Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

Я си вижте полиците за ГО, Каско, вижте си и ГТП. Всички срокове са по същия начин. Единствените, които се съобразяват с така формулираните в ГПК и ЗЗД срокове са съдилищата при отчитане на сроковете за отговори на искови молби, обжалване и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

Преди 21 часа, Боре написа:


Здрасти Влади, 

Няма нужда да снимаш каквото и да било !

Явно при всички годишни винетки, срокът на действие е определен по същия начин. 
Нали точно това разискваме.

Въпросът, не е “Дали е така ?”,

а “Защо е така ?!?”.

Имам известни подозрения, но ми се иска да открия правна обоснованост за тях ;)

Здрасти, Боре :)

 А как трябва да  бъде? Щото аз явно съм много зле, щом не виждам проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да събудим темата ...

 

Та днес се "разходихме" до Пначаревското езеро. Всичко добре. Стигаме, паркинга почти пълен, но все пак места има. Спираме, минаваме по мостчето към ТЕЦ-а и ми прави впечатление "слънчогледа". Казвам си "супер, детето ще покара на спокойствие". Е да, ама не! Коли прииждат отсякъде. Решавам, че нещо съм недовидял и продължаваме. Стигаме до втори "слънчоглед". Няма и 20 метра след него ни настига кола. Погледнах го и не го оставих да мине. Вътре едно хлапе ме гледа. Попитах го дали е видял знака, а, за моя изненада, то взе че ме разбра и се върна назад. Но след него дойде и друг хубаУец. Четири китни балкански субекта, които дори се наежиха, че съм ги бил снимал. Малко оставаше да излезнат да ме бият. Е, малко ми кипна и звъннах на 112. Ефект откъм полиция не видях, но поне още трима след мен блокираха такива тарикати и ги върнаха извън пешеходната зона. За всеки случай си пазя снимките, та ако решат да си "спомня" номерата ;) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТО как се харчат пари , за който не си се трудил.

Нямам идея как и защо в Германия може да няма стикери по челните стъкла , а тук махнем един , сложим поне два.

Отделно се чудя , защо като си има установени екологични норми , трябва да се измислят нови.

И на финала - колко ли милиона ще потънат в проекти и поръчки за специалните камери :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

ЕТО как се харчат пари , за който не си се трудил.

Нямам идея как и защо в Германия може да няма стикери по челните стъкла , а тук махнем един , сложим поне два.

Отделно се чудя , защо като си има установени екологични норми , трябва да се измислят нови.

И на финала - колко ли милиона ще потънат в проекти и поръчки за специалните камери :(


Вече пих едно кафе, сега си правя второ и след него...,

отивам за пуканки !!!

 

 

П.П. Съгласен съм с теб - не трябва да се харчат пари.

Парите трябва да се дадат за пенциЙ, за заплати на служителите от “Чистотата”, за нови пеУетни печки, кУиматици и енергийни помощи, на живеещите в ж.к.”Красна поляна” !

Абе, с две думи - на Народо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не Другарю , при положение , че има изградена система на Биг Брадър и регистрационни табели, защо не се обеърже всичко с тях , вместо тепърва да се изгражда нова система и за какво - за да могат да те глобят , че си отишъл на работа с твоя локомотив в ден , в който Фъстъкова е казала , че не може , а отделно трябва да си платиш и стикера на прегледа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, щото требе едни пари да идат при едни хора...за т'ва!

Абсолютно си прав - има достатъчно добро видеонаблюдение, регистрационни табели на всеки автомобил и по тях спокойно може да се види коя Евро категория е. Ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, zloQQ написа:

Гена, щото требе едни пари да идат при едни хора...за т'ва!

Абсолютно си прав - има достатъчно добро видеонаблюдение, регистрационни табели на всеки автомобил и по тях спокойно може да се види коя Евро категория е. Ама...

Това е другата глупост .. 2019 , когато си мислех , че с Голфа ще съжителстваме дълго и ще ходим в Европата , мислех да му сложа катализатор и ходих в Технотест и Декра , за да питам как може да го освидетелстват , че покрива някаква еврокатегория и познай - напъдиха ме от всякъде , но сега със закупените по европрограми китайски газанализатори ще хванат , че Боян си е изхвърлил ДПФ и катализатора и не покрива Евро4 .. смяях , смяях.

П.П. Пепи (PRR) писа за навлизащи шофьори в пешегодна зона в седмицата , когато се рекламираше активно акцията на Пътна полиция за спазване на предимството на пелеходците :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, The Best Forman написа:

... но сега със закупените по европрограми китайски газанализатори ще хванат , че Боян си е изхвърлил ДПФ и катализатора и не покрива Евро4 .. смяях , смяях.

 


За твое сведение, на Боян возилото фабрично е без ДПФ, а катализаторът му е наличен, работи прекрасно и съответно от Немъртвия не излизат пушеци и миризма на Зла Гад ... ;)

 

Останалите мантри, не ги коментирам, ям пуканки и се смея с глас ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, The Best Forman написа:

ЕТО как се харчат пари , за който не си се трудил.

Нямам идея как и защо в Германия може да няма стикери по челните стъкла , а тук махнем един , сложим поне два.

..

Fake news ;) В Германия ИМА ЕКО стикери на предните стъкла ;) 

spacer.png

 

И, понеже не трябва да оставяме Боре да се мъчи само с пуканки, а трябва и шоу да му създадем ;), да кажа, че аз лично подкрепям идеята да се замерват показателите, че не са една и две каручките, които по документи са Евро 17++, а реално и Евро -1 не покриват, че бай манго е изкъртил де що има да се кърти за да е баш вървящ (т.е. "докарал" е 5 коня отгоре) и най-б'ръз на светофара ... с гуменки трета употреба и дот около 2001ва-2002ра ;) 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PRR, Пепи, тези стикери в Германия се изкарват за 2 минути - съгласно документацията на автомобила. Не мерят, не тестват - от опит го казвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, знам как се изкарват в България! Но се лепят на стъклото, което беше важното в случая.

А, понеже стана дума за контрол, в Германия на всяко ГТП се проверяват газовете, както и наличието на всички "екстри", като катализатор, ДПФ и други "мръсни" думички. Съвсем между другото, само за информация за пътуващите в Германия, няма да е голяма изненада, ако те спрат и проверят на магистралата. Имат си мобилни замерващи станции и от време на време ги пускат в действие. На случаен ... или не толкова случаен принцип. Второто, най-често, по сигнал на буден гражданин, който е бил "възхитен" от саждите с които си го опушил ;) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @zloQQ - Важното е да се компенсира Петър Кънев. Иначе СМЕ против Комунистите. Гнус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, tuningmania написа:

До @zloQQ - Важното е да се компенсира Петър Кънев. Иначе СМЕ против Комунистите. Гнус.

До сега всички се въздържат да намесват политика. Нека се придържаме към това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чукчи писателите...

Тези стикери нямат нищо общо с евро категорията. Факт! Кола на газ ще може да мине за по-горна категория от същата друга само на бензин. Абсолютна безмислица.

В Бг по-принцип се насърчава покупката на по-стари коли, защото и преди и сега икономиката ни не зависи от това, че някъде се произвеждат коли. И съответно дали нова или стара, в първия случай губим повече валута.

Но понеже и ЕК натиска и заплашва със съд, нашите управници пак родиха поредната глупост. Вместо да се затегнат прегледите за ГТП, се измислят нови категории. Кола с махнат катализатор и/или дпф не трябва да може да минава ГТП. Защо си мислят, че с новите прегледи нещо ще се промени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, PRR написа:

....

Туй не е същото Пепи - това си е от всякъде еко винетка да влизаш в т.н. зелени зони ;)  .. туй дет ще правят тука си е поредната хранилка .

И поне си програмист ще те питам - колко време ще ти отнеме да вържеш регистрационния номер(ДКН) с ГО , ГТП , еко норми и т.н. ?

@Izolini
то всичко е политика , ама в случая калпава и както Иво вече написа - ГТП в сегашния вариант , може да минеш с всяка бангия ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, "връзването" е доста дълга тема и не ми се дискутира на този етап ;)

Относно хранилката - абсолютно по същия начин мисли и бай Ганя германеца, бъди сигурен.

И, понеже нашия стикер бил по-различен ще ти цитирам:
 

Цитат

 ... и който ще посещава гр. София преди датата му за годишен преглед ...

Т.е. важи за градовете ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PRR написа:

Гена, "връзването" е доста дълга тема и не ми се дискутира на този етап ;)

Относно хранилката - абсолютно по същия начин мисли и бай Ганя германеца, бъди сигурен.

И, понеже нашия стикер бил по-различен ще ти цитирам:
 

Т.е. важи за градовете ;) 

Явно не правиш разлика между целево събиране на такси и рестрикции .

Скоро четох статия на някаква организация БОШ (Български обединени шофьори или нещо подобно) , която разглеждаше гордостта на шефовете на МВР и КАТ , че събраните глоби от пътни нарушения с камерите били шест цифрена сума , а същевременно няма или почти няма намаляване на жертвите по пътищата , въпреки три месечната карантина (разглеждаха периода 2015-2020) , та и това ще е същото (клатим лодката да симулираме движение) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Би ли казал, с колко процента и за какъв период се очаква да бъде намален мръсния въздух от тази нова мярка? И ако не бъде, пак ли няма да има винивни? И най-якото - за живеещите в районите със забрани, не важи ограничението. Могат да си пушат абсолютно безнаказано. Поредното ла*но от Българоубийците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tuningmania, поне с тройно повече в сравнение с НЕ правенето на нищо ;) Ама, по стар български обичай, дай да хейтим, без да предложим нищо ;) Абе "не знам как е, ама не е така", нали?

 

@The Best Forman, каква разлика да направя? И в Германия и в България няма да имаш право да влизаш в определени райони на градовете. Къде е разликата? А в статията, цитирана от теб, никъде не е написано нищо за плащане. Много вероятно да има надали ще промени драстично "безумната" сума от 37лв ;) Дай сега сЮрЮйозно ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, PRR написа:

@tuningmania, поне с тройно повече в сравнение с НЕ правенето на нищо ;) Ама, по стар български обичай, дай да хейтим, без да предложим нищо ;) Абе "не знам как е, ама не е така", нали?

 

@The Best Forman, каква разлика да направя? И в Германия и в България няма да имаш право да влизаш в определени райони на градовете. Къде е разликата? А в статията, цитирана от теб, никъде не е написано нищо за плащане. Много вероятно да има надали ще промени драстично "безумната" сума от 37лв ;) Дай сега сЮрЮйозно ;) 

В общи линии от това , което съм прочел по темата - в дните , когато се очаква голямо замърсяване , кметовете ще могат да разпореждат автомобили (от различни категории) да не влизат в съответните зони , а тези стикери с техните "чипове" ще се разчитат от нова система , която ще се изгради тепърва от специални камери и ще се следи водачите дали спазват забраната .

В Германия са ти казали - в центъра с твоя дизел не може , освен ако не платиш такса Х съответстваща на еко нормата на автомобила.

Та в това е разликата - едните събират пари за различни еко проекти , а другите събират глоби , отделно ще плащаме по 20 лв . за глупавия стикер , отделно ще е системата от нови камери (че са малко нависени на всеки светофар).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак - каква е разликата? В Германия са ти казали ПРИНЦИПНО не може, а тук са ти казали принципно МОЖЕ! Т.е. тук правилата, засега, са по-толерантни, но пак мрънкаме ;) И, поне аз, никъде не видях да пише "по 20 ле'а". Ще ми помогнеш ли ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, хайде да е като в Германия! Ама не е! Ти прочете ли линка? Тотална боза. ГТП са някакъв смях, ще раздават стикери. И като ти с евро 6 и аз с евро 4 и някоя 120са се окажем в една група? Защо е нужно да измисляме топлата вода? Има еврокатегория, за раздават стикерите по нея.

Просно хем се прави нещо, хем автопарка не се закача така привидно, че народа наистина току виж направил революция за бараката си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @ID A - Колкото ще направи революция за техническите паспорти на имотите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.