Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

До @PRR - Бих направил паралел между Движението по Пътищата в България и Бетонните Гаражи. "КАТ" така контролира Движението по Пътищата, че Смъртните Случаи за последните 10-ина Години се въртят почти едни и същи на брой, с малки амплитуди и в двете посоки. Същото ще е и с бетонните гаражи - ще се похарчат Парите и полза няма да има. Дори и онази, за която казваш - манталитетната, няма да се състой. Не и по този начин - без решение на новосъздадения Проблем. Защото сега ще се създаде нов Проблем. Десетки Хиляди Автомобили, които сега домуват извън Пътните платна, сега ще трябва да домуват на тях. Както и да престояват. И поне за район Красна Поляна мога да ТИ гарантирам, че там, където има бетонни гаражи, Пътищата около тях са толкова тесни, че ще стане ужас. Ще се спира в дясно, по посока на движението, едвам ще се разминават, ще има свирене, ще има газ-спирачки, от там и повече прахови частици. Но, логиката на Общината е на ниво Банкя. Това е.

 

До @Моджо - Стой сега.. Работодателя има заложен бюджет от (примерно) 1000 Лева които може да си позволи/иска да дава, за Заплата на Работника "Х". Вариантите са два:

 

1. Ще даде официално 700 Лева Заплата на Работника и 300 Лева ще отидат за Осигуровки;

 

2. Ще даде официално 400 Лева Заплата на Работника, на които ще внесе респективно 150 Лева за осигуровки и ще даде на Работника под масата останалите 450 Лева.

 

Кое от двете ще избере Работника, няма значение за Работодателя, защото в крайна сметка неговия разход си остава нито повече, нито по-малко от 1000 Лева.

 

Лошото е, че тези 150 Лева разлика, са си сериозни Пари за страшно много Работници. Така наречения от ТЕБ - Тарикат, е Работника. Без да съм Работил в Сивия Сектор, мисля, че повечето Хора осъзнават, че си вредят на бъдещите Пенсии, но днес и сега да принудени да мислят за елементарно оцеляване. Покрив, Храна, Лекарства.

 

А и сивия сектор съществува 90% с любезната подкрепа на Държавата. Тоест ако искат, могат да го пресекат и то за много по-малко от 1 мандат, да не говорим за 3.

 

Малко се отклонихме от основната тема..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

Преди 8 часа, tuningmania написа:

До @PRR - Бих направил паралел между Движението по Пътищата в България и Бетонните Гаражи. "КАТ" така контролира Движението по Пътищата, че Смъртните Случаи за последните 10-ина Години се въртят почти едни и същи на брой, с малки амплитуди и в двете посоки. Същото ще е и с бетонните гаражи - ще се похарчат Парите и полза няма да има. Дори и онази, за която казваш - манталитетната, няма да се състой. Не и по този начин - без решение на новосъздадения Проблем. Защото сега ще се създаде нов Проблем. Десетки Хиляди Автомобили, които сега домуват извън Пътните платна, сега ще трябва да домуват на тях. Както и да престояват. И поне за район Красна Поляна мога да ТИ гарантирам, че там, където има бетонни гаражи, Пътищата около тях са толкова тесни, че ще стане ужас. Ще се спира в дясно, по посока на движението, едвам ще се разминават, ще има свирене, ще има газ-спирачки, от там и повече прахови частици. Но, логиката на Общината е на ниво Банкя. Това е.

...

Не сравнявай с КАТ! КАТ все още е организация, която се ръководи от кухи глави обучавани по комунистическо време с мисленето как да пресират водачите, а не как да решават проблемите. Тяхната работа е да вадят статистика колко много са глобили, вместо да си размърдат празните кратуни и да се фокусират върху подобрението на инфраструктурата и пътната маркировка с цел намаляане на ПТП и подобряване на сигурността. Но, докато кухи бюрократи са на върха на пирамидата в тази организация, фокуса ще е върху глобите, а не върху решението на проблема!

 

А за гаражите продължавам да не съм съгласен. И, честно казано, не те разбирам. Каква ти е тезата? Че е правилно и трябва да толерирането на заграбването на територия от общината? Или, че щом вече са го заграбили всичко е точно? И че ние, като граждани, не трябва да изискваме от общината да ги премахне? Наистина не разбирам :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, tuningmania написа:

Малко се отклонихме от основната тема..

Няма основна тема, всичко е част от простотията.

Преди 8 часа, tuningmania написа:

До @Моджо - Стой сега.. Работодателя има заложен бюджет от (примерно) 1000 Лева които може да си позволи/иска да дава, за Заплата на Работника "Х". Вариантите са два:

 

1. Ще даде официално 700 Лева Заплата на Работника и 300 Лева ще отидат за Осигуровки;

 

2. Ще даде официално 400 Лева Заплата на Работника, на които ще внесе респективно 150 Лева за осигуровки и ще даде на Работника под масата останалите 450 Лева.

 

Кое от двете ще избере Работника, няма значение за Работодателя, защото в крайна сметка неговия разход си остава нито повече, нито по-малко от 1000 Лева.

 

Лошото е, че тези 150 Лева разлика, са си сериозни Пари за страшно много Работници. Така наречения от ТЕБ - Тарикат, е Работника. Без да съм Работил в Сивия Сектор, мисля, че повечето Хора осъзнават, че си вредят на бъдещите Пенсии, но днес и сега да принудени да мислят за елементарно оцеляване. Покрив, Храна, Лекарства.

Но и тук не си прав. При сегашната ситуация с пазара на труда тариката не е работника. ВИНАГИ е работодателя. Колкото и да е странно, в момента търсенето надвишава предлагането. Тоест фирма "Жмръц" ООД търси трудова единица (ТЕ), която да има съответните умения. Появява се въпросната ТЕ и казва "Аз искам 2000 чисто" и тук почват споменатите от теб варианти.

  1. Въпросната фирма осигурява всички на всичко. Каква е причината - дали така искат, или просто работят в сектор, в който формирането на "черна каса" е свързано с по-големи затруднения, от колкото да си платят пълната стойност на осигуровките - хич няма значение. ТЕ е напълно доволен от положението.
  2. "Жмръц" няма проблем с черната каса и иска да си намали разхода, при което се почват лакърдиите. "Хайде да те осигурявам на минималния осигурителен за длъжността, пък другото ще ти го давам в брой, даже ще ти давам общо 2250 чисто.". Дали ТЕ ще се съгласи или не - това си зависи от факторите, които ти си описал напълно точно, но тарикатлъка е от страна на "Жмръц", защото кяра е за него - пак спестява пет стотака.

Та така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице , и двамата с лицето Боян все едно сте си плюли в устите ... не знам как го правите :)

Колкото до гумените глави на ПРР - те са на всякъде , та до голяма степен Миро е прав , че трябва да се резне главата на Змея , проблема е , че умните , можещите и хората с идеи са се устроили и въобще не им се занимава с политика , а тези дето нищо не става от тях , с купени дипломи и подписващи се с +/- се редят на предизборната опашка и после ТЕ като няма доверие на Гумените глави , как да си даде парите на държавата и като има нужда от тях тя да му покаже среден пръст (няма пътека , няма места , няма лекари и т.н.) ;)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Добре - ще опитам да бъда максимално кратък. Тезата ми е, че Държавата, за пореден път, не прави нищо, което да води до конкретни положителни резултати.

 

До @Izolini - По темата с тарикатите, приемам, че това, кой е тарикатът, зависи от обкръжаващия Свят. В моя, няма как аз да Работя в Сивия Сектор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, tuningmania написа:

До @PRR - Добре - ще опитам да бъда максимално кратък. Тезата ми е, че Държавата, за пореден път, не прави нищо, което да води до конкретни положителни резултати.

 

Държавата НЕ участва в случая. Действията са на общината. Двете не са едно и също, съответно отговарят за различни неща. В тази връзка споменаването на държавата е неправилно и очакванията да пренасочи тези усилия в друга посока са погрешни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - От цялото ми изречение, само думата "Държавата" ли ТЕ смути?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смути ме неправомерното очакване от грешната институция. Това е все едно от митничар да очакваш да контролира скоростта ;)

 

Горното НЕ означава, че мисля, че държавата работи добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Let's agree to disagree. Приемете, че всеки има някакви възгледи и те може да не съвпадат с нашите собствени. Това не означава, да отричаме чуждото, докато не съвпадне с нашето. Последните страници се върти едно и също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Несъгласие и различни мнения за начина на изразходване на дадени финансови средства винаги ще има. Както сред народа, така и сред институции, държава и т.н. Донякъде всеки подрежда приоритетите си спрямо собствените си разбирания. По-горе четох, че с тези пари можело болница да се направи. Мнението ми е, че болници си имаме. Нямаме лекари, сестри, санитари. Като тук не става дума за актуалната ковид ситуация, която е сходна в международен мащаб, а по принцип, без извънредни здравни положения. Четох и за идея за пренасочване на парите от събарянето на клетките към пенсионерите. ОК, но тези пари са еднократни. Ще стигнат за месец-два (незнам за колко, не съм специалист) и после какво? Всъщност защо да отидат за пенсионерите, а не за семействата с малки деца? И следва най-важното - това са общински пари. Те не могат да отидат за пенсии, не могат да отидат за болници. Ако са спечелни по конкретна програма за конкретна дейност, както се писа в темата, тогава могат да отидат само за премахване на гаражните клетки. Ако не са спечелени по програма за конкретно нещо, мисля, че биха могли да отидат не за застаряващото население (теортично болници и пенсии), а за бъдещето на страната - децата. Парковете, градинките, алеите, детските площадки - всички, долкото знам, са общинска собственост. За съжаление от години не се мисли за децата - къде да играят, къде да се разхождат, къде да се забавляват. Строят се сгради, а паркове и детски площадки - не. Говори се за гаражи, паркоместа, трафик, пенсии, здравеопазване и т.н. (вечно и по новините това са част от водещите теми), а за децата - почти нищо. Задължават строител на жилищна сграда за брой гаражи/паркоместа, но не и за детска площадка и брой посадени дървета. За страната незнам как е, не съм обръщал внимание, но в София зелените околоблокови пространства, дървета и (рушащи се) детски площадки има основно около панелните блокове. Защото едно време така е било задължително и по проект. Сега е бетон до бетон, само кинти да се изкарват. Вярно, времената се менят, а с тях и много неща. Но едно дете винаги ще иска да играе, винаги ще иска да седне на сянка под дръвче. Но за тези неща вече никой не мисли, освен някой строител на затворен тип комплекс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Mishelle - Може и така. Съгласен съм Парите да се дадът за Детски Площадки. Така на по-малко Родители ще им се налага да водят Децата си специално до еди къде си, за да си играят. От там ще намалее малко трафика и ще намалее риска Родители с Деца да бъдат газени по Пешеходни Пътеки (преди няколко Дни имаше пореден такъв случай).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Mishelle написа:

Задължават строител на жилищна сграда за брой гаражи/паркоместа, но не и за детска площадка и брой посадени дървета.

За дървета/озеленяване ги задължават. Има си го определено в ЗУТ при изготвяне на ОУП и ПУП. Както и всяка община има собствена наредба за изграждане, подържане и опазване на зелената система, като без да изпълниш съответните изисквания ще получиш съгласувка на проекта на мук.

 

Обаче момента с детските площадки е извънредно спорен. Да речем, че се промени чл. 18 от ЗУТ и такава детска площадка/зона за отдих попадне в задължителните изисквания при съставяне на ПУП и за получаване на разрешение на строеж. Чия собственост ще бъде тя след приключване на строителството и получаване на разрешение за ползване на обекта? Ако тя се прехвърля на общината - ок, никого няма да го обърнат още 10к лева да я изгради. Но ако остава собственост на етажната собственост на въпросната сграда хич не е ОК. Само мини по диагонал през наредбите за изграждане, подържане и безопасност на тези детски площадки и ще ти побелее главата от "ежедневен оглед", "оценка на риска", "проверка по време на експлоатация", "основна годишна проверка от независим орган". На мен ми е ясно, че и общините не го спазват, защото всички площадки, включително и новите, са изпотрошени, изтърбушени, със стърчащи по тях железа и разбити огради. Но когато тези изисквания трябва да ги спазва някой друг, знаем каква сиа придобива чиновника. За това и затворените типове комплекси могат да си позволят да мислят за това - там си имаш годишна такса за подръжка, охрана и управление, която не е проблем да осигури този надзор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ихааааааааа !!!

Бетер парламент сте , колеги !

Четох, четох и …, вече знам какви ще са резултатите от предстоящите избори, уви !

Както и причините, поради които „избирателите“ ще гласуват по един или друг начин…

Има добри попадения, но има и чист популизъм. Особено изказванията на Миро, звучат точно така ! Брат, що не се кандидатираш ? С твоите изказвания, като нищо ще събереш 1-2 процента електорална маса !!!

Извинявай прЕателю, но по-популистки се изказва само една дама, предводител на една небезизвестна партия – столетница !

„Да увеличим пенсиите, дадем пари на НАРОДА, да му построим болници, да му построим детски градини, да му направим …, деца. Долу Тираните, да живей Пролетариатът“ !!!

Еми, не може, не дават… ?

ПенЦиите, са заложени като ръст и размер, в бюджета ! Отделно, че ЕС не позволява нарастване на пенсиите, които се изчисляват като определен процент от БВП /брутен вътрешен продукт, да не се бърка с бесни, върли пенЦионери/ на глава от населението на всяка държава. Отделно, че механизмите за определяне, преизчисляване и прочие на пенсиите, изискват няколко-годишни програми на управление, свързани с изменения и допълнения в редица родни закони и кодекси, и с още повече преговори и стъкмистики с ЕС.

Темата е дълга, но общо взето – няма как, е тъй да се раздадат каквито и да било пари за пенЦии.

Не и трайно, със заложен модел на нарастване. Може само като еднократни помощи/добавки или социално-икономически мерки в условия на криза /в случая – на пандемия/.

 

Ну, теперь вы меня понимаете, товарищ Миро ?!?

 

Сега, за бюджета…

Държавният бюджет, се състои от няколко да ги наречем дяла /клона/, с конкретни разпоредители с бюджет от различна степен и разпоредители с бюджетни кредити, разполагащи с бюджетни сметки.

Всяка година, Народното събрание гласува бюджет за следващата година, със специален закон.

Основните дялове/клонове са:

Републикански бюджет, включващ Централен бюджет – разпоредител е Министерски съвет и бюджет/и за съответните държавни органи, които се явяват и разпоредители;

Бюджет на Народното събрание – ясно е кой е разпоредител; 

Бюджет на Съдебната власт – разпоредител ВСС, съдилищата, прокуратурите и следствията.

Общините и общинските администрации, имат собствени, независими бюджети, които не са част от Републиканския бюджет. Те и само те, имат право да разходват тези бюджети.

Разбира се, в Републиканския бюджет са предвидени субсидии /общи/ и целеви субсидии, за общините. Последните, могат да кандидатстват за тях. Но не е задъжително да ги одобрят и съответно – да получат тези средства.

Обаче, ако ги одобрят и ги получат, нямат правото и не могат да ги харчат за НИЩО ДРУГО освен за това за което са кандидатствали и са одобрени.

Надявам се, с оглед на написаното по-горе, сам да си отговориш защо парите НЕ МОГАТ „да отидат за болници и прочие“ !

 

Ну, теперь вы меня понимаете, товарищ Миро ?!?

 

Като казах болници…, да се изокам и за тях.

Имам многогодишни наблюдения, върху общинската болница в гр.Каварна. Голяма, хубава сграда, строена по всички медицински стандарти, изисквания и потребности към този момент, като за голяма общинска болница. Да - голяма, защото през 80-те и до средата на 90-те, само гр.Каварна беше 20 хиляди, да не говорим за големите и богати добруджански села. Ще вметна за илюстрация, че в града имаше 3 /три/ мелници, единственият у нас завод за багери и товарачи, тъкачна фабрика, два хлебозавода, хладилен завод, мебелна фабрика и купища по-малки фабрики, цехове и прочие манифактури.

Та, въпросната болница си имаше всичко – истинска „Многопрофилна“ болница, с всякакви клиники, отделения и прочие, включително Спешно отделение и Поликлиника.

През последните години, градът отново нараства, пълно е с млади хора и дечурлига, бизнеса върви, строят се нови хотели и т.н. Бавно, но нещата се случват.

Болницата още си стои, но …, като паметник. В последните години, в цялата болница има едно отделение – вътрешно, и в това отделение работи целият персонал на болницата – трима лекари, четири сестри /едната е Главната сетра на "болницата"/ и две санитарки, воглаве с управителя на болницата. Други клиники, отделения и най-вече ЛЕКАРИ – НЯМА !!!

Е, ако ще и още две болници да построят, какво значение има ?!?

Болниците НЕ лекуват, лекуват ЛЕКАРИТЕ !!!

Толкова за болниците.

 

Ну, теперь вы меня понимаете, товарищ Миро ?!?

 

А сега, за „нещастните работещи, за хляб и подслон“, за онеправданите според Миро „парии презрени“ !

 Ицо твърди, че тарикат е работодателят – ама не е. Тарикат е вездесъщата, неспирно оплакваща се трудова единица /ТЕ/. Същата ТЕ, готова да ти забие ножа по всяко време, за да е добре ТЯ, без да се интересува за ТЕБ. Аз съм го изживявал на собствен гръб, не говоря на принципа „Една стринка казала“ !

Когато преди много години за последен път кандидатствах за работа /преди много, защото от 20 г. работя едно и също, на едно и също работно място, респективно – при един и същ работодател/, имах доста случаи на типичното за нас българите слагачество, пре*бачество, нагаждачество и т.н.!

Лошото е, че всичките ми приятели, колеги и познати, са го преживявали многократно, а едва ли има някой в тази държава, който да не е !

Тези които ме познават и по-добре, са чували че на младини бях „пицар“ – в моят случай „майстор пицар“ със съответните курсове, обучен от италиански майстори и прочие. Разработил съм две пицарии и съм реорганизирал и правил менюто на още няколко. А колко „пицарчета“ съм обучил, дори не мога да сметна. Както и да е – дотук с лирическото отклонение в стил „умря бразилката дето те хвалеше…“. Примерът ми е, че когато отидох на обява за работа и казах  „ПичоЖе, знам какво мога, знам колко мога, майсторлъка, знанията, опита и идеите които имам, струват „Х“ пари и аз искам „У“ пари за месечно възнаграждение, един момък от с.Мало Путарци, община Големо КурДово, област Свлеченодирнишка, буквално ме потупа по рамото и се самопредложи на собственика на заведението с искане за 1/3 на моите пари, дори можело и без договор или официално на минималната заплата, че даже щял и да работи повече… Ами, взех си капата и си тръгнах.

Е, докато не започнем ВСИЧКИ да ценим собствените си труд, умения и знания, да искаме от работодателя, да подписваме договори на реална заплата, с реални осигуровки, с нормални условия на труд и работно време, НИКОГА няма да се вдигнат заплатите, а работодателите ще предпочитат Мунчо от Сусурлево да им работи за без пари ! И няма да са виновни те, а ние !

На нас, все ни е виновна Държавата ! Ама в държавата, министерствата, парламента, общината, агенциите, дирекциите и всички управленски, административни и всякакви други „отговорни институции и органи“, са си нашите Мунчовци и Андрешковци, не са внос – нито стар, нито нов. 

Вчера, един от поредния митинг пред МС, се жалваше че получил за последния си работен ден, обезщетение в размер на 24 лева ! Ами, кой го е карал, да подписва договор на минималното заплащане за 4 /четири/ часов работен ден ? Не съм аз, ама не е и работодателят – той само се е възползвал. Накарал го е Андрешко от с.Чепръчане, готов и на орални ласки, само и само да пре*бе, предишния кандидат за позицията, Държавата, Енергото и прочие !!! Защото у нас е национален спорт, да пре*баваме всичко и всеки. Но когато ние сме пре*бани, винаги други са ни виновни ! И почваме да псуваме съответно държавата, тока, водата, времето и т.н.

 

Ама, той Славейков го е казал мноооого отдавна:

 

„Не сме народ, не сме народ, а мърша,

хора, дето нищо не щат да вършат.

 

Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!

"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.

 

И не знаем, не можеме, не щеме

да работим за себе си със време.

 

Само знаем и можеме, и щеме

един други злобно да се ядеме...

 

Помежду си лихи, буйни, топорни,

пред други сме тихи, мирни, покорни...

 

Все нас тъпчат кой отдето завърне,

щот сме туткун, щото не сме кадърни...

 

Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -

а всякому мерамът е развала...

 

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,

пак ще кажа и с това ще да свърша.“

   

Ну, теперь вы меня понимаете, товарищ Миро ?!?

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Боре написа:

...

 

Еее, как не те домързЕ !??!

 

PS: Явно изповядваме една религия с теб ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука вече , г-н Боре , съм съгласен за разлика от другата тема ))

Ма много ляп още има да яде народа доде поумнее. Ако поумнее въобще. Не е ли така? Се чакаме месията. Ма си я представяме да дое некой и да раздава пари на калпак. Немой да рече айде ся да работиме. Евал съм го в месията тогаз. Текущия Спасител е много вреден, да знаете.

 

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Боре - Всяки един проект може да бъде спрян. И Парите му не се изгарят ритуално и край с тях. Този факт си забравил да го споменеш а според мен е важен за четящите.

 

До "ВСИЧКИ" - Виждам странно вкопчване в думите "Пенсия", "Болница" и "Детска Площадка". Държите се, все едно някъде съм написал, че бетонните гаражи са законни а премахването им - незаконно. Бетонните гаражи не са законни и премахването им е законно. За да не продължава този дебат прекалено дълго, реших да отправя едно предизвикателство към ВАС. Ще ВИ задам един Въпрос, като условието ми е, да ми отговорите само с "Да" и "Не". Гледайте на въпроса само и единствено от морална гледна точка. Благодаря предварително.

 

Въпрос: Смятате ли, че към 25.01.2021 Година, няма по-важно нещо за вършене в България, от законното премахване на незаконните бетонни гаражи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, Боре ти обясни по-горе, не се ли използват целево се връщат в бюджета. Това са ти така наречените излишъци, пари предвидени за проекти, но останали нереализирани. 

Ако са по-европейска програма, имаш бюджет за определен период, кандидатства се с проекти до обема на бюджета. Какво се реализира се заплаща, усвоените еврофондове, останалото се връща в бюджета на ЕС , като неусвоени. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, tuningmania написа:

До @Боре - Всяки един проект може да бъде спрян. И Парите му не се изгарят ритуално и край с тях. Този факт си забравил да го споменеш а според мен е важен за четящите.

Точно ритуално изгарят за този, който не ги използва. Само на последната страница са ти го написали Иво и Боян, и аз по-назад, а сигурно и Пепи и Моджо са го написали. Ако още не си го разбрал...

 

Преди 7 часа, tuningmania написа:

Въпрос: Смятате ли, че към 25.01.2021 Година, няма по-важно нещо за вършене в България, от законното премахване на незаконните бетонни гаражи?

О, има. И не е едно "нещо" а много "неща". Само че на теб какво ти е предложението - да се съсредоточим върху това единствено важно (според някой, може да не си ти, може да е кака Кури, може да лицето Боян) "нещо" и да не правим нищо друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да включа още един въпрос към дискусията... От "нещата" дето може да се правят

 

Тези дни четох, че влиза в сила промяна в срока за принудително премахване на МПС-та, които си седят/отлежават по паркинги градинки и т.н. с години. Без ГТП, ГО и тн 

Досега този срок беше 2 години без ГТП а сега май става 3 месеца и иде паяка. 

Някой с повече информация и мнение, естествено ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, tuningmania написа:

...

Ще ВИ задам един Въпрос, като условието ми е, да ми отговорите само с "Да" и "Не". Гледайте на въпроса само и единствено от морална гледна точка. Благодаря предварително.

 

Въпрос: Смятате ли, че към 25.01.2021 Година, няма по-важно нещо за вършене в България, от законното премахване на незаконните бетонни гаражи?

Да (има)

 

И аз да задам един въпрос с възможен отговор само Да/Не: Смяташ ли за правилно да си затваряме очите за другите нарушения, само защото има и по-големи?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @ID A - Знам, че неизползваните Пари образуват излишък.

 

До @Izolini - Парите са на Народа. Не са на този, на когото са отпуснати, че ТОЙ да се чувства, че нещо лично негово му е "изгоряло". Пак ще ТИ повторя - предложението ми е нещата, които виждам, че всички СМЕ съгласни, че ги има, да се приоритизират правилно.

 

До @mRt - Не съм чувал за такова предложение/решение, но аз, понеже виждам конкретни ползи, удобрявам. Много такива паметници заемат иначе използваеми места. Интересно само колко време и къде ще ги съхранява Държавата.

 

До @PRR - Да. Смятам, че за неща, които не носят пряки вреди, може да се правят отстъпки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш пусни една анкета  ЗА/Против бутанто на незаконни гаражи. Ако обаче 51% са "За" значи народа се е произнесъл. Вика му се "диктатура на мнозинството". И останалите 49 млъкват ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, tuningmania написа:

До @PRR - Да. Смятам, че за неща, които не носят пряки вреди, може да се правят отстъпки.

Пряко на теб или пряко на някого друг? Или минаваме на принципа "щом на мен ми е добре, майната им на другите!" ? Извинявай, ама това е мнооого грешно мислене.

 

И няма отстъпка! Ти ревеш за големите проблеми, а, както ти писах по-горе, тези малките проблеми водят до по-големите. Затова смятам, че трябва да се почне от малките проблеми и постепенно да се стигне до големите. Защото големите разчитат на корупцията породена от малките и т.н. и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускам един случаен линк за информацията. 

https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2021/01/08/4161207_izostavenite_koli_po_ulicite_veche_shte_se_premahvat/

Повдигам и тази тема, защото нали премахването на гаражните клетки е с основна цел да се освободят повече паркинг места (изключвам тези в зелените площи), та  тези "паметници" които седят из цяла София са пряко свързани. 

Аз лично ще съм доста доволен ако заработи тази мярка. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Моджо написа:

Ако искаш пусни една анкета  ЗА/Против бутанто на незаконни гаражи. Ако обаче 51% са "За" значи народа се е произнесъл. Вика му се "диктатура на мнозинството". И останалите 49 млъкват ;)

Що бе, той самия каза, че е за бутането им по принцип. Само не бил сега момента. Що не е сега, ей това не разбирам.

 

преди 19 минути, tuningmania написа:

Да. Смятам, че за неща, които не носят пряки вреди, може да се правят отстъпки.

Анкетата трябва да е За/Против да се "правят отстъпки" на "не носещите преки вреди" закононарушения. Ама искам една хубава дефиниция какво ще се неглижира и за какво ще се прилага цялата строгост на закона.

 

ПС: Миро, запознат ли си с "Теорията на счупения прозорец"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.