Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

Пускам тази тема на този етап за да си "сверя часовника" (дали аз мисля правилно) специално по темата , а по-късно , като разчепкаме този въпрос , ще пусна и други .. разбира се , който има желание може да се включи с въпроси , които него го вълнуват.

Въпроса е свързан с една инициатива на Столична община за премахване на незаконните гаражи пръснати из цяла София и естествено финансиран по европроекти. Въпроса е не дали съм за или против (разбира се съм против тях) , а за начина , по който се премахват. 

За сега не съм виждал как става , но от статиите , които чета в нета , ми става ясно , че се разрушават на място , а отпадъците се извозват до депо за строителни отпадъци.

И започвам с въпросите - първо колко гаража може да разруши на ден този багер ? После до колко е целесъобразно от гледна точка на шума това да става на място? До каква степен е възможно да се почистят остатъците и кой ще го свърши? До каква степен околните автомобили са защитени от отломки ?

Опитах се да дискутирам въпроса с лицето Боре (да се чете г**а) , но той ме оплю и почнах да си мисля , че аз нещо съм мръднал.

Според вас не е ли по-удачно както са монтирани преди 30+ години (за между 15-30 мин. ставаше това) с един кран и един камион , така и днес да се демонтират , а разрушаването да се извършва в депото за строителни отпадъци?

Най-малко така може да се разчиства по един паркинг на ден , а не по два-три гаража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

Има места, където няма как да влезе камион, за да бъде натоварен с клетки. Не на всякъде, но на много места се презастрои и...крана ще влезе, ама камиона - не. Аз също мислех, че ще ги товарят, ама явно сме се объркали нещо. Требе показност да има! Ей така се разправяме с "лошите" - чупим ги!

ПС Баси, като видях заглавието и си помислих, че ще ме "нахраниш" заради сутрешното нарушение на правилника, хахаха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти можеш ли да гарантираш, че ушите след 30+ са годни да понесат все още тежестта на цялата клетка? Даже, че още са налични, защото след монтажа минаваха с флекса и режеха всичко, за да се направи допълнителна хидроизолация. Поне при нас.

За "чупенето" използваха най обикновен комбиниран трактор. С предната кофа захапваше и директно чупеше гаража. Това също става за 15-30 минути.

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре има Х места , където е влизал , но сега не може влезе кран , но останалите ХХ , а аз останах с впечатление от статиите , че това ще е технологията - има/няма куки и място , а вЕрвайте ми до преди НГ рушаха една "временна" постройка в 28-мо училище и шума и мърсотията , която сътвориха със сглобяема конструкция бяха уникални .. предтставям като дойдат да чупат клетките какво ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @The Best Forman - А защо изобщо някой реши, че трябва да се премахнат? Да не би Държавата да се е справила с Кражбите на "МПС"-та и/или части от тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, ID A написа:

Ти можеш ли да гарантираш, че ушите след 30+ са годни да понесат все още тежестта на цялата клетка?

 

 

Почти със сигурност няма да могат. Освен това, един камион, който качва една клетка, би събрал три натрошени.

Може би би било разумно да се пръскат с вода по време на разрушаването и т.н.

Аз между другото не се сещам за много места с такива клетки. Поне в моя (южният) район. По Младост съм виждал. В Люлин също, ама не мога да кажа, че София е пълна с тях.

  

преди 1 минута, tuningmania написа:

До @The Best Forman - А защо изобщо някой реши, че трябва да се премахнат? Да не би Държавата да се е справила с Кражбите на "МПС"-та и/или части от тях?

 

Е защото не може да си пляснеш на чужд терен някакво си съоръжение ей така. Не е 91ва. Общината няма общо с кражбите на МПСта. А да не говорим, че функцията на гаража на последно място е свързана с кражбата.

 

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @sauber - Около 30 Години можеше, сега вече не може, защото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tuningmania, защото все някога трябва да се почне. За добро или лошо ...

 

@The Best Forman, мисля си, че спокойно могат два разрушени гаража да се натоварят на един камион, т.е. да се намали два пъти движението и транспортните разходи.

 

Цялостното ми мнение е, че трябва да се премахнат както всички незаконни гаражи, така и паркингите в градинките и детски площадки и междублокови пространства, които не са предвидени за това. Също така трябва и общините (всеки район отделно) да проектират с идеята за паркиране. И не на последно място - Ганя трябва да разбере, че за да имаш повече от една кола трябва да имаш условия да я държи!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @The Best Forman - А защо изобщо някой реши, че трябва да се премахнат? Да не би Държавата да се е справила с Кражбите на "МПС"-та и/или части от тях?

Това не го коментирам .. факт е , че тези клетки отнемат повече място от една кола , но съм убеден , че кочината след това "разчистване" ще е грандиозна.

Колкото до ушите - има колани , въжета и др. , които могат да издържат , но явно Общината е решила да сътвори кочина , която да възложи на друга фирма да почисти .. така си мисля .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @The Best Forman - А защо изобщо някой реши, че трябва да се премахнат? Да не би Държавата да се е справила с Кражбите на "МПС"-та и/или части от тях?

 

Общината не е държавата. Кражби на МПС-та има по целия свят. Но не мисля, че заради тях в някоя нормална държава ще разрешат незакони гаражни клетки. А и колко ще те спаси една клетка от кражба на автомобила в нея? Ако ти имаш къща с огромен двор, аз дойда и си пльосна един фургон в дъното на двора с мотива, че няма да ти преча, ти какво ще направиш? Отговора на този въпрос ще отговори и на въпроса ти защо трябва да се махнат гаражните клетки.

 

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @sauber - Около 30 Години можеше, сега вече не може, защото?

 

Винаги е било незаконно да имаш подобна гаражна клетка. Но явно на никой не му е пукало за това, съответно не са били взети нужните мерки и клетките започнаха да никнат като гъби. То за около 30, че и повече, години много неща можеха да се правят, но сега вече не може. На въпроса ти "защо?" смислен отговор едва ли ще получиш някога от някого. Все едно да получиш отговор на въпроса защо не се махат незаконните постройки на "малцинствата", защо за тях тока и водата са безплатни, а за данък и дума да не става.

 

Гената е прав. След премахването на такива гаражни клетки ще настане страхотна мръсотия. Тук би следвало общината да се намеси и да почисти всичко като добър стопанин и собственик на земята. Дали ще се случи? Незнам. Но е длъжна.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Гена, я питай Велко какво ще стане ако си насадиш гараж на общински терен отвъд дълбоката вода. Освен глобите, ще платиш за премахване до последната стотинка (цент). Тук първо им налепиха съобщения, всички се изнесли от гаражите и всички ние плащаме масрафа на няколко тарикати.

Миро по-горе пита за кражбите на коли. Да не би само тук да крадат коли и/или части от тях? Разликата е, че тук като свият някаква част, не отива собственика да си вземе нова, след като не намира в моргите, а гледа да я свие от някой друг. То не бяха екута на мерцедес, огледала на Х5ци, фарове на Поршета и VW, катализатори...... В момента в Калифорния има бум на кражбите на катализатори на Приуси....

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, tuningmania написа:

До @The Best Forman - А защо изобщо някой реши, че трябва да се премахнат? Да не би Държавата да се е справила с Кражбите на "МПС"-та и/или части от тях?

Всъщност МПС много по-лесно се краде от гараж, от колкото от улицата.

На въпроса "защо" - това е незаконно строителство на чужд имот и ЗУТ е пределно ясен. А защо сега - ами резултата от Х на брой години свободия отнема Х*Y броя години за да се преодолее.

 

А, @The Best Forman, Чичко, след като тези незаконни гаражи са в общински или нечий друг терен (от Вагона до Пазарчето в Красна поляна бяха посадили много клетки в сервитута на ЖП линията), то "околните автомобили" са паркирани в нарушение и следва да си носят последствията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааааа..., аз че съм Г*з - такъв съм, даже направо съм си З****к ! И то голям !

 

Но, не мога да скрия удовлетворението си от факта, че във този форум има доволно много не просто "инакомислещи", но и здравомислещи колеги !!!

 

Адмирации колеги, изненадахте ме приятно !!! 

 

Всичко което сте казали, се опитах да обясня на Касапинът от Красна поляна, но неуспешно ! Неуспешно до степен, че да пусне тема тук ...

 

В последно време, се е превърнал в прототип на ..., Сърдитко :

 

Все за нещо ще намери
да се начумери:
ту му млякото горещо,
ту пък друго нещо.

И задето Генчо вкъщи
често тъй се мръщи -
Боре, Марто, Митко,
викат му сърдитко.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице , Ивчо , че има ЕдЕот , има , ама не съм аз!

Къде да ви ..  видехте , че съм против махането на тези гаражи ?

Онзи дето вече не е дебел го знам , че се опитва да ме дразни , ама защо и вие (да ви ..) се опитвате да му подръжавате (да ви ..)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ID A написа:

@The Best Forman помисли само, колко нови места за паркиране, ще ти се отворят.

GG.thumb.JPG.29d43467b0df1afcd17942bed4ff6938.JPG

Я се върни г-н Отворко на първото ми мнение и го прочети пак и пак и пак (докато проникне някоя мисъл в кратуната ти)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Кое му е доброто? Панорамната гледка на 1-вия етаж на съседните блокове ще се подобри? От сега се сещам какво ще стане - ще има затишие Година, две, три и полянките, сега с гаражи, ще станат полянки с блокове..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, tuningmania написа:

До @PRR - Кое му е доброто? Панорамната гледка на 1-вия етаж на съседните блокове ще се подобри? От сега се сещам какво ще стане - ще има затишие Година, две, три и полянките, сега с гаражи, ще станат полянки с блокове..

Ако питаш каква е целта - премахване на незаконното строителство (каквито са гаражните клетки , но за съжаление не са циганските коптори) , отваряне на повече паркоместа  и на финала разширяване на зоните за платено паркиране (аз поне така си мисля , че ще стане).

После кой, къде ще строи , зависи от главния архитект :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен подготвят почвата за синя,зелена,червена или там каквато платена зона измислят. А иначе съм сиурен,че са се загрижили за нашия комфорт.?

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, The Best Forman написа:

Я се върни г-н Отворко на първото ми мнение и го прочети пак и пак и пак (докато проникне някоя мисъл в кратуната ти)!

Дишай, издишай, дишай, издишай....

Ето ни лин: "Багери събориха незаконни гаражи в София (ВИДЕО) - NOVA" https://nova.bg/amp/news/view/2021/01/19/312083/багери-събориха-незаконни-гаражи-в-софия-видео

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, ID A написа:

Дишай, издишай, дишай, издишай....

Сигурно пак се е възползвал от райския газ на пациентите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата история с гаражите ми напомня на другаря Taшев и един български сериен филм от края на 70-те ?

 

image.png.f57cc83252c82300830499fb1048de1f.png

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, tuningmania написа:

До @PRR - Кое му е доброто? Панорамната гледка на 1-вия етаж на съседните блокове ще се подобри? От сега се сещам какво ще стане - ще има затишие Година, две, три и полянките, сега с гаражи, ще станат полянки с блокове..

"За добро или лошо" визирах започването на унищожаването на незаконните постройки и/или завземане на общинска територия. Защото някога трябва да почнем да уважаваме закона! Личното ми мнение е, че 90% от проблемите на българина идват от това, че винаги търси извиненито в "ама то така си беше" или "ама те другите правят така". Ако изтрием това мислене и добавим мисленето, че ние трябва да сме активните и да изискваме от държавните институции да си вършат работата си мисля, че много бързо ще станем "нормална" държава. 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормална държава ще станем, когато за всяко "ама то така си беше" или "ама те другите правят така" веднага има бързи и незаобиколими санкции. Тръгнали сме натам. Погледнете 10тина години назад каква слободия беше и вижте как бавно бавно отвсякъде започват да те настъпват, когато кривнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.