Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

До @PRR - На кое казваш насрещно? Има ли нещо, по което България да не води негативна класация? България е в насрещното от над 30 Години. Сериозно ли не го разбираш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

Миро, Миро, ... я покажи негативните класации за които толкова говориш? Съгласен съм, че заплатите са ниски, но дори там има подобрение. И, изключвайки това, вземи постни негативните класации в които сме първенци. Ама, ако може, от някой по-достоверен източник, не от бгмама.цом ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Уточни кои източници са достоверни за ТЕБ, че скоро го играх този мач и от няма на къде се опитаха да изкарат международни медии и агенции, че била подкупени от Черепа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Медиите, Миро, са източник на информация, която се представя според желанието на собственика им. Ако той иска да изкара нещата негативни казва, че чашата е наполовина празна, ако иска да е позитивен казва, че е наполовина пълна. ;) Но, понеже медиите все пак имат някакви отговорности, все пак предоставят официални данни на които се основават техните публикации. И тези източниците на тези данни са официални институции, като НСИ, Европейска Комисия, и т.н. и т.н. Естествено към официалните източници не се причисляват Facebook, Tweeter, знайни и незнайни автомобилни клубове, бгмама.ЦОМ, сайтове на политически (де)формации, информационни сайтчета ползващи http протокол, кварталната кръчма, бай Генчо и кака Маца и подобни ;) 

 

Та, след лиричното отклонение горе, дай линкове към официални институции и/или организации в и извън България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PRR Самодостатъчността ти я намеси в разговора. Термина се появи 2014 в Русия (СССР никога не е имал такава политика), в отговор на санкциите заради анексирането на Крим. И бързо видяха, че дори и с ресурси, това няма как да стане. А все пак е смешно една държава да не може дори едни маски за лице, като хората да не може да произведе.

Не знам защо намесваш ЕСО и тази графика едва ли ти говори нещо. Ще ти кажа, че преди години, когато беше студената зима ударихме почти 9000 MW и стигнахме нивата от 1989 г. Тогава (1989) се предвиждаше в следващите години потреблението на електроенергия да нарастне до над 12 000 MW. Та с оглед на все по-енергоспестяващите уреди, машини и т.н., едва ли може с точност да се прогнозира накъде върви електропроизводството.

@tuningmania Миро, да ние сме на дъното на всички класации. Но я ми кажи преди 12 години къде бяхме? Когато затриеш цели отрасли, това е много лесно, но после да ги изградиш от нулата изисква много време и пари. И ще ти кажа още нещо, когато дойде следващия, без значение кой е той, минимумът ще е да задържи нивото. Ще ти дам следния пример, американците с лекота прегазаха Ирак на Хюсейн и после попаднаха в такова блато, че още не могат да се измъкнат.

В Сф видяхме вече промяната на морския капитан. Кажи какво се измени в положителна посока за Красно село и Триадица? На единия район кметицата директно бъркала в кацата мед, защото я разпределяла и за нея трябвало да има, в другия район всичко оставено на самотек. Че той половина им мандат кажи речи вече мина. Кога ще видим делата?

Още нещо, чисти и неопетнени хора в политиката е някаква химера. Не от всяко дърво става свирка. Не всеки може да управлява. Това че, някой е завършил еди къде си, съвсем не означава, че може да управлява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, PRR написа:

 

 

@sauberне знам да имаме добри руди за метали. Може и да греша, но една от причините за "фалита" на Кремиковци е точно изключително ниското качество на рудата и нерентаблиността от преработката и. 

 

 

Има и още как. Дънди Прешъс копаят здраво на две локации. Асарел Медет вадят, Соди Девня, Каолин и др. В България си се копае и вади стабилно. И то може да се види по средните ТРЗта в регионите около мините. 

 

 

преди 20 минути, ID A написа:

 

Още нещо, чисти и неопетнени хора в политиката е някаква химера. Не от всяко дърво става свирка. Не всеки може да управлява. Това че, някой е завършил еди къде си, съвсем не означава, че може да управлява.

 

Трудно е да има. За да е читав един човек за управленец, трябва да са налични няколко неща. Първо да има опит, второ живота да му е бил шамари и трето, да става за работата. А комбинацията от тези трите, обикновено правят така, че един завършен и добър специалист просто не би искал да чуе за политика. В България е пълно с много добри лекари, юристи, бизнесмени и прочие. Успели и доказали се хора. Една бръмчица от тях само тръгва в посока политика. И колкото и читави да има в тая бръмка, на тях им трябва партия носител. И се получава така, че кандидат X, който не е меркантилен, кадърен е и има опит, дори и да иска да работи за "Слава роду", той е наобиколен от 99 тъпака, които не стават и за камък да затискат зелето у бидоня. Оргомна част от политиците в България, са абсолютни провали в живота си. Любимец ми е примерно Христо Иванов. Тоя шишак през живота си не е успял да свърши АБСОЛЮНО НИЩО, ама НИИИИИЩО. Но за сметка на това е с баси претенциите, нотариален акт за истината и е умен и красив, нали...

Но честно казано, горното важи за по-голямата част от света. Корупционни скандали и управленски свинщини има абсолютно в целият свят. Единственият вариант е да сме много производителни и читави като общество, за да може нашето самосъзнание и производителност да ги кара да бледнеят като проблеми. Както казва един много умен човек, който много уважам "Държавата може само да ти пречи". И човека няма предвид България, а по принцип идеята за държава и някаква форма на управление.

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

Пепи , ама с тебе освен , че сме на различни планети , говорим и различни езици :)

Гена, значи има надежда ... за мен :D Ти сА опра'ай ?

 

Преди 2 часа, ID A написа:

@PRR Самодостатъчността ти я намеси в разговора. Термина се появи 2014 в Русия (СССР никога не е имал такава политика), в отговор на санкциите заради анексирането на Крим. И бързо видяха, че дори и с ресурси, това няма как да стане. А все пак е смешно една държава да не може дори едни маски за лице, като хората да не може да произведе.

Не знам защо намесваш ЕСО и тази графика едва ли ти говори нещо. Ще ти кажа, че преди години, когато беше студената зима ударихме почти 9000 MW и стигнахме нивата от 1989 г. Тогава (1989) се предвиждаше в следващите години потреблението на електроенергия да нарастне до над 12 000 MW. Та с оглед на все по-енергоспестяващите уреди, машини и т.н., едва ли може с точност да се прогнозира накъде върви електропроизводството.

Самодостатъчността я въведи Миро, не ми я преписвай ;)

И,, за най-голямо учудване, горните цифрички ми говорят достатъчно. И, какво сме ударили и какво не не е тема на разгвора. Идеята беше да се види, колко от енергията би могла да се произвежда без внос (нали сме за само... там к'вото беше). Ни ядрено гориво произвеждаме, ни газ, ни мазут, остават въглищата ;) 

 

Преди 1 час, sauber написа:

 

Има и още как. Дънди Прешъс копаят здраво на две локации. Асарел Медет вадят, Соди Девня, Каолин и др. В България си се копае и вади стабилно. И то може да се види по средните ТРЗта в регионите около мините. 

....

Те, че копаят - копаят. Идеята ми беше какви метали и дали това производство би било достатъчно за само++ването ;) Най-вече ме интересува добива на желязо и производните му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коги мине бръзия влак и ти разбие розАвите очилца в дувара , па ще си приказваме ;)

Колкото до джилезата - по неофициални данни Дънди вадят злато за 1.5 милиарда , а до сега са платили някакви 23 милиона .. много яко :) .. ближи си сладоледа :)

 

П.П. Само да ти кажа , че изброените евро структури вземат данни от докладите подадени от ресорните ведомства , а тези доклади поне за България са толко скалъпени , че по-добре да чета БГ мама.

И на края - да та питам има ли друга държава в ЕС , на която Лаура Кьовеши да е върнала 7 от 10 -те кандидатури ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали влака ще разбие розовите или черните очила ще покаже само времето. Но едно ми е ясно - предвид сегашната пандемия и всички ограничения нещата няма да станат по-добре следващите 2-3 години ... поне :(

И, както изрично писах горе, по-интересни са железата за масова употреба. Не че не трябва да се интерсуваме и от златото де, ама ...

За докладите - щом вЕрваш на бгмама.цом повече ... няма голяма надежда. 

И, накрая, да ти отговоря за Лаура Кьовеши - не е върнала, а е поискала допълнителна информация. Има разлика. Като/ако ги върне ще ги дискутираме. Не, че бих се учудил, ако го направи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай , ти сигурно си на мнението на ПремирО , че щом най-големите медии са чужда собственост , значи не манипулират и не са манипулирани :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, The Best Forman написа:

Извинявай , ти сигурно си на мнението на ПремирО , че щом най-големите медии са чужда собственост , значи не манипулират и не са манипулирани :)

Гена, ама почни да четеш постовете на хората, които коментираш ;) 

 

Преди 4 часа, PRR написа:

Медиите, Миро, са източник на информация, която се представя според желанието на собственика им.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Независими медии в света няма. Няма и да има. И честно казано, не знам дали някога е имало. Сега просто много лесно ги хващаме, че не са, защото всичко, което пишат и говоря се дигитализира и обикновенният човек може да го сравни, защото го има "черно на бяло". Преди 20г., нямаше как да видиш коя телевизия какво е казала преди 2 седмици. Сега е въпрос на 5 секундно търсене в Гугъл.

Преди 1 час, PRR написа:

 

 

Те, че копаят - копаят. Идеята ми беше какви метали и дали това производство би било достатъчно за само++ването ;) Най-вече ме интересува добива на желязо и производните му.

 

Наще `ора тука не са лабави. Копаят само ценни метали. За самодостатъчност ясно е, че няма как да стане. Само Корейската Народно Демократична Република успяват, ама никой не знае как. Като им гледам телевизиите и новините, там е Утопия. Те сигурно за това много не пускат външни хора, че да не им я прецакат ?

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето не са " наще 'ора", оти ако бе'а немаше да се разминат само с тея 20-25млн., а щяха да ги дЕрат до кокал.

Колко от тези фирми, които са заети с извличане на ресурси у нас са български? И какво от това, което изкопАт остава тук и за нас (всички нас, а не няколко НАД нас)? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Logrus написа:

Само дето не са " наще 'ора", оти ако бе'а немаше да се разминат само с тея 20-25млн., а щяха да ги дЕрат до кокал.

Колко от тези фирми, които са заети с извличане на ресурси у нас са български? И какво от това, което изкопАт остава тук и за нас (всички нас, а не няколко НАД нас)? 

 

Не говори така , не разбра ли , че всичко цъфти и по някога връзва .. само заблуждаваш ората , наще са най-добри и ние сме N1 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъфнала кат' маргаритка ми е съде банковата сметка, ма още не са ма вЪрзале, а N1 са ни съде талигите, че да "окрадем" ДЪРЖАВАТА и да спестИм от данъци. 

Ай са, нема съде ти да си черноглед ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Logrus написа:

Само дето не са " наще 'ора", оти ако бе'а немаше да се разминат само с тея 20-25млн., а щяха да ги дЕрат до кокал.

Колко от тези фирми, които са заети с извличане на ресурси у нас са български? И какво от това, което изкопАт остава тук и за нас (всички нас, а не няколко НАД нас)? 

 

 

Тая дискусия съм я водил 45 пъти в последните 3 години. И ще ти го обобщя така - Защо на мястото на Дънди Прешъс няма държавна или частна компания (българска), която да го прави? Щото едно е златото да е в земята, второ е да инвестираш десетки милиони за проучвания, после стотици за построяване на база още по-после ежемесечно пак десетки за заплати, поддръжка и прочие. Златото е там в тая земя от стотици години, що някой не го изкопа, а го дадохме на "чужденците"? Ми щото ние не можем, а те могат. Средна работна заплата в Челопеч е 3000 лв. В Крумовград е 2500 лв. Отиди питай хората там дали са недоволни, че има концесия. Питай ги как се отнасят с тях, с какви машини работят, с каква екипировка, как са подсигурени и прочие. И че ДПМ имат най-доброто спасително звено на Балканите, че си дондуркат служителите като бебета и прочие и прочие. Отделно отиди питай всички фирми като тази, която управлявам и им доставям неща са недоволни? Поръчват, плащат, не се пазарят за нищо, гледат работа да се върши. СЛАВА НА БОГА за такива концесии!

 

Както са казали хората - Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш. Ние като не можем, те могат.

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това не споря - онея, ненаще хора инвестират и наще бачкат здраво, ама знаят за какво. Както си е редно.

И не, че и у нас няма кой, но някъде там, горе, някои от наще 'ора дават дупе за всичко ще е чуждо, за западни инвестиции, па били те и от западен Пакистан. И някак все тъй става, че родните оферти остават неодобрени, или ако случайно БГ фирма пробие, то по всеки един начин се опитват да я прецакат - като почнеш от разните там еко-био-активно-пасивни и стигнеш до най-простичкия рушвет, който е от доброволно-ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН характер. Ама на чуждите инвеститори не смеят да им правят таквиз номерца, защото онея ще си съберат багажа и милата рОдина ще трябва да се оправя с хората от Челопеч и Крумовград (че ги спомена), а те няма да са хепи от подаянията. Пък и онея, там горе, няма да са хепи, щото ще им липсват тези 20-тина милиончета.

Отделно, че после за милото БГ, ще се говори, че е лоша инвестиция и т.н. 

Неееее трябва да даваме дупе на чуждите, па наще че ги дЕрем яко.

 

И не се заяждам, не съм и черноглед, просто такава е реалността.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи /PRR/, понеже си много активен в тази тема, хората ти зададоха доста въпроси, но отговаряш на които ти отърва. Питат те за златото на Бг., ти говориш за железа.

Имам чувството, че си се возил в джипа на Бойко Борисов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, sauber написа:

Както са казали хората - Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш...

 

sauber, нищо против. Само за протокола - това е мисъл на Николай Хайтов. Един велик българин!

 

И извода за мен от тази тема, до който стигнах, потвърждава за пореден път една българска поговорка - Ситият на гладния не вярва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PRR Не си наясно въобще. Въглища, води, слънце, вятър, био са местни. На газ са топлофикационните. Кондезационните са на въглища.

Ядреното гориво го получаваме/хме срещу износ на уранови руди.

 

Едно ще ви кажа. Държава работеща на ишлеме, не е държава. Само не знам защо си мислете, че следващия месия ще направи нещо. Цялата борба е кой да седне на баницата. Нещата трябва да тръгнат отдолу. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, ID A написа:

Цялата борба е кой да седне на баницата. Нещата трябва да тръгнат отдолу. 

 

Искаш да кажеш - да изяде баницата.

От началото на темата се говори, че нещата трябва да тръгнат отдолу. Демек от народа. Аз не разбирам. Би ли ми обяснил какво точно трябва да тръгне. Или, какво трябва да направим ние простолюдието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @joro-120L - Трябва (подавайки сигнали) да караш онези горе да си вършат Работата, за която всъщност са пратени там.

 

П.П.

Ако случайно питаш Главния Каскет, кой влиза в спалнята на Тулупа, Каскета ще ТИ каже, че не знае. И повече нямаш опция да питаш.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Миро. Това, че аз подавам сигнали, че някой си хвърлил фаса, няма да спре кражбите по върховете.

Нито ще спре индексациите на депутатските заплати, нито ще ги накара всеки ден да ходят на работа, нито ще им спре ваканциите, които са по-големи от на учениците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.