Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

преди 5 минути, sauber написа:

..

Почти никъде в Европа няма такова животно като седмична винетка, има "десетка" за десет дни....

 

Уви, в Словения има и затова им плащам направо месечната, която е на цената на две седмични по 15Е = 30Е ;) Та теслата е още по-голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

На 18.03.2021 г. at 9:54, PRR написа:

 

Screenshot_2021-03-18_09-48-03.png

 

 

преди 7 минути, PRR написа:
преди 49 минути, ID A написа:

.... Топлофикациите са на газ, към 6% и АЕЦа към 32% и заводските 3%, като при тях това е отпадъчна топлина и не е много ясно с какво е свързана. Малко знаеш, но към април единия блок ще го изключат, защото лятото общия товар пада с около 2000 MW. На мазут никой не работи. Използва се за разпалване на въглищни централи, но и там се обмисля минаване на газ или вече директно е минато, заради замърсяването. А и мазута идва от Лукойл.

Та колко производство остава? Отговор няма.

 

На луд ли се правиш? Сборът е 100% винаги. Остават 51%. Тука товарът е почти 6000 MW.Казах ти, че имаме мощности за 9000+ MW. Не се тревожи за електропроизводството.

 

И аз не мога да смятам 59%, исках да напиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

пуснахме южната дъга , асфалта и го отнесе първия дъжд

Верно? Лично засегнат се чувствам, щото нещо не помня такъв случай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, PRR написа:

Уви, в Словения има и затова им плащам направо месечната, която е на цената на две седмични по 15Е = 30Е ;) Та теслата е още по-голяма.

 

В Словения всичко си заслужава всяка стотинка! Някой ден ще емигрирам до езорото Блед. По цял ден ще седя на една пейка, ще храня патките и ще гледам в една точка.

 

преди 8 минути, Izolini написа:

Верно? Лично засегнат се чувствам, щото нещо не помня такъв случай!

 

Яко е да се дава "лош" пример с може би най-читаво изпълненият проект последните 20г...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  

преди 48 минути, ID A написа:

На луд ли се правиш? Сборът е 100% винаги. Остават 51%. Тука товарът е почти 6000 MW.Казах ти, че имаме мощности за 9000+ MW. Не се тревожи за електропроизводството.

 

И аз не мога да смятам 59%, исках да напиша.

Ивчо, въздържай се от квалификации, особено когато целта ти е заяждане!

 

По темата. Попитах  

Преди 4 часа, PRR написа:

... ама се фокусирай на темата и извади от картинката АЕЦ-а (нали сме самодостатъчни и няма да внасяме), извади всичко на газ и мазут и сметни колко производство на ток ще ни остане.... 

Отговора "Сборът ще е 100%" е с нулева стойност. Пробвай да сметнеш колко MW ще се произвеждат, като махнеш мощностите които зависят от външни ресурси и напиши дали това ще е достатъчно за самодостатъчността, което и беше основната причина изобщо да се дискутира тази тема ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PRR Брех, че си обидчив! На тебе кой ти е дал право да иронизираш? Това не е ли подигравка? Или се смяташ за богопомазан? Да ти напомня ли "най-знаещия". Освен това квалификация няма никъде!

 

Общия процент на мощностите e 100% от графиката която си постнал! ТИ, не аз! Кое точно не ти е ясно? Махаш тази с АЕЦ и газта - 41%, Остават 59%. При товар 6000 MW. БЪлгария има мощности около 9000 MW и предстои да се увеличават. Разбираш ли? Дори и АЕЦ и топлофикационните тецове да спрат пак ще се покрие нужното количество електроенергия. Само от ТЕЦове на въглища, ВЕЦ и ВЕИ. Точно за енергетиката имаме поне 150% самодостатъчност! Това е може би единствения отрасъл на икономиката, който е преосигурен. Спри да коментираш нещо, от които си нямаш хал хабер и си прочел някаква статия някъде си! Проблемът е, че маса мощности стоят изключени, защото тока от тях няма къде да отиде. Малко знаеш, че лятото когато фотоволтаиците работят денем, вятърните почиват, защото иначе баланса на мрежата съвсем не излиза. Проблем е огромния излишък на мощности. Преди се изнасяше за Гърция и Турция, вече не и всички стоят на резерв. А без ТЕЦ Варна всички кондензационни разчитат на добива на местни въглища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Izolini написа:

Верно? Лично засегнат се чувствам, щото нещо не помня такъв случай!

Малък си за това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 2 часа, PRR написа:

По темата. Попитах  

Отговора "Сборът ще е 100%" е с нулева стойност. Пробвай да сметнеш колко MW ще се произвеждат, като махнеш мощностите които зависят от външни ресурси и напиши дали това ще е достатъчно за самодостатъчността, което и беше основната причина изобщо да се дискутира тази тема ;) 

 

Преди 1 час, ID A написа:

@PRR Брех, че си обидчив! На тебе кой ти е дал право да иронизираш? Това не е ли подигравка? Или се смяташ за богопомазан? Да ти напомня ли "най-знаещия". Освен това квалификация няма никъде!

 

Общия процент на мощностите e 100% от графиката която си постнал! ТИ, не аз! Кое точно не ти е ясно? Махаш тази с АЕЦ и газта - 41%, Остават 59%. При товар 6000 MW. БЪлгария има мощности около 9000 MW и предстои да се увеличават. Разбираш ли? Дори и АЕЦ и топлофикационните тецове да спрат пак ще се покрие нужното количество електроенергия. Само от ТЕЦове на въглища, ВЕЦ и ВЕИ. Точно за енергетиката имаме поне 150% самодостатъчност! Това е може би единствения отрасъл на икономиката, който е преосигурен. Спри да коментираш нещо, от които си нямаш хал хабер и си прочел някаква статия някъде си! Проблемът е, че маса мощности стоят изключени, защото тока от тях няма къде да отиде. Малко знаеш, че лятото когато фотоволтаиците работят денем, вятърните почиват, защото иначе баланса на мрежата съвсем не излиза. Проблем е огромния излишък на мощности. Преди се изнасяше за Гърция и Турция, вече не и всички стоят на резерв. А без ТЕЦ Варна всички кондензационни разчитат на добива на местни въглища.

Ивчо, когато влизаш с "Не си наясно въобще." и "знам на порядъци повече от тебе " най-малкото, което можеш да очакваш е ирония ;) 

 

И, за последен път, опитай да прочетеш и разбереш въпроса! Цитирам ти го най-отгоре. Ключовият момент е "като махнеш мощностите, които зависят от външни ресурси". Набелегни на него и след това пак ми напиши за излишъка ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, The Best Forman написа:

Малък си за това :)

Те малките са тия дето не помнят околомръсното от преди 10 години. Ама за тях е обяснимо. Но ти би трябвало да го помниш ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, показваме признаци на диалог. От изброените, пряко не зависещи от външни източници, са ВЕЦ-овете, част от ТЕЦ-овете на въглища, както и ВЕИ централите. Може и да изпускам нещо, но то надали е определящо за пълната невъзможност да сме си самодостатъчни и да се самозадоволяваме. Което ми беше/е тезата ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрав за всички, охладете страстите

 

Или пък съвсем станете на кълбета, ама предупредете, че да си взема бира и чипс.

  • Благодаря 2
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Кондензационни. Без ТЕЦ Варна, всички са на местни въглища. ТЕЦ Марица Изток 2 е към 1700MW, в момента дават към 300 (максимумът при тези два блока  сега е 380).

Топлофикационни На газ са всичките градски топлофикационни тецове, но пък там средно ммощността е 30 или 60 MW. И в момента работят всичките. Там концепцията е друга. Строени са за градско отопление и топла вода.

И АЕЦ.

Сега разбираш ли? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, какво да разбирам?

АЕЦ-а зависи от внос на ядрено гориво, т.е. не сме в позиция да сме самодостатъчни. Отпада от сметката.

Махаме и тия на газ, че и при тях горивото е внос, т.е. не сме в позиция да сме самодостатъчни. Отпада от сметката.

Махаме и ТЕЦ Варна, че и той работи с внос. Отпада от сметката.

 

Е, какво остана? Стига ли да покрие потреблението/нуждите ?

 

PS: За АЕЦ е важно, че освен внос на гориво има и износ на отпадъка, който може само временно да се съхранява на територията на РБ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Izolini написа:

Поздрав за всички, охладете страстите

 

Или пък съвсем станете на кълбета, ама предупредете, че да си взема бира и чипс.


Ице, за тази песен, имаш една кръчма от мен !!!

????????
 

Предлагам, да я обявим за Химн на тази тема !!! ?

 

Даже, ако може всеки път, когато някой влезне в темата, първо да чува песента и чак тогава да има възможност да пише !!! ?

  • Благодаря 2
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре , не знам ти къде ще го водиш , но аз мисля да го заведа до травматологията ако не се извини в най-скоро време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остават ти още над 3000 MW предимно на въглища и вец, които не са показани. На графиката се показва само това което произвежда в момента. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @sauber - Получаваме Пътища и Здравеопазване ли? Кои Държави в Европа имат по-лоши Пътища от Българските и кои имат по-лошо Здравеопазване? Какви инвестиции ТЕ гонят? За 2020 Година в България са дошли около €370 Милиона. За същия период в Сърбия - €1.6 Милиарда. 600 Лева беше Месечната Заплатата в Шивашкия Цех на Фирма "ALC", които шиеха автомобилни кожени салони за "BMW" и "Mini" до Село Мусачево. Имах Роднина, която Работеше там. Слава Богу - избяга. Тулупа Награди "ALC" за не помня какъв си голям Инвеститор. Фарс за зрителите на "Босфор ТВ". След като започна Работа Цеха, се разбра каква е цялата схема. Да - схема е. Не се очудвай прекалено. Фирма "ALC", по някакви Евро-Програми, е получавала помощ в размер 50% от Заплатата, плюс Пътните Разходи, защото Работниците се транспортираха с рейсове, за където е осигурила Работни места в беден район или нещо такова. Когато Евро-Програмата свърши, цеха изчезна. Това са 90% от инвестицийте в България. Магазина, в който Приятелка на мой Приятел получаваше 800 Лева Месечна Заплата е "LIDL", в Град София. И то точно като се въртяха едни интересни реклами, за упоменати високи Заплати. Единици са били Хората, които Физически са имали силите, да изпълнят нормите, за да вземат рекламираната Заплата. Само Мъже, които след няколко Месеца бягали. Какви права и свободи? Питам ТЕ директно, дали Здрави Хора са спирани да Работят? За Болните - ОК, нека се Лекуват Вкъщи. С Оръжието нещо не ТЕ разбрах. Как така свободно? А за медиите не ми се говори каква гнус е. Гледам някакви предизборни дебати - не, че има значение какво ще кажат. Аз моя избор съм го направил вече, но ей така, да се убедя що за медии са. До сега Управляващите не са имали нито един неудобен събеседник. Случайност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, ID A написа:

Остават ти още над 3000 MW предимно на въглища и вец, които не са показани. На графиката се показва само това което произвежда в момента. 

 

Те стигат ли или не стигат? 

 

преди 28 минути, tuningmania написа:

До @sauber - Получаваме Пътища и Здравеопазване ли? Кои Държави в Европа имат по-лоши Пътища от Българските и кои имат по-лошо Здравеопазване?

...

Аз моя избор съм го направил вече, но ей така, да се убедя що за медии са. До сега Управляващите не са имали нито един неудобен събеседник. Случайност?

По-лоши пътища със сигурност има и в Гърция, и в Италия, а и кой знае на още колко места. Ти колко от пътищата на Европа обиколи? Или чу/прочете нещо в нета? 

Здравеопазването в България хич не е за подценяване. Имам малко информация за това в Лондон (да не казвам Англия, че е прекалено), Гърция (лични наблюдения), Италия и още една-две страни. ВЕрвай ми, хич не сме толкова зле ;) 

За медиите - то алтернативата на управляващите са БСП (Бесни Страшни Пенсии) и лучиндолския. Отровното трио и компания, разбирай майчето манолова, са си фракция/акция на БСП. И от трите злини не знам как си избрал някоя ;), та чак и да очакваш неудобен "събеседник". Правилния термин следва да бъде опонент, ама да не задълбаваме ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, PRR написа:

Те стигат ли или не стигат? 

Извади 2751 MW и добави 3000+MW. Сметката ти излезе ли сега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Не съм си бройл Километрите в Европа, но горе-долу в половината Държави съм бил, като аз не ходя на почивка а само за да обикалям и да гледам, като обикалям от разсъмване до стъмване и всяка вечер спя в различни населени места. Сигурно не съм рекордьор по изминати Километри, но мисля, че съм над средното за Българите. Такава мизерия като в България не съм видял. Да, тук-там има Проблеми, но всичко е обозначено, подсигурено, оградено, Движението реорганизирано а много често и вече в етап на ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ID A написа:

Извади 2751 MW и добави 3000+MW. Сметката ти излезе ли сега?

Според ЕСО днес консумацията е достигнала 6000MW, като пиковете през последните години твърдо минават 7000MW.

 

От друга страна, пак според ЕСО:

АЕЦ - 2000MW

ТЕЦ лигнитни въглища - 4119MW

ТЕЦ черни въглища - 356MW 

ТЕЦ газ - 1235MW

ВЕЦ - 3211MW

ВяЕЦ - 701МW

ФЕЦ - 1059MW

ЕЦ биомаса - 77MW

 

Та, както ти сам писа, махаме ТЕЦ Варна, който е грубо 1200MW, махаме ФЕЦ (нощем ги няма), ВяЕЦ (я ги има я не), ТЕЦ на газ, АЕЦ и остават: 4119 + 356 + 3211 + 77 - 1200 = 6500MW, т.е. аха, аха и да сме на режим. Това, ако всичките мощности са налични, няма планови ремонти и/или аварии, има достатъчно вода в басейните и т.н. и т.н. малко вероятни обстоятелства.  

 

Е, на мен не ми излезе сметката. Както и ми писна от безмисления спор ;) #ignore

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така дяволът чете евангелието! ;-) Пак не можа да го докараш до режим. Е с нагаждане почти да ти се получи, ама айде. Радвам се, че поне се разрови, да си запълниш липсите. ВяЕЦ и ФЕЦ редовно си участват в сметката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @PRR - Не съм си бройл Километрите в Европа, но горе-долу в половината Държави съм бил, като аз не ходя на почивка а само за да обикалям и да гледам, като обикалям от разсъмване до стъмване и всяка вечер спя в различни населени места. Сигурно не съм рекордьор по изминати Километри, но мисля, че съм над средното за Българите. Такава мизерия като в България не съм видял. Да, тук-там има Проблеми, но всичко е обозначено, подсигурено, оградено, Движението реорганизирано а много често и вече в етап на ремонт.

Миро, дай по-сериозно и с факти, не с генералното "такава мизерия като в България не съм видя"!

И за кои пътища в Европа говориш? Само за магистралите ли? Пробвал ли си да се разходиш по първокласните пътища в Гърция? Или Италия? Кога за последно кара из Германия и мина повече от 300км без да има участък в ремонт? Признавам, че в Австрия, Швейцария и Франция не помня да съм имал проблеми по първокласните пътища. Но пък и основно избирах туристически маршрути ;) 

 

Ама да те върна на един пост по-горе: ти гледаш статичната картинка, не тенденцията. За теб не е важно, че преди 5 години нямаше магистрала изобщо, за теб е важно, че по нея има проблеми. За теб не е важно, че доходите се вдигат, важно е, че са ниски. За теб не е важно, че са отворили тунела на Витиня, важното е, че са го ремонтирали 3 години. За теб не е важно, че средната възраст на автомобилния парк намалява, важното е, че е стар. За теб не е важно, че покупателната способност се качва, важното е че е ниска. 

 

преди 12 минути, ID A написа:

И така дяволът чете евангелието! ;-) Пак не можа да го докараш до режим. Е с нагаждане почти да ти се получи, ама айде. Радвам се, че поне се разрови, да си запълниш липсите. ВяЕЦ и ФЕЦ редовно си участват в сметката.

#ignore

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.