 

До @Izolini - О, да. Знам, че в някои Държави има Глоби ако Двигателя Работи на едно място. Но там Хората са си оправили основните Проблеми и са стигнали до тези дребни брънки. Не знам как да ТИ го обясня по друг начин.

 

До @zloQQ - Велко, добре знам, че с паркинг-елементите, които съм си наредил на мястото, където паркирам "Skoda"-та, правя така, че да не изнасям кал на Пътя, която в последствие да става на прах. До толкова съм могъл, със собствени сили, да помогна за неувеличаването (мисля, че тук думата "намаляване" няма да е уместна) на праховите частици. За съжаление, нямам финансовата възможност (като труд бих могъл да помогна), да сложа такива паркинг-елементи под Автомобилите на останалите Съседи, които в 21 Век, все още паркират в калта. Обаче, там, където спирам, е Общинска Земя и излиза, че съм я завзел (или там както е термина), защото не желая, някой, който пръста не си е мръднал по въпроса с калта, да паркира, където съм сложил паркинг-елеменрите. Между другото, сложих два "LED"-Прожектора, които успешно осветяват паркинга до блока. Преди това беше страшна тъмница. Вече 7-8 Години светят, доста Съседи рязко започнаха да се бутат да паркират на светло и все още нито един не е дошъл да донесе една "Coca Cola", просто ей така, че му е по-комфортно на светло. Но карай - аз не съм го направил за това :) Знаеш ли колко да бетонните гаражи в Община Красна Поляна? Предупреждавам ТЕ, че съм питал в Общината..

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @PRR - Смятам, че този Проблем е в Топ 3 на най-незначителните и до нищо конкретно не водещи Проблеми, с които можеше да се заеме Държавата. Това ми е тезата :) Предупреждавам ТЕ, за да не останеш разочарован за увеличаването на паркоместата, че шанса, върху калта под бетонните гаражи, да се построят паркинги, клони към нула процента. Но, дано съм лош пророк..

 

Това НЕ е работа на държавата, а на общината! И, като съвъстен данъкоплатец, абсолютно подкрепям инициативата! Не знам дали ще се увеличат или намалят парко местата, но знам, че още една група хора, по-тарикати от останалите, ще се наложи да приемат факта, че не са по-хора от другите. 

И, вече не знам как по-ясно да го напиша, няма малки и големи проблеми. Има проблеми на които не им се обръща внимание и се приемат за даденост и/или такива на които може да не се обръща внимание. И всяка институция в тази страна трябва да си върши работата, а нашата, в качеството си на техни работодатели, да изискваме да си я свършат. А не да казвам "ама то има и по-големи проблеми"! Всъщност дайте да решим малките, а след тях ще дойдат по-големите, а накрая и най-големите! 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tuningmania - може да си завзел общинска земя - не знам, но поне си я направил така, че да не замърсяваш допълнително. Относно бройката на гаражните клетки - нямам идея колко са общо. В Разсадника ако искаш - утре мога да пообиколя и да ги преброя. Както по-горе писах - видимо са около 50, но ми е и да бъркам. Ако бъркам - дано да са по-малко. Но както и да е. В крайна сметка, не е най-важният проблем за справяне, но...и т'ва трябва да се случи в крайна сметка. Всеки вика - ама еди-къде-си гледай как е, но като стане дума и тук да е чисто и спретнато, почват се едни шикалкавения, оправдания, а-у, ама то тук всеки еди-к'во-си, защо аз да не го направя...и от порочният кръг няма излизане. И на мен ми се иска друго управление и преоритизиране на проблемите и тяхното решение, ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Няма малки и големи Проблеми - ТИ сериозно ли го написа това? Виждам, че за ТЕБ Проблема не е дали ще има повече парко-места, повече трева, дървета или дори изобщо какво ще има, а, че няма да има тарикати.

 

До @zloQQ - В район Красна Поляна, бетонните гаражи са над 10.000 броя. Информацията я получих лично, от действащ служител в Община Красна Поляна, от отдел "Временни и Преместваеми Обекти" (или нещо подобно, но именно отделна, който се занимава и с бетонните гаражи). Оформя се поредната кражба на Държавни Пари. Дано е последната.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма "малък" проблем. Има проблем. Защото малкият проблем задължително е последван от по-голям! Това е ключово да се разбере за да се развием като общество и да станем "нормална" държава! И, докато съществува мисленето "има по-големи проблеми" ще сме на това "дередже". И ще сме виновни ние, а не държавата, общината, полицая, премиера, президента и/или други личности/организации!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Академик Неделчев , както ти обещах , ще се опитам да ти разясня "къде е ключа от палатката" , за което сам ме подсети ;)

Не случайно ти дадох този пример , защото Общината върши точно това , а в една демократична и правова държава (както някога се опитваха всички политици да ни лъжат , че превръщат България) това нямаше да стане.

Има до колкото знам някъде из дебрите на законите един термин - самоуправство и до колкото знам не се използва с добро и както закона не позволява на никой да разруши оградата на съседа , защото е 10 см. в имота му , докато не го докаже в съда , така и Общината не би следвало да руши чуждата собственост.

По тази логика , когато разширяваха Южната дъга можеха просто да минат и да разрушат копторите на множеството борси за строителни материали и дърва за огрев , но не го направиха . По същата логика можеше да минат и да отчуждят имотите , които им трябваха за да минат по старото трасе , но намериха друго трасе и не го направиха , а днес го правят .. защо ? защото вероятно са променили (стъкмили) някак въпросния член 119 от ЗУТ , за да им върши работа , но не се замислят , че по този начин ни връщат близо 1400 години назад към варварските ни корени .

Нарочно ти дадох примера с варията , за да се замислиш , че по целия свят унищожаването на частна собственост подлежи на наказателно преследване (леле колко компетентно звуча) и един грамотен адвокат заедно с един отговорен съдия могат да вгорчат живота и на Кметицата и на Главния архитект и на целия СОС .. лошото е , че ще плащаме всички , а те ще живеят с мисълта , че са си свършили работата .

Има ли други варианти , които да са цивилизовани - да има.

Има достатъчно пустеещи терени около София , където могат да се разкрият временни депа за тези гаражи , след определен период ако никой не ги потърси може да бъдат унищожени , може да се ползват за разкриване на складови бази (такива като мен вместо да си задръстват апартаментите с части , да си плащат за да си ги складират и т.н.) въпрос на фантазия.

Колкото до това възможно ли е да се открият собствениците - домостроителните комбинати издаваха фактури за изработката и монтажа на всеки гараж , но ако със закриването им са унищожени архивите , може да се сърдиш тези , които са ги закрили и след това разглобили и предали за скрап.

Повече не ми се пише , защото знам , че няма да го прочетеш , но пак казвам - ще се радвам ако се намери един грамотен юрист да им стъжни живота на тия кретени!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще им накриви ..да не кажа какво. Незаконен строеж ако ще петнайсе пъти да е частна собственост отива в кофата без никакви съображения. Па ти си се съди колко искаш после. Няма да спечелиш.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам прилика между това аз да си паркирам колата пред твоя блок, тоест на терен на общината, и ти да ми я нарежеш и дискутираната тук ситуация с премахване на незаконен строеж. С което нито един грамотен юрист няма да се захване, защото няма как да спечели делото. Може да се захване някой неграмотен, колкото да прибере адвокатския хонорар и после да каже "ми не стана".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Моджо написа:

Ще им накриви ..да не кажа какво. Незаконен строеж ако ще петнайсе пъти да е частна собственост отива в кофата без никакви съображения. Па ти си се съди колко искаш после. Няма да спечелиш.

Ако имаше действително независима съдебна система , се съмнявам , че щяха да мислят така.

 

преди 24 минути, Моджо написа:

най-много да те поканят да си го премахнеш сам, като най-вероятно вече са канени.

Със сигурност са лепили розови листчета , но е недоказуемо.

 

преди 28 минути, Izolini написа:

Не виждам прилика между това аз да си паркирам колата пред твоя блок, тоест на терен на общината, и ти да ми я нарежеш и дискутираната тук ситуация с премахване на незаконен строеж. С което нито един грамотен юрист няма да се захване, защото няма как да спечели делото. Може да се захване някой неграмотен, колкото да прибере адвокатския хонорар и после да каже "ми не стана".

Абсолютно същото е .. щом Общината може да унищожи частна собствено , защо и аз да не мога ;) , само дето мен ще ме окошарят , а Общината я пази закона , защото могат да си го променят както си искат... така де едното е престъпление , другото изпълнение на служебни задължения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно всичко което ти е казал @Бореи което сме се опитали да ти обясним само се е хлъзнало по идеално полираната повърхност на твоя cerebrum.

преди 9 минути, The Best Forman написа:

щом Общината може да унищожи частна собствено , защо и аз да не мога

Ами защото общината го прави на законово основание, а ти от хулигански подбуди нашмъркан с райски газ. И общините не променят законите, магаре такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много криво си я представяте тач частна собственост. Не е светая светих. Незаконно строителство /по друг закон/ се премахва. Точка. Частна, мастна  няма никакво значение. Ако си е твое мястото, имаш разрешение за строеж, тогава е друга работа.

Дигат ли ти колата от синя/зелена зона. Дигат я. Е що я дигат, нали е частна собственост. Местят ми я без мое позволение. Кола оставена на паркинг пред блока с изтекла гражданска и преглед (мисля 2 години беше срока за прегледа) не само че имат право да я преместят ами и имат право да я унищожат.  И т.н и т.н. Реда е уреден по други закони. Частната собственост не е само права. Има и задължения.

И е време не само гаражи ами всякакви бараки, гета, пристройки , навеси, беседки , че и цели сгради да се изринат!

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Izolini написа:

@Боре.....

Не Другарю , опитвам се да мисля като цивилизован човек , за разлика от теб Варварино!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.