Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

Драги колеги шофьори, съфорумци- искам да изкажа огромно ИЗВИНЯВАЙТЕ че недоволствах от системата, че бездейства и че НЕ вършат работа!

Днес 17.03.2021 сложиха знака за който бях подал сигнал (виж предишните ми коментари), съвсем случайно ги засякох докато го слагаха.

Още веднъж, извинявайте!

Благодаря на съответните органи и най вече на хората които го монтираха!

.....макар да е облачно, има проблясъци.....мей би....

20210317_131358.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

@vladkant извинения за какво? Нормално е, човек да е недоволен. Иначе...има проблясъци, да. Някои хора си вършат работата, но за съжаление са все още малко на фона на останалите. Аз за т'ва по-нагоре писах - пускайте сигнали! Някои бързо минават по каналния ред, други се бавят, но като цяло - има светлина в тунела 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, zloQQ написа:

@vladkant ... но като цяло - има светлина в тунела 

Обикновенно светлината в тунела е от идващия влак :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 3 часа, vladkant написа:

...

Прави ми впечатление, че все повече хора забелязват, че на сигналите се обръща внимание! Т.е. има светлина в тунела!

 

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Обикновенно светлината в тунела е от идващия влак :)

Оптимист, както винаги ;) Но, предвид, че не си изключение, си мисля, че е крайно време да имаме министър на негативизЪма ... и ти да си поне зам-министър там. Но ви оставям с Миро да се разберете сами кой ще е министър, кой ще е зам :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, PRR написа:

Оптимист, както винаги ;) Но, предвид, че не си изключение, си мисля, че е крайно време да имаме министър на негативизЪма ... и ти да си поне зам-министър там. Но ви оставям с Миро да се разберете сами кой ще е министър, кой ще е зам :D

Миро не е негативен, така че той ще е министъра-бушон. А Генадий си е сивия кардинал на негативизма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа Миро не става - той смята, че промяната трябва да започне от горе, така че или сам ще се изгърми (щот не се получава) или ще обърне министерството с краката нагоре и ще го направи на ОптимизЪма, което аФтоматично ще остави бай Генчо безработен ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Какво значи негативизъм? Аз искам онези, които се водят горе, да вършат това, за което Народа им плаща. Или това ме прави негативен или онези си вършат перфектно Работата. Кое е от двете е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще почна отзад напред :)

"Народа" не плаща нищо. Плащат работещите/произвеждащите (да не се бърка с работническата класа, че ще се понесем ;) ) под формата на данъци. Та, моля, не ми споменавай "Народа".

Не, не си вършат перфектно работата. Ама аз не се сещам за някой, който винаги да е перфектен. Ти да се сещаш?

И последно да ти отговоря на въпроса "Какво значи негативизъм?" 

Цитат

негативѝзъм

Значение на думата негативизъм

м., само ед. Спец. Противопоставяне на всяка външна намеса, което е симптом на душевно заболяване.

Цитата е взет от първия линк при търсене в Google на думата "негативизъм": ЦЪК

А, моето лично тълкование е "Акцентиране върху негативите за сметка на позитивите".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Само Работещите/Произвеждащите ли плащат Данъци?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааааа, разбира се, че всички плащат данъци, как иначе !!!

Особено пенсионерите, децата в предучилищна, учениците, студентите, безработните, хората в неравностойно положение и най-вече - бразилците...

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Боре написа:

Аааааа, разбира се, че всички плащат данъци, как иначе !!!

Особено пенсионерите, децата в предучилищна, учениците, студентите, безработните, хората в неравностойно положение и най-вече - бразилците...

Мара подробната! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Боре написа:

Аааааа, разбира се, че всички плащат данъци, как иначе !!!

Особено пенсионерите, децата в предучилищна, учениците, студентите, безработните, хората в неравностойно положение и най-вече - бразилците...

Аз мисля че ако не бЕха Баразилците, нашият бюджет щеше да е на минус....щот учениците укриват данъци и не ги плащат- да не си отварям устата за всички кви ги вършат.

Аве Бразилци!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Боре, Пепи, кажете как да си спестя едни 20%, които всички ( от работещи, през учащи и песионери, та чак до бразилци) плащаме. Защото най-големите постъпления в бюджета идват баш от ДДС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно е - не купуваш, съответно не плащаш. Отиваш на село, произвеждаш си сам, нали имаше идеи да сме си самодостатъчни, и готово. Няма данъци, няма чудо ;) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз такава теза не съм отстоявал! Просто с Боре бяхте в грешка за данъците. 

И за самодостатъчността си в грешка. Идеята на една страна на североизток от нас беше сама за си произвежда всичко необходимо, а не всеки сам да си прави всичко. Дори и пущинаците (идваше ми да напиша постиняците ?) в Аляска и северните територии на Канада си пазаруват чат пат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам, че бях забравил ДДС-то, но за самодостатъчността в грешка си ти. Да бяхме СССР да кажеш, че можеш да се самозадоволиш (въх), ама на, нямаме си петрол, нямаме си газ, нямаме си метали, то какво ли си имаме ;) А, да, сетих се, негативисти си имаме в изобилие. И многознайковци, които разбират от всичко. Пример - я се ослушай, колко са тия разбиращи от медицина и знаещи как да преборят вируса... Ох, пардон. Забравих, те всъщност знаят, че вирус нЕма и всичко е конспирация за да ни чипират! 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PRR написа:

Признавам, че бях забравил ДДС-то, но за самодостатъчността в грешка си ти. Да бяхме СССР да кажеш, че можеш да се самозадоволиш (въх), ама на, нямаме си петрол, нямаме си газ, нямаме си метали, то какво ли си имаме ;) 

 

Тука грешиш. Метали и соли си имаме доволно. Условия за туризъм (зимен най-вече) също. Но пък си имаме и либерално екологична сган, която докато не получи по-голяма част от кокала, няма да спре да се крие зад "опазването на околната среда".

Витоша е един добър пример. Потенциален добър ски център, над столица с хотели, магазини, ресторанти и международно летище. Нищо не се прави по него. А желание и планове има. Това е потенциал и пари в канала. И то в огромни размери. Аз не съм скиор и хич не съм фен на Цеко Минев, но реалността е, че пропускаме огромна полза. И сигурно има още 25 такива примера в различни направления.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичуи , кат Въ читъ , по някога имам чувство , че живеем в различни държави , а последно време мисля , че живеем на различни планети :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Мисля, че много крайно приемаш идеята, да СМЕ си самодостатъчни. На 100% няма как. Или поне аз не знам някой да е успял. По-скоро се има предвид, максимално, колкото можем. Вече ако мислиш, че това сега ни е максимума, повече няма какво да обсъждаме идеята ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, крайно време е да се събудиш ;) Каква самодостатъчност те гони, при липса на горива? Та, освен спирането на МПС-ата очаквай да стоиш и на тъмно и студено. Ей ти го производството на ел. енергия в момента.

 

@sauberне знам да имаме добри руди за метали. Може и да греша, но една от причините за "фалита" на Кремиковци е точно изключително ниското качество на рудата и нерентаблиността от преработката и. 

Screenshot_2021-03-18_09-48-03.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Best Forman, когато всички се движат в насрещното е редно да се замислиш дали те са в грешка ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.