Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

Преди 1 час, tuningmania написа:

До "ВСИЧКИ" - В Съединените Американски Щати, Приятел, който живее там, ми е разказвал, че върху гума на "МПС"-то и върху асфалта се драска една обща малка черта с нещо като тебешир. Ако до 72 Часа чертите не се разминават, идва паяка :)

 

Не знам къде живее този човек, защото всеки щат, да не кажа, че всяко каунти е за себе си. Аз имам приятел, който към момента е стейт трупър в Джорджиа, но преди това бачкаше в city police. Този тип маркиране го правят там, където има ограничение за паркиране ДО определено време (1, 2, 4, 6 часа). И дори не е задължително да е в зона, където паркирането се плаща. Тоест на Бул. Бъкстон (например), имаш право да паркираш до 2 часа. Не е зона и не се плаща, но минават да те маркират. И ако видят, че след 2 часа не си местил - тикет. Там вдигането не е на почит и обикновено се осъществява от частни фирми с влекачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

До @sauber - Информацията от моя Приятел е от San Francisco.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PRR написа:

Един прЕател познава един, който има сестра, чийто мъж е говорил с един в САЩ дето чул, че в един щат, една жена разказвала, как в друг щат казали, че видели един да маркира с тебешир ...

Айде малко по-сериозно ;) 

 

преди 54 минути, PRR написа:

В допълнение се уморих от "аргументи: като "познавам един...", "един приятел ми каза...", "чух, че ...", "може би ..." и т.н. и т.н.

 

Ако имах, права щях да те точкувам! Това, че някой пише нещо с което не си съгласен, не е основание за иронизиране.

.

 

Маркирането с тебешир на гумите е стара техника, old school както би казал някой. Това е от преди времето да се появят паркинг метърите ~ 1930. И все още се използва. Мързи ме да търся клип на една Тесла, от времето когато се появи summon функцията и един пич си местеше колата напред назад от офиса, за да не съвпадат следите от тебешир на гумите. Това се практикува там. Виждал съм на друг клип как маркират предна и задна гума с черта от бавно движеща се кола и пак проверяват. И въпреки, че в клипа казват, че е противоконституционно, продължава да се прилага в някой щати. Някъде има 10 минути безплатен паркинг, другаде друго време, но като поставят черта с тебешир и минат след х време и видят чертата, могат да напишат глоба и т.н

 

До @mRt Какво значение има дали една кола седи 1, 3, 6, 12 месеца или 12 години на едно място? Това е общинска собственост. Като не се кара такава кола да се прибере в гараж или продаде. Мястото и не е на улицата. Гена бабичката на улицата ли я държи? А се дразня, защото данъци и ГО са смешни за малолитражка, докато за някой с голяма кубатура са в пъти по-големи. А накрая и двете коли заемат еднакво място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, sauber написа:

 

Не знам къде живее този човек, защото всеки щат, да не кажа, че всяко каунти е за себе си. Аз имам приятел, който към момента е стейт трупър в Джорджиа, но преди това бачкаше в city police. Този тип маркиране го правят там, където има ограничение за паркиране ДО определено време (1, 2, 4, 6 часа). И дори не е задължително да е в зона, където паркирането се плаща. Тоест на Бул. Бъкстон (например), имаш право да паркираш до 2 часа. Не е зона и не се плаща, но минават да те маркират. И ако видят, че след 2 часа не си местил - тикет. Там вдигането не е на почит и обикновено се осъществява от частни фирми с влекачи.

Е така де, защо трябва да харчат пари да те вдигат, като няма шанс да не си платиш фиша, че после жална ти майка. А тук - на топка и в кръглата папка или даже на тротоара, придружено от "еВал съм и майката".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно паркирането и вдигането из Щатите. Сигурно и с тебешир маркират някъде (според мен е хитра идея т'ва), но обикновено лепят едни цветни/крещящи цветове стикери, дето се виждат от луната и...не ги ебе, дали си го видял или не. Изтече ли ти времето - заминава си колата :)

Т'ва съм чувал и аз...

Миро, 10К клетки са бая бре...баси... Т'ва дали значи, че ако клетка заема 1,5 места за паркиране, премахването им (в идеалния случай) ще осигури, САМО В КРАСНА ПОЛЯНА, едни 5000 места допълнително...

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид Велко, че една голяма част са насред зелени площи и никакви места няма да осигурят. Даже ще осигурят по една кола от клетка към наличните места. Единствено кварталите ще позеленеят отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, zloQQ написа:

Миро, 10К клетки са бая бре...баси... Т'ва дали значи, че ако клетка заема 1,5 места за паркиране, премахването им (в идеалния случай) ще осигури, САМО В КРАСНА ПОЛЯНА, едни 5000 места допълнително...

Улица Спас Спасов Вацов и Добротич (срещу Ворошилов) - брой, а това е само пред един блок

 

Едит: Ето ти още едно - тук даже не мога да ги преброя, ама са около 20.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, ID A написа:

 

 

Ако имах, права щях да те точкувам! Това, че някой пише нещо с което не си съгласен, не е основание за иронизиране.

.

 

Маркирането с тебешир на гумите е стара техника, old school както би казал някой. Това е от преди времето да се появят паркинг метърите ~ 1930. И все още се използва. Мързи ме да търся клип на една Тесла, от времето когато се появи summon функцията и един пич си местеше колата напред назад от офиса, за да не съвпадат следите от тебешир на гумите. Това се практикува там. Виждал съм на друг клип как маркират предна и задна гума с черта от бавно движеща се кола и пак проверяват. И въпреки, че в клипа казват, че е противоконституционно, продължава да се прилага в някой щати. Някъде има 10 минути безплатен паркинг, другаде друго време, но като поставят черта с тебешир и минат след х време и видят чертата, могат да напишат глоба и т.н

 

Точно заради такива "включвания" нямаш, а и не следва да имаш, права да ме точкуваш ;) 

Та, драги ми точкуващ, за кое точно искаш да ми сложиш точка? За това, че сам пускаш клип удостоверяваш, че въпросният метод е ПРОТИВОКОНСТИТУЦИОНЕН в държавата в която е бил използван ли ? 

 

Чакай да ти го напиша с по-големичък шрифт та да го прочетеш:
"Chalking Tires To Monitor Parking Times Ruled Unconstitutional". 

И, предвид, че конституцията на САЩ е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА за ВСИЧКИ ЩАТИ, следва, че където и да е използван този метод, той е противоконституционен в САЩ, т.е. НЕВАЛИДЕН В СЪДА. 

 

 

@Боре, дааааанке :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Подкрепям нетърпимостта ТИ към всякакъв вид закононарушения. Но не трябва да се минават някои граници.

 

До @Боре - Не съм пропуснал нищо. Просто мобилния ми телефон може да прави по-къси но не и по-дълги "Screenshot". Не напразно включих и полето с "URL"-Адреса, за да може който иска, да прочете подробностите.

 

След като ТИ спомена за подробности от огромно значение, пак се сетих, кажи конкретно и с факти, какво лошо и/или опастно произтече, от около 20 Годишното съществуване на бетонните гаражи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, tuningmania написа:

След като ТИ спомена за подробности от огромно значение, пак се сетих, кажи конкретно и с факти, какво лошо и/или опастно произтече, от около 20 Годишното съществуване на бетонните гаражи?

 

Нарушение на закона е. Което дава 20 годишен пример за безнаказаност. Точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, tuningmania написа:

До @PRR - Подкрепям нетърпимостта ТИ към всякакъв вид закононарушения. Но не трябва да се минават някои граници.

 

Кои са границите, които не трябва да минаваме?

И кои са нарушенията, които можем да пренебрегнем и кои не можем?

Аз съм инженер-програмист, не философ. Работя с 0 (истина) и 1 (лъжа). Как да измеря границата? И кое прави едно нарушение по-малко нарушени от друго?

 

Не ме разбирай погрешно! Опита, който съм натрупал, показва, че всяко неглижиране на "малките проблеми" с времето ги прави големи, а дори и нерешими. Затова правя забележка на всеки "селянин" изхвърлящ си фаса през прозореца, освирквам минаващите на "тъмно жълто" и не спестявам осветкването и освиркването на тариката мушнал се пред другите, а и същите не ги пускам да ми влезнат в лентата след като са се правили на тарикати в аварийната и/или насрещното при ясна визия, че после някой ще трябва да ги "пусне" ;) Е, жената все излиза с аргумента "И сега научи ли го?", на което получава стандартния отговор "Не, но ще продължа да опитвам"...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Izolini написа:

 

Нарушение на закона е. Което дава 20 годишен пример за безнаказаност. Точка.

Което пък показва, че общината не си върши раЛтата, което пък дава кураж на други да нарушават закона, като паркират в тревните площи, по тротоарите и се оправдават с аргумента "Ма то в държавата има по-големи проблеми за решаване, що точно с мен се захванахте?" ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PRR кажи, че не знаеш английски, за да ти го преведа. Решението е на тамошния апелативен съд и покрива само четири щата. Плюс това е съвсем прясно. Човекът драска с тебешир по гумите от 19 години и са му казали да продължава да го използва. И не се тревожи, вече са минали на по хай-тек методи за глобяване.

 

А точкуването си го заслужаваш с отношението, което демонстрираш към мненията на други. Много бързо мина от ЕЖК, тотално отричане и иронизиране, на ма то незаконно бе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ID A написа:

@PRR кажи, че не знаеш английски, за да ти го преведа. Решението е на тамошния апелативен съд и покрива само четири щата. Плюс това е съвсем прясно. Човекът драска с тебешир по гумите от 19 години и са му казали да продължава да го използва. И не се тревожи, вече са минали на по хай-тек методи за глобяване.

 

А точкуването си го заслужаваш с отношението, което демонстрираш към мненията на други. Много бързо мина от ЕЖК, тотално отричане и иронизиране, на ма то незаконно бе.

Що пишеш глупости? След, като "тамошния апелативен съде" го е "диагностицирал", като противокноституционни, бъди сигурен, че и останалите ще го направят ;) Въпрос на време е да стигне до съответния съд. Конституцията на САЩ е една, не е по щати.

Между другото "Човекът драска с тебешир по гумите от 19 години..." не го прави конституционно, нито законно! То продължава да е противоконституционно, съответно незаконно, просто никоя институция не се е самосезирала, а и хората, които са били ощетени, явно не са си потърсили правата в съда. Е, най-сетне някой се е сетил да го направи и от тук нататък тази практика ще бъде прекратена. 

 

Относно точкуването, ... айде по-сериозно! Не виждам Миро да се е обидил, нито смятам, че го е приел така! Пък и ти не си му адвокат, нали? Това което написах се нарича "преекспониране" и е нормална "техника" за привличане на вниманието. Това, че ТИ имаш проблем с този подход (или не го разбираш), е ТВОЙ ЛИЧЕН проблем, който не следва да е обект на дискусия в тази тема ;) И, за да точкуваш, следва да се позовеш на правило, което е нарушено, а не на лични чувства и емоции. За съжаление, използвам правото си да изразя лично мнение, нещо което ти не умееш ;) С това смятам дискусията за приключена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, PRR написа:

Що пишеш глупости? След, като "тамошния апелативен съде" го е "диагностицирал", като противокноституционни, бъди сигурен, че и останалите ще го направят ;) Въпрос на време е да стигне до съответния съд. Конституцията на САЩ е една, не е по щати.

В същност апелативните съдилища на другите съдебни окръзи не са обвързани с решението на този апелативен съд. Те могат да се съобразят с този прецедент, тъй като е от съдилище със същия ранг, но това не е задължетелно. В друг окръг могат да постановят обратното. И тогава казуса отива във Върховния съд на САЩ, чието решение вече става задължително за всички съдебни окръзи, защото "Прецедент, създаден от Върховния съд, ще контролира тълкуването и ще се прилага във всички федерални съдилища от по-долна инстанция".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Izolini написа:

В същност апелативните съдилища на другите съдебни окръзи не са обвързани с решението на този апелативен съд. Те могат да се съобразят с този прецедент, тъй като е от съдилище със същия ранг, но това не е задължетелно. В друг окръг могат да постановят обратното. И тогава казуса отива във Върховния съд на САЩ, чието решение вече става задължително за всички съдебни окръзи, защото "Прецедент, създаден от Върховния съд, ще контролира тълкуването и ще се прилага във всички федерални съдилища от по-долна инстанция".

Да, прав си. Посипвам си главатЪ с пЕсък. Макар и на практика да не вярвам да се случи, което пък е лично мнение, т.е. абсолютно недостоверно и некомпетентно :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @zloQQ - Не вярвам, на местата, където са били бетонните гаражи, да се направят паркинги. Иначе изоснови темата щеше да е различната. Ехеее.. Ако щяха да се правят паркинги, дори бих отишъл да помогна с някакъв безвъзмезден труд. Както @PRR казва, че се доверява на опита си, така и аз се доверявам на моя, който показва, че Държавата на тема Паркиране е на мнение: "Ами ходи пеша, бе!".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, tuningmania написа:

Както @PRR казва, че се доверява на опита си, така и аз се доверявам на моя, който показва, че Държавата на тема Паркиране е на мнение: "Ами ходи пеша, бе!".

Айде пак Държавата (нашата) (щото вече разбрахме, че разлика между община и държава за теб няма) ти е виновна. Това е тенденция в световен мащаб и на местна почва е един от основните лайтмотиви на SS (Спести София).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tuningmania, аз за т'ва писах - в идеалния случай! Ясно е, че част от клетките са върху тревни площи, но останалата част за баш на паркинги. @The Best Forman го знаеш де паркира и колко клетки има БАШ на паркинга. Та...да не е "идеалния случай", носа речем, 1/3 от тези 10К клетки са по самите паркинги - пак за си едни допълнителни над 2000 места...

Отделно, че лично на мен не ми харесват чисто визуално, хахах. Да бяха наредени, боядисани, с еднакви врати... А то - мизерия в и около 95% от клетките дето са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5-6 години щях да кажа "Тука на Балканите", ама много от комшийте го изкорениха тотално, само при нас остана, но и тук замира за щастие - Синдрома "Дай да не бараме, че да не стане по-зле".

 

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Izolini на SS лайтмотива е бус ленти и вело алеи. Една Съборна опитаха да направят пешеходна и се о...ха. Сега се надигат гласове, да се върне старото положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви се, не споменавайте тия аутисти от Прееби София по никакъв повод. Това са една тумба уонабита с 0 дни трудов стаж в която и да е област. Единствените им качества са, че мама и тати имат пари и че са много грамотно създават контент за фейсбук страницата си. Работят в две направления:
1. Хейт по всичко що е Фандъкова и ГЕРБ

2. Ето как би станало еди къде си. Без да се съобразява никаква демография, начин на живот, манталитет на живущите там и прочие. Иначе казано, някакъв бай хуй с 0 дни трудов стаж, влезнал случайно да ми налага кое как трябва да става, не защото го искат хората, не защото е правилно, а защото нам си къде така било. Еми няма да стане. На половин читава тяхна идея, имат по 10-15 безумия, които дразнят зверски.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Обидно ми е, защото прочетох епитети и/или определения по лично мой адрес а аз, мисля, не съм си позволил да отправям такива за никого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @PRR - Обидно ми е, защото прочетох епитети и/или определения по лично мой адрес а аз, мисля, не съм си позволил да отправям такива за никого.

Не ми е било целта, но това не ме оправдава. Поднасям извиненията си!

 

PS: Върнах се и си проверих мненията и не намерих такова в което съм си позволил да ползвам епитет и/или определения по твой адрес. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей изпуснах ви нишката , само гледам , че от Миро са останали два-три пръста за оглозгване :)

Та да ви питам - ако (хипотетично) държавата (в лицето на домостроителните комбинати) не бяха пуснали тези ковчези , днес за какво щяхте да ръфате на Миро зад##ка?

Човешката природа е ирационална - мисли си , че решава един проблем и създава много други проблеми. За България важи в пълна сила - нищо нормално и последователно не се върши (еле па в законотворчеството) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.