Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

Преди 13 часа, tuningmania написа:

До @mRt - Правя го, от все Сърце, защото искам положението в България да се подобри. Това, че бих изчезнал на Секундата, е 99% следствие от Системата тук а не от някаква си друга конкретна моя прищявка/идея..

Миро, извинявай, ама мрънкането по форумите НЕ помага за нищо! Ако искаш да помогнеш, предприеми РЕАЛНИ дествия. Действия ИЗВЪН форумите. Почни да подаваш сигнали за "дребните" нередности. След това почни да гони институциите за да си свършат работата по тези "дребни" нередности. Когато почнат тези "дребни" нередности да намаляват, почни да подаваш сигнали и за по-големите. Но, както си тръгнал само да хейтиш по форумите, нищо, ама абсолютно нищо няма да постигнеш. Нито за болните си роднини (съжалявам да го прочета), нито за себе си! Нито за когото и да било друг. Просто ще си си загубил времето в безмислени писания пред публика, която няма да си мръдне пръста да реши твоите проблеми. 

  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

До @PRR - Не знам какво да ТИ кажа. Едно нещо обаче ми прави силно впечатление. Ето, аз например мисля, че най-голямия Проблем в България е Системата. И аз съм готов веднага да подкрепя промяната й. Не разбирам Хората, които не виждат Проблем в Системата, каква заплаха виждат в промяната й? Някой от тези Хора, могат ли да ми напишат, какво лошо поисках, което да ги притеснява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, Миро, системата е проблема. Ама кое на системата? Кое искаш да промениш? И какво предлагаш да се промени? И как да се промени? Другото е типично шопското мислен "Я не знам как е, ама не е така" ;) Това е типичното "интернет мислене", което става национална политика! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, tuningmania написа:

 Не разбирам Хората, които не виждат Проблем в Системата, каква заплаха виждат в промяната й? Някой от тези Хора, могат ли да ми напишат, какво лошо поисках, което да ги притеснява?

 

Миро, с удоволствие ще ти напиша какво лошо си поискал /може пък изобщо да не е лошо/, стига да ми/ни кажеш, КАКВО ИСКАШ ДА СЕ ПРОМЕНИ !!!

 

 

Какво: 

 

1. Конституцията ?!?

 

2. Законодателството ?!? 

 

3. Държавното ни устройство ?!? Може би искаш Конституционна Монархия или Народна Република /това го бяхме, всички знаем до какво доведе/ ?!?

 

4. Административното деление и формата на държавната, областните и общинските администрации ?!?

 

5. Политическият модел /свързано е с промени в горните/ ?!?

 

6. Изпълнителната власт ?!?

 

7. Законодателната власт ?!?

 

8. Съдебната власт ?!?

 

9. Икономическият модел ?!?

 

10. Затворена или отворена икономика /този въпрос, пряко кореспондира с горния/ ?!? 

 

11. Религиозният модел /към момента, официално сме православни християни/ ?!?

 

12. КОЕ ?!?

 

 

Как: 

 

1. По конституционен и законов ред ?!? 

 

2. С Революция /може и сексуална/ ?!?

 

3. С Преврат /може и военен/ ?!?

 

4. С намеса на извънземен разум ?!?

 

5. С Божията помощ ?!?

 

 

Отговори ми с поне едно изречение на въпросите, и ще си взема отпуск ако трябва, за да коментираме аргументирано !!!

 

Не харесвам Президентът Кенеди, но много харесвам едно негово изказване: …Не питай, какво може Родината ти да направи за Теб, а питай, какво можеш да направиш Ти за Родината си... !!!

 

За нашата реалност, бих го перефразирал: Запитайте се, не какво Държавата е направила за Вас, а какво Вие сте направили за Държавата си...

 

А съм убеден, че с нищо не си допринесъл за подобряване дори на собствено си състояние, камо ли на обществото или на държавата Ни !!!

 

Във всичките ти постове, звучиш като онези малоумници, които лятото и есента вдигаха "Първо, Второ, Трето..." и не знам още какво си въстание, и които всички като зомбирани повтаряха че искат промяна,

 

смяна, подмяна, замяна и всякакъв вид алъш-вериш, на Системата, на Конституцията и прочие, че дори и на тях самите !

 

И никой, абсолютно никой, дори един - единствен индивид - малоумник, не успя да отговори на зададените от журналисти, политици и несъгласните с тях обикновени граждани, въпроси: Какво, как и къде,

 

искате да променим ?

 

Отговорът, винаги бе един и същ: Ами /чесане и въртене/ не знам, ама да е друго ... Какво друго бре ? - Ами не знам...

 

Хайде, бъди отговорен, съзнателен, градивен и позитивен ГРАЖДАНИН и отговори на въпросите ми !!!

 

Поне на някои !!!

 

Иначе, без хич, ама хич да се интересувам от обясненията ти, те обявявам за популист-мрънкач-мързеливец-хейтър !

 

Защото, в нито един твой пост, нямаш изложени аргументи, камо ли - факти, да не говорим за развита теза !  Повтаряш едни и същи мантри, като пренавита латерна, но съм убеден че нямаш идея какво

 

означават, дори половината от тях !

 

Ти си на ход !!!

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Боре написа:

но съм убеден че нямаш идея какво

 

означават, дори половината от тях !

 

Ти си на ход !!!

 

 

Изключително оптимистична прогноза.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, аз предлагам да се приложи сексуална революция що се отнася до съдебната и изпълнителната власти - не че нещо ще се промени така, ама се сещам за няколко много приятни полицайки и адвокатки ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR и @Боре - Хора, градивен дебат не виждам как да започнем (за какъвто все още имам желание, въпреки някои лични обиди), докато ВИЕ твърдите, че няма Проблеми за решаване. И за да няма грешка - нали това твърдите, че няма Проблеми? Никога и никъде не съм казал, че знам 100% успешна рецепта за решение на всичко и завинаги. По-ясен не мога да бъда. Написах преди няколко "Post"-а, 10-ина неща, които мисля, че са Проблемни. Както се видя, само където Подпис и Печат от Папата не ми поискахте. А нека си кажем директно - и да бях намерил, щеше да кажете, че няма тежест, защото е Католик. Тъжно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, tuningmania написа:

До @PRR и @Боре...Никога и никъде не съм казал, че знам 100% успешна рецепта за решение на всичко и завинаги. По-ясен не мога да бъда. 

Колега, извинявай, но това звучи като "Не знам какво искам, ама го искам веднага". 

Без да заемам страна, защото истината е някъде по средата, а и е чисто субективна, смятам че просто трябва да кажеш: "Искам да се промени ТОВА, по ТАКЪВ начин и с ТАКИВА действия.", а не просто да кажеш "Държавата е кофти, системата ни убива, искам да е иначе."

И на мен доста неща не ми допадат, но понеже нямам представа (просто и некомпетентно селянче съм) как бих могъл да ги променя си трая, но ако някой има реално приложими идеи, обосновани и водещи до реални резултати, то тогава бих го подкрепил.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, къде написах, че НЯМА проблеми?

Къде те обидих?

Къде написах, че не искам промяна?

Къде написах, че съм ОК със сегашната ситуация?

 

Ти къде написа какво конкретно искаш?

Къде написа как точно го виждаш да се случи?

Къде предложи нещо конкретно?

 

И ти какво направи за да се бориш с проблемите?

Подаде ли сигнал за тях?

За колко от подадените сигнали поиска обратна връзка от съответната институция?

Ако не си получил отговор сезира ли контролните органи? 

 

Защото, както Боре и аз ти написахме, лесно е да кажеш "това не е така", но е много трудно да предложиш нещо конкретно! Нещо реално. Нещо възможно. Нещо законно. Нещо конструктивно. Нещо измеримо.

 

От 30 години всякакви специалисти се изредиха да обясняват какво не искат, какво било лошо направено, какво не трябвало да се прави, колко тия в момента са мошеници, а те вода ненапита, как щели по-добре да го направят, ама ще кажат как като дойдат на власт и т.н. и т.н. Това се нарича популизъм - големи приказки за невъзможни неща с нулеви действия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, tuningmania написа:

До @PRR и @Боре - Хора, градивен дебат не виждам как да започнем (за какъвто все още имам желание, въпреки някои лични обиди), докато ВИЕ твърдите, че няма Проблеми за решаване. И за да няма грешка - нали това твърдите, че няма Проблеми? Никога и никъде не съм казал, че знам 100% успешна рецепта за решение на всичко и завинаги. По-ясен не мога да бъда. Написах преди няколко "Post"-а, 10-ина неща, които мисля, че са Проблемни. Както се видя, само където Подпис и Печат от Папата не ми поискахте. А нека си кажем директно - и да бях намерил, щеше да кажете, че няма тежест, защото е Католик. Тъжно.

 

Миро, за мое огромно съжаление, както и очаквах, нито можеш, нито знаеш, нито искаш, да споделиш с нас ТВОЕТО /лично, персонално и плод на собствените ти умствени напъни/ виждане по зададените от мен въпроси !!!

 

Мисля, че с това си изказване, приключи твоето участие в дискусията. Не показваш дори принципна позиция по дискутираните проблеми. Нямаш собствено, аргументирано мнение. Не предлагаш решение. Нямаш дори идея, макар

 

и обща, камо ли конкретна !!!  

 

За какъв градивен дебат говориш, за какви "Пет лева" ? Ти не "100 % успешна рецепта", Ти НИКАКВА рецепта не ни предлагаш !!! Кое е ясно ? С какво си ясен ? На кого си ясен ? 

 

Със сигурност, на никой от опониращите на твоите изказвания, които за съжаление са пусти откъм съдържание !

 

Ако трябва да съм честен, говориш и реагираш като дете, което по някакви причини не може да се включи в играта на останалите деца, защото не разбира напълно играта, не знае как се играе и това го прави гневен и

 

раздразнителен...

 

След което, гордо заявява че играта е тъпа и не мусе играе на такава тъпа игра, и че трябва да се измисли нова, по-хубава, по-умна, по-забавна и по-удобна за него игра, в която и той да се включи.

 

Обаче, не знае коя е тази игра и не може да я предложи ! 

 

Извинявай, че си се почувствал обиден, но това бих казал за всеки, разпространяваш твоята мантра...

 

 

П.С. Ако наистина имаш желание да дебатираме по някой от въпросите, седни си на "д-то", помисли, прочети, подготви се и давай да разнищим конкретния въпрос. Но ми говори с твои думи, предложи ми твои мисли и разсъждения. Не купешки, от тАлАвизора, от Контупера и от ИнтернАта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Logrus - До преди няколко Години и аз си траех, точно както казваш, че правиш ТИ. В един момент стигнах до заключението, че траенето, не води до нищо положително. И започнах да се интересувам кое, как и защо. В следствие на това, съм си изградил някакво мнение. Дали е правилно или грешно, е субективно определение. Някои Хора мислят като мен - други не. Редовно даже се случва и да говорим за едно и също, но с различни думи и да изглежда, че не СМЕ на едно мнение а да СМЕ. И това е съвсем нормално. Не виждам повод за драми.

 

До @PRR - Какви сигнали ТЕ гонят, Пепи? Аз, освен да спазвам множество Закони, имам ли задължение да известявам които и да било за чужди неспазвания на Закони? Какво става с Контролиращите Органи? Или е по-лесно да са само Констатиращи?

 

До  @Боре - Ето една моя принципна позиция: Последните около 32 Години, всички (без изключение) Управляващи, Работиха/Работят за СВОИ и/или ЧУЖДИ интереси. Като решение предлагам намаляване продължителността на мандатите и забрана за участие във властта повече от два мандата. Обясни ми сега, колко не е правилна позицията ми и колко решението е невъзможно :)

 

До @Izolini - Не помня. Но на този въпрос, все още имам само един отговор. Кажи в какъв смисъл ме питаш и ще ТИ отговоря.

 

До @ID A - Та ТЕБ ще ТИ спадна някоя гума като се видим. Заядлица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, tuningmania написа:

До @PRR - Какви сигнали ТЕ гонят, Пепи? Аз, освен да спазвам множество Закони, имам ли задължение да известявам които и да било за чужди неспазвания на Закони? Какво става с Контролиращите Органи? Или е по-лесно да са само Констатиращи?

Миро, гонят ме сигнали за всякакви нередности. И, да, в едно гражданско общество, трябва да клюкариш всеки, който неспазва закона. Не да мрънкаш по форумите! А контролните органи са за да проверят дали институциите си вършат работата, не да решават проблемите. Простичко казано подаваш сигнал за дупка на пътя пред блока ти (или за незаконен гараж, за да се върнем на първоначалната тема). Сигнала следва да се подаде до общината в която живееш с копие до Столична Голяма Община (за София). Ако те не предпирамат действия трябва да сезираш Столичен Инспекторат, който следва да провери Столична Община, както и твоята община, защо не си вършат работата, т.е. защо не са ти отговорили и какви мерки са предприели. 

А защо трябва ти да подадеш сигнала ? Ами защото от общината не могат, а и не смятам, че трябва да се плаща на някой за това, да проверяват всяка седмица улиците. Затова засегнатите, т.е. ти, се очаква да подадеш сигнал. Е, това в днешно време не е толкова трудно, но все пак изисква малко усилия, които ти явно не желаеш да положиш. За сметка на това загуби в пъти повече време на хленчиш по форумите. И, вярвай ми, нито една от "западните" държави към които гледаш не разчитат, че някой ще се самосезира. Там всеки си търси правата и само си хвърли хартийката през прозореца на колата и до две кръстовища чичко полицай ще те спре да те пита защо ... понеже вече някой се е оплака. В тази връзка - ти някога направи ли забележка на някой, че цапа, хвърля си фаса през прозореца на колата и/или за друго нарушение? 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Свиря на Шофьори, които си изхвърлят каквото и да било от Автомобилите. Това много ме дразни. А за нарушения - само ще кажа, че не знам как клаксона ми още Работи. Като Шофьор съм много нервен. Да се разбира - към всякакви нарушения, иначе ако всичко е нормално не можеш да разбереш, че съм на Пътя - няма как аз да направя първи глупост. Но някой около мен ако направи и ме засегне, отговарям и с цената на "ПТП". Разбирам ТЕ какво имаш предвид, за подаването на сигналите. Но Истината е, първо, че не вярвам да има ефект и второ, че мисля, че не е моя Работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, не знам как мога да влагам смисъл в един въпрос? Аз питам, смисъла се влага от отговарящия. Щом не помниш, но въпреки това за теб има само един отговор - дай го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PRR Нищо си се объркал леко

 

[quote]Столичен инспекторат осъществява контрол по спазване от страна на всички юридически и физически лица на територията на Столична община на нормативните актове на Столичен общински съвет, на законите и подзаконовите нормативни актове, както и на договори, по които страна е Столична община, когато такива функции са му възложени от Кмета на Столична община или от Столичен общински съвет.[/quote]

 

СИ редовно обикалят из районите в търсене на проблеми или налагане на глоби за провинилите се. Те не са одитори на общината дали и как си върши работата.

Иначе сигнали трябва да се подават. Спря осветлението на нашата улица. След седмици пуснах сигнал, свърза се с мен човека, който отговаря за района. Жалко че не му записах номера. След време пак спря осветлението, чаках месец нищо, накрая помолих съсед да се обади.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, PRR написа:

...

Пепи , както винаги виждаш нещата черно и бяло , но идва Боянчо (Боре) и всичко ще ти докаже , че е сиво (чисто законово) .. пробвал съм да се обаждам и .. отне им повече от година да подредят един квадрат павета , представяш ли си как ще си го преместят за един фас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До  @Боре - Ето една моя принципна позиция: Последните около 32 Години, всички (без изключение) Управляващи, Работиха/Работят за СВОИ и/или ЧУЖДИ интереси. Като решение предлагам намаляване продължителността на мандатите и забрана за участие във властта повече от два мандата. Обясни ми сега, колко не е правилна позицията ми и колко решението е невъзможно :)


Миро, няма да коментирам целия ти пост, защото отново е бла-бла-бла и изобщо не съм съгласен с написаното, а ще се огранича само до написаното към мен.

И така:

В една парламентарна държава, е абсолютно възможно.

Необходимо е само политическа воля и съответната парламентарна подкрепа.

Все пак, Парламентът непрекъснато изменя, допълва и отменя, съществуващи вече закони.

Далеч по-интересният въпрос, е дали е целесъобразно.

Ами, не е !

Първо, защото няма как, която и да било нова администрация, да е подготвена предварително.

Без оглед на личностни качества, умения и познания.

За това е нужно време, което в световен план, е около 4 години.

Второ, всяко едно ново управление, идва с конкретни идеи и план за осъществяването им. С конкретен управленчески модел. За да го изпълни, трябва време. От приемането на съответната нормативна уредба, до осъществяването им.

Трето - какво ще стане, ако пък видиш ли, новите избраници се окажат кадърни и честни, постигнат много и работят “на ползу роду” ?

След два мандата да ги изгоним завинаги и да се лишим от последващо тяхно добро управление ? Би било безумие !

Много може да се каже в отговор, но мисля че ще схванеш идеята...

 

П.П. Аз мисля, че съм задоволително до прилично подготвен юрист. Но ако ме сложиш да администрирам Софийски районен съд, една година “няма да знам, къде се намирам” !

Лошото е, че дори да сложиш блестящо подготвен юрист, резултатът ще е същия !

Просто, трябва време !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, The Best Forman написа:

Пепи , както винаги виждаш нещата черно и бяло , но идва Боянчо (Боре) и всичко ще ти докаже , че е сиво (чисто законово) .. пробвал съм да се обаждам и .. отне им повече от година да подредят един квадрат павета , представяш ли си как ще си го преместят за един фас :)


Гена, ще ти докажа, че е шарено !

Но, не си прав - аз също съм подавал сигнали и да ти кажа,  ефект има !

Е, понякога по-бавно, понякога са нужни повече сигнали, но се случват нещата !

Особено, ако сигналът е до Главен инспекторат на СО, а не до районните ;)

Питай г-н Кузмов, ако не вярваш !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Izolini - Би трябвало да съм ТИ отговорил (не съм се връщал назад, да проверявам), че трябва да са изцяло нови Хора, неучаствали, както ТЕ, така и техни Роднини, в Управлението, Доказани Експерти.

 

До @Боре - Защо реши, че от идеята до изпълнението трябва да са едни и същи Управляващите? Считам, че тези две неща, идеята и процеса по изпълнението й, трябва да се случват заради Народа, въпреки Управляващите. Ако нещо не ги устройва Управляващите, може съвсем Законно да си подават оставките. Като Работят много и са добри, Народа ще има друго сито, през което да отсее следващите. До сега, професия Управляващ е пагубна за България. Какво мислиш за идеята, необходимия брой подписи, за свикване на Референдум, да бъда драстично намален? Аз се опитвам да намеря възможно решение на някакъв Проблем. Правя опити. Жалки, хубави, някакви. Сподели, един Проблем по избор, който ТИ виждаш, че съществува и кажи как мислиш, че може да бъде решен. Ако нямаш против, интересно ми е, дали виждаш Проблеми в Съдебната Система и ако "Да", как виждаш решението им?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, tuningmania написа:

До @Izolini - Би трябвало да съм ТИ отговорил (не съм се връщал назад, да проверявам), че трябва да са изцяло нови Хора, неучаствали, както ТЕ, така и техни Роднини, в Управлението, Доказани Експерти.

С други думи, но това беше същността, така е. Обаче без последното изречение, него не го помня, но ще го приема и ще те попитам - те от къде ще се вземат? От епруветка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм подавал сигнали (за нарушена инфраструктура - дупчища) и за моя голяма изненада... Имаше ефект. 

И накратко.... Да, има смисъл от това и всеки от нас носи своята отговорност (дори и само морална). 

 

П. С. Миро... Абе да не ти е повреден CapsLock-a.? 

Просто питам ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Izolini - Е защо от епруветка? Качествени Българи има. Сега, може би, голяма част от тях мислят, че ще си изцапат ръцете. Друга част са успешни в своите сфери и не виждат смисъл да рискуват. Мислил съм си, защо трябва да има Парии изобщо. Защо не са 240 Човека, които да напишат черно на бяло какви Цели имат, как мислят да ги осъществят, в какъв срок и така НИЕ да избираме. Докараха ни, по мое мнение, да избираме най-малкото зло. Което е нелепо.

 

До @mRt - Неее.. В начина ми на писане няма случайни неща. Смисъл, наясно съм, че има неправилни неща, но не е случайно. Имам си някаква логика, спазвам си я, с дребни промени, от както за първи път в Живота проимах Компютър (някъде малко преди 2000 Година). Не обръщай внимание, по възможност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.