Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

Понеже се разви темата в тази посока, Ви черпя с това парче :)

 

и да питам- за тези дето слушат Веско Маринов какво ви е мнението ?

.....за един от форума питам....

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

@PRR И какво като се интересува? Ти да не мислиш, че германци, швейцарци са нещо по-различно? Замисли се, как с нашето беззаконие и всеки за себе си, пак имаме някакъв ред.

И какво разбирате под интелект? Ако мерилото ви каква музика слуша даден човек, в много голяма грешка сте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вярвам, че музикалния вкус на човек е пряко свързан с интелектуалния му капацитет, но тук ставаше въпрос за простотията, която цари у нас. И за това, че тази простотия пък е пряко свързана с чалгата, съм убеден. И въпросът не е толкова до интелект, а до манталитет, защото е пълно с интелегентни простаци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката която слуша даден човек е оппеделяща и неопределяща. 

Ама да питам, дали сте се замисляли какви филми и серияли се пускат по тв. Някой скоро да е гледал смислен филм- без интриги, убийства, мутри?

Някой скоро да е гледал хубава комедия, ако щете дори романтика?

Нашите велики актьори дори започнаха да правят серияли само с интриги и убийства....

Лошото е че в чалгата най силно се усеща и най много се показва простотията....

Същите прости или просташки текстове ги има и в рапа.

Както се спомена по горе, айде един Германец или Швейцерац, Швед, Унгарец или какъвто искате, да влезне в насрещното, да слезне да бие някой- директно е глобен или осъден.

Ама жалките катаджийчета се крият да спят по храстите и като те спрат гледат да изкарат някой лев кеш.

Същата работа е и с полицайчетата- искат кеш.

Но не си дават сметка че като си затворят очите, следващитте пострадали могат да бъдат техни познати и роднини....

Да ви е сладко всичко което си купите с тези пари!

Надявам се да спинкате спокойно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, ID A написа:

@PRR И какво като се интересува? Ти да не мислиш, че германци, швейцарци са нещо по-различно? Замисли се, как с нашето беззаконие и всеки за себе си, пак имаме някакъв ред.

И какво разбирате под интелект? Ако мерилото ви каква музика слуша даден човек, в много голяма грешка сте.

Ивчо, а аз да съм казал, че германци, швейцарци са нещо повече от нас? Да съм казал, че при тях не се лее простотия също? Напротив - простотията я има навсякъде, но под различни форми. Единствената разлика е, че при нас простотията се издъга в култ и се демонстрира публично. В изброените от теб страни просто мнозинството не го търпи ;) 


Що се отнася до това дали слушането на музиката определя какъв е интелекта ще си позволя да съм абсолютно несъгласен с теб. Стила музика, която даден индивид слуша е въпрос на личен избор. Текстовете и цялостното съдържание на "произведението" определят поведението на индивида и показват, в голяма степен, ценностите му. А, както по-горе писах, индивиди с ограничена ценностна система няма как да бъдат наречени "интелигентни". 

 

А, според уикипедия: 

Цитат

Интелект (на латински: intellectus – познание, разбиране) е термин, с който се определя човешката способност за разсъждаване, анализ и синтез на информация. Най-общо в разговорния език под интелект се разбира способността на човек да мисли, да възприема и осъзнава дадена информация, както и да си служи с нея. Терминът е централно понятие във философията на ума и гносеологията.

 

В заключение: човек може да е стойностен, въпреки липсата на интелект. Двете са различни неща. Просто темите за разговор не са същите. Както и музиката ;) 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гатанка: ако видиш n-броя коли в нарушение (спрели на спирка на ГТ) м/у които и една патрулка (бела Шкода с гоУеми надписи ПОЛюЦИЯ) и се обърнеш към полюционерите в патрулката, за да ги попиташ защо не си вършат работата, хайде познайте каква ще бъде реакцията и кой ще го отнесе? И за какво точно ще му се хванат?

 

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Logrus написа:

Гатанка: ако видиш n-броя коли в нарушение (спрели на спирка на ГТ) м/у които и една патрулка (бела Шкода с гоУеми надписи ПОЛюЦИЯ) и се обърнеш към полюционерите в патрулката, за да ги попиташ защо не си вършат работата, хайде познайте каква ще бъде реакцията и кой ще го отнесе? И за какво точно ще му се хванат?

 

 

 

Ако тръгнеш с от 50 до 100 лева в ръка, бас хващам че дори ще се самоглобят.....

Ама ако си с празни ръце- сори ш го отнесеш все за нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да им дам пари? Тая няма да я бъде - па те да пробват да си поискат.

Само да уточня, че си бях в нарушение, особено съгласно сегашната акция - колани и детски столчета, така че не оспорвам правото им да ме глобят, начинът по който извъртяха нещата пбаче беше кОрвенски.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Logrus написа:

Гатанка: ако видиш n-броя коли в нарушение (спрели на спирка на ГТ) м/у които и една патрулка (бела Шкода с гоУеми надписи ПОЛюЦИЯ) и се обърнеш към полюционерите в патрулката, за да ги попиташ защо не си вършат работата, хайде познайте каква ще бъде реакцията и кой ще го отнесе? И за какво точно ще му се хванат?

 

 

 

 

Няма да го отнесат нито те, нито ти, защото с бЕла Шкода са охранителна полиция, които нямат право да контролират по ЗДвП. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Logrus написа:

Да им дам пари? Тая няма да я бъде - па те да пробват да си поискат.

Само да уточня, че си бях в нарушение, особено съгласно сегашната акция - колани и детски столчета, така че не оспорвам правото им да ме глобят, начинът по който извъртяха нещата пбаче беше кОрвенски.

Баце, нали знаеш- плащаш на кОрвата и прави свирк@, това че не си падаш по платената любов....

Няма да видите кор....упс, полицай исках да кажа, който да върши същинска работа. Евентуално да запълни бройката за да отчете дейност. По важно е да събират кеша и да пазят дилърите.

Не знам защо не си вършат работата, не знам защо не размишляват с главата си до къде сме стигнали и на къде сме се запътили от това беззаконие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, vladkant написа:

 

Не знам защо не си вършат работата, не знам защо не размишляват с главата си до къде сме стигнали и на къде сме се запътили от това беззаконие.

 

Проблемът с престъпността в СВЕТОВЕН мащаб, е огромен. Всички държави - без изключение, буквално се задъхват в борбата с нарастващата престъпност и беззаконие.

Швеция и Дания, официално обявиха преди два месеца, че държавата и в частност полицията са безсилни.

Германия се задъхва, с набралите неимоверна сила в последните години албанска, чеченска /да, тази от близкото минало/ и няколко новосъздадени мюсюлмански мафиотски структури, включително турски и иракски.

В САЩ през последните 10 години, са построени и разширени, няколко пъти повече затвори и други структури с превъзпитаваща функция, отколкото през предишните 30 години.

Във всеки по-голям Хамерикански град, върлуват и буквално воюват помежду си и отделно с полицията, огромен брой банди и то от най-първичния им вид.

Във всичките тези държави, в момента едва ли не ежедневие са показни убийства, взривяване на автомобили, рекет, побоища, изнудване и прочие - нещо, което категорично НЕ е така у нас !!!

И, докато отношението на българина към полицията е такова като твоето, докато не разберем, че "Гражданското общество" е едно от най-силното оръжие срещу престъпността и следва да е в помощ на полицията и останалите правоохранителни органи, няма да стане по-добре.

Да, знам че ми извадиш от "хиляда кладенеца, вода", за да ми обясниш колко смотани, некадърни и корумпирани са българските полицаи, но мога да те уверя, че голям процент от тях си вършат работата отговорно и съвестно.

И, като всяко нещо което се върши както трябва, същото остава в големия си процент незабелязано.   

За пореден път се убеждавам, че ние можем само да плюем и да очакваме някой "да ни оправи"...

Когато преди време се обадих на 112 за да подам сигнал за мъртво пиян гражданин, който едвам крепейки се на краката си, си закупи бутилка водка и тръгна към автомобила си, останалите клиенти в магазина и самата магазинерка, ме попитаха защо звъня и ме посъветваха да не си търся белята.... Всъщност, горе-долу същото ме посъветваха и от 112, но за да ме предпазят от въпросния индивид, към който бях тръгнал за да му попреча да тръгне с автомобила. След тридесет секунди, ми се обадиха от ІІІ-то РПУ и ме инструктираха да не се намесвам. 

Буквално след 4-5 минути, три патрула го блокираха на 200 метра от магазина и го закопчаха !!!

Аз бях щастлив и удовлетворен, а клиентите на магазина и магазинерката, гледаха като наакани и все едно виждат извънземно да каца на улицата.

Та, ако повечко участваме в живота в общ план - като общество и не се затваряме в себе си, нещата ще са по-добре. И, това важи за всички обществени сфери - не само по отношение на полицията.

Ама, тук всички сме Воеводи - но само на маса. Като станем двама на масата - ставаме чета, но като станем трима - чета с предател...   

Вдигаме революции, сваляме правителства, трепем се с Чепинския змей, Ламята Спаска и други страшни създания... 

А като изтрезнеем и ни пусне еуфорията от алкохола, ставаме същите мишки както и преди това, свиваме си се в къщурките и само ругаем, и псуваме през зъби..., дори не силно, че да не ни чуе комшията.

Вкъщи е "друга бира", защото "Моят дом, е моята крепост...", там е сигурно и уютно, няма кой да дойде и да ни каже "Бау..." и да ни страхува. А, ако дойде, вратата е дебела и заключена !

Ако пък те ядоса някой, винаги можеш да си го изкараш на Жената и на Децата !!! 

Щото си гоУем и страшен !

После, кротко си сядаме пред домашния компютър и се трансформираме в "Бичът на интернет пространството", тролим и плашим на воля, правим си душевна ч*кия и си чешем Егото.

Лягаме си щастливи и доволни, пускаме една закачлива пръдня на половинката и заспиваме със замечтан по екзотични острови и осторивитянки, поглед...

 

  • Одобрявам 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, това и аз имах предвид преди няколко поста, че ние сме съвсем добре на фона на нашето беззаконие и всеки за себе си.

Днес са произнесли една оправдателна присъда на първа инстанция, срещу която хората настръхнаха, като гледам мрежата, тия дни Европейският съд отмени изпълнението на всяка европейска заповед за арест от България, 2/3 от кандидат европрокурорите ни са отхвърлени...

Та като гледам, май основно причина за всичко това е, че прекалено много юристи има в парламента и прекалено малко инженери и лекари. Някак си балансът е нарушен. Пепи ПРР пише, че ако не действаш не грешиш (горе долу, че не се търси по темата с еко категориите), с което съм и съгласен и не съм. Защото ако аз, някакъв дребен и незначителен инженер, мога да видя проблем в закона, защо един юрист не може да го види? Оттук не трябва да се скача и да се действа, за да се каже "правим нещо", а наистина да се обмисли и действието да има очакваните резултати. И в Щатите и в Дания и в Германия действат. Дали със нови затвори, образование или нещо друго, но са разработили подход и го следват за справяне с проблемите.

Сещам се преди години, когато пуснаха за първи път онлайн записването в Сф за детски градини. От редене на опашки пред градините, изместиха нещата на редене пред сайт и той съвсем естествено рухна, защото в интернет не можеш да организираш опашка. Е що за идея да разпределяш места по реда на записването? После се усетиха и въведоха точковата система. Това щеше да им каже всеки мислещ човек, въведете система за оценка.

Редактирано от ID A
има малка редакция, че съм изтрил две изречение по погрешка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @ID A - В България няма нито един Закон, на който основната идея е да бъде добър за Народа. Масово се приемат неща между първо и второ четене. Лобистки, редовно и в тъмната част на денонощието. На челните места СМЕ по брой поправки на Закони. За ББългария (няма грешка в изписването) Хората са пречка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, ID A написа:

Боре, това и аз имах предвид преди няколко поста, че ние сме съвсем добре на фона на нашето беззаконие и всеки за себе си.

Днес са произнесли една оправдателна присъда на първа инстанция, срещу която хората настръхнаха, като гледам мрежата, тия дни Европейският съд отмени изпълнението на всяка европейска заповед за арест от България, 2/3 от кандидат европрокурорите ни са отхвърлени...

Та като гледам, май основно причина за всичко това е, че прекалено много юристи има в парламента и прекалено малко инженери и лекари. Някак си балансът е нарушен. Пепи ПРР пише, че ако не действаш не грешиш (горе долу, че не се търси по темата с еко категориите), с което съм и съгласен и не съм. Защото ако аз, някакъв дребен и незначителен инженер, мога да видя проблем в закона, защо един юрист не може да го види? Оттук не трябва да се скача и да се действа, за да се каже "правим нещо", а наистина да се обмисли и действието да има очакваните резултати. И в Щатите и в Дания и в Германия действат. Дали със нови затвори, образование или нещо друго, но са разработили подход и го следват за справяне с проблемите.

Сещам се преди години, когато пуснаха за първи път онлайн записването в Сф за детски градини. От редене на опашки пред градините, изместиха нещата на редене пред сайт и той съвсем естествено рухна, защото в интернет не можеш да организираш опашка. Е що за идея да разпределяш места по реда на записването? После се усетиха и въведоха точковата система. Това щеше да им каже всеки мислещ човек, въведете система за оценка.

 

Иво, проблемът на ниво законодателство /творчество и прочие/, е точно в това, че през последните години почти НЯМА юристи !!!

Когато преди години се създаваше Закон за устройство на територията /ЗУТ/, в екипа който го създаваше, първоначално юристите бяха в съотношение 2:1 спрямо всички останали /архитекти, инженер-конструктори, геодезисти и прочие/.

Самият закон, беше наполовина по кратък и в пъти по-ясен. 

В редакцията, която беше приета, законът нарастна почти 3 /три/ пъти като обем /членове, алинеи, точки, параграфи, преходни и заключителни разпоредби/, а в екипа който подготви този окончателен вариант, имаше САМО ЕДИН юрист !!!

Когато се подготвяше новиат Граждански процесуален Кодекс /ГПК/, екипът се състоеше от австрийски съдии и прокурори и български - съдии, прокурори, следователи и нотариуси /включително моята майка/.

Само че, австрийците получаваха чисто заплащане /след данъци/ малко над 10 000 евро/месечно, бяха настанени в Шератон и им бяха осигурени автомобили с шофьори. За всичко, включително престоят в хотела, храната им /където и да е/ и други разходи, плащаше Държавата.

В същото време, на нашите експерти им бе обяснено, че трябва да си зарежат работата и кариерата, че на всичко отгоре да работят "На ползу роду..." - т.е., без заплащане !

Иииии, познай - всички отказаха и си тръгнаха, а на тяхно място дойдоха никому неизвестни "Юристи с опит", мечтаещи за някаква измислена слава и популярност. Резултатът е налице.

Повярвай ми, на инженер е най-трудно да му обясниш нещо от гледна точка на правото. Плътно след него, се нареждат лекари и учители...

 

Колкото до САЩ, Германия и Дания - ами те действат, ама нищо не се получава. Защото свръх либералните им закони, полиция, държавни и местни органи и институци, и не на последно място - общество, не са в състояние да се справят с дивата ориенталска мафия, която ги превзема.    

 

Преди 2 часа, tuningmania написа:

До @ID A - В България няма нито един Закон, на който основната идея е да бъде добър за Народа. Масово се приемат неща между първо и второ четене. Лобистки, редовно и в тъмната част на денонощието. На челните места СМЕ по брой поправки на Закони. За ББългария (няма грешка в изписването) Хората са пречка.

 

Никъде по света, в нито една държава, законите на се мислят и приемат за да е "Добре на Народа..." ! 

Законите са за да пазят института на Държавата като върховен суверен и да регулират живота на същия този "Народ", който без тях ще се върне в първобитния строй, само за няколко години.

Лека справка - Близкия изток...

И да не съм чул, за глупостите на Дългия Шоумен от Плевенско... "Ние сме Суверенът - Народът, бла-бла-бла...". 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, tuningmania написа:

До @ID A - В България няма нито един Закон, на който основната идея е да бъде добър за Народа. Масово се приемат неща между първо и второ четене. Лобистки, редовно и в тъмната част на денонощието. На челните места СМЕ по брой поправки на Закони. За ББългария (няма грешка в изписването) Хората са пречка.

Всичко за Човека, Всичко в името на Човека, .... дори знаем кой е Човека :D

 

Сега сериозно - законите не са за да е добре на "човека", а за да вкарат "човека" в приемлива рамка. Таква рамка в която да могат да съжителстват и примата, и средната класа, и интелектуалеца и Човека ... а от скоро и останалите 29 вида джендъри ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Боре - Къде намеси Слави Трифонов? Да не си от тези, които трудно преживяват, че няма кирливи ризи за Екипа му?

 

До @PRR - Не разбрах, добри ли са Законите последното десетилетие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, tuningmania написа:

До @PRR - Не разбрах, добри ли са Законите последното десетилетие?

Кои закони?

И те променяни ли са послендото десетилетие?
А променяни ли са последното столетие?

И какво се разбира под "добър закон"? А какво под "лош закон"? И за кого да е добър/лош? Само, моля, не ми минавай "за народа"!

 

Не се обиждай, ама цитата е типично популистки въпрос показващ нулево желание за разбиране на нуждата от закони и предназначението на същите!

 

И, понеже стана дума за лучиндолския ... Виден деятел на чалга културата с демонстративно мутренско поведение, показност на бързо натрупани средства и мания за величие ... Е как да не го хареса "народа" ;) 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Ето една статия: Натисни Точно Тук.

 

Като говорим за мания за величие, Слави Трифонов ли е първия Човек, за който се сещаш? Не бой се..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @Боре - Къде намеси Слави Трифонов? Да не си от тези, които трудно преживяват, че няма кирливи ризи за Екипа му?

 
Миро, повярвай ми - знам в пъти повече отколкото предполагаш !!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Боре - Разправяй на "Лично Съобщение", че ме интересува сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, аз имам едно питане - след като сме на едно от водещите места, в световен мащаб, по брой полицаи на глава от населението, то колко малък е този процент съвестно изпълняващи работата си, че изобщо не се забелязват?

 

Не съм специалист, но какъвто и да е законът, то той трябва да се отнася с еднаква сила за всеки един гражданин на съответната държава. А това поне у нас не е така. Да не говорим, че мнозина четат и прилагат законите когато и както им изнася.

 

И държа да се извиня за използваните от мен определения, що се отнася до органите на реда - изтървах си нервите, а това не води до трезва мисъл. Извинете ме.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, tuningmania написа:

До @PRR - Ето една статия: Натисни Точно Тук.

 

Като говорим за мания за величие, Слави Трифонов ли е първия Човек, за който се сещаш? Не бой се..

Всъщност не отговори на нито един от въпросите, нали ;)

 

И не, лучиндолския не е нито първия нито последния. Сещам се за още някои, но в политиката винаги ми излиза един ... дето ни оправи за 800 дни и ще ни държи влага около 8000 ;) За съжаление, огромно при това, паметта на българина е кратка, а в комбинация с безплатно кИфте направо се изпарява... Или при появата на поредния "месия" ;) 

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Пепи, на "Link"-а има примери, в подкрепа на думите ми. Ако ТИ казваш, че моите думи не са правилни, дай "Link" с опровержение. Не разбирам какво целиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, казвам, т.е. пиша, че не ми отговор на нито един от въпросите! Това, че един закон се променя не означава непременно, че е лош, а, примерно, че може да е по-добър. Но, понеже пак не ми отговори, ще пробвам пак: как се определя дали един закон е добър или лош? Кой е критерия? 

И да добавя въпрос: ти очакваш, като се приеме един закон, поне 100 години да не се променя ли ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магна харта UK, Американската конституция веднага ми изскачат в съзнанието. Всеки един закон, който не отговаря на световни или регионални норми, които страната ни е подписала и приела да спазва и ги нарушава, за мене е лош закон. Пресен пример, съдът на ЕС обяви европейските заповеди за арест издавани от България за невалидни. И защо, защото се издават еднолично от прокурор без контрол и възможност за обжалване. И това е така от 22 години. Наскоро пак четох, че по еди кое си знаково дело е паднало задържането, защото липсвали мотиви. А заповедтта се издавала от полицията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.