Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шум от скорости при ненатиснат съединител при ниски температури 1.2 TSI EA211


sickle

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Тази година се сдобих с Fabia 3 Estate TSI 115 к.с.

 

При ниски температури забелязвам един тракащ шум от скоростите при ненатиснат съединител, докато позагрее колата(5 мин). При натиснат съединител се чува само двигателя.

Имах същия шум при стария ми автомобил, Polo 6R, та явно е нещо нормално за ВАГ след 2010 г., а може би и преди това.

 

Бих искал да попитам дали някой се е разправял за това в ЕТ и дали са му оправили проблема. Старата беше извън гаранция, смених

съединителя, но не помогна. Не съм се занимавал да пипам скоростите, но на базата на всичко,което съм изчел проблемът е от лагера на първичния вал.

 

Предварително благодаря за съдействието.

 

С уважение,

 

Sickle

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, 

 

Мерси за бързия отговор.

 

По принцип би могло, ама какво е това масло да се скапе за 50 хил км. Веднъж като не бях карал колата към 6-7 дни имах проблем със задната, че въобще не влизаше, хем същия ден я карах в ЕТ и уж погледнаха за това, но казаха, че при тях нямало проблем, а и наистина не съм имал особени проблеми със задната след това. Иначе с другите скорости никакви проблеми.

 

И това съм чел да се препоръчва за тоя шум, но който е сменил не е казал, че се е оправил. В един сервиз са ми обяснявали, че може да тракат пружинките на феродовия диск, ама дори и с чисто нов все същото, пък и щом е само на студено нз и аз. При Полото се получаваше и като пусна климатика, ама то с тия 60 коня, климатика напълно променяше колата в градски условия, затова минах и на Фабия с по-мощен двигател.

 

Наистина се надявам някой да е ходил до ЕТ с този проблем, че да знам дали да се занимавам, все пак ще трябва да пренощува колата при тях, за да се чуе при първо палене.

 

Поздрави,

 

Sickle

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от скоростите , ЕураТек не ремонтира скорости , а ще поставят или нови или заводски отремонтирани. 

При всички случаи ако е някакъв масов проблем , ще знаят за него .

Моита скоро направи 50 000 и ще следя с интерес развитието .

П.П. Подготви се с голяма доза спокойствие и търпение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, след разговор по тел ме предупредиха за евентуален престой около 2 седмици.

Доколкото подразбрах не съм първия, а и надали последния. Лошото е, че не ми се остава без кола толкова време, но

е за добро.

 

Разбира се, на място може и друго да се окаже. Ще гледам тия дни да я оставя.

 

Поздрави,

 

Sickle

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато аз имах гаранционен проблем със скоростната кутия новата я чаках около месец. Но през това време си ми върнаха колата и казаха "скъсай я от каране, нали е в гаранция"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

За протокола да кажа, че чуха шума в сервиза, най-вероятно било от съединителя и някога си

щели да го сменят. Признавам, че доста странен отговор, но поне признаха, че шум има, уж от пружинките на феродовия диск, но

с оглед на предишен личен опит няма да помогне, макар че според тях помагало.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.