Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изпотяване на стъкло от вътре ?


mom4ence

Recommended Posts

Здравейте,

Имам странен според мене проблем.По някакъв начин панорамното стъкло кондензира или се изпотява от вътрешната страна.Случва се и да замръзне от вътре когато е под нулата.

На какво може да се дължи това и как да реша проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влага в купето - провери за течове, уплътненията на вратите, затворени ли са добре прозорците и филтъра на купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влага е, определено. Може да стане и ако до последно преди да паркираш колата парното е било на макс. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да скрежасва и отвътре, определено има вода и сигурно мокета е накиснат. Случвало ми се е на служебни коли, които никак не се пазеха и вътре беше мизерия, та съм ги мил и ако не е лятото в жегата, да ги оставя да изсъхнат за няколко часа или дори дни, после се случва това - стържеш скреж отвътре на стъклото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите 5 с'тинки по темата. Погледни си филтъра за купето. Най-вероятно е мокър. Т'ва е отколешен проблем на О1 - овлажнен филтър. От там влиза влагата директно на джама. Аз...не успях да намеря лек. Понякога е ОК, понякога ми заскрежаваше джама отвътре. Разбира се, всички мнения до тук също са възможни причини. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно филтъра , пластмасовата кора над него оригинално има нещо като легенче /намира се над  филтъра/ за отвеждане на водата и не позволява да се мокри филтъра.

При  сваляне /поставяне на тази част от декоративната решетка за смяна на  филтъра , това легенче лесно се отчупва и тогава филтъра се мокри .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, SHOMATA написа:

Относно филтъра , пластмасовата кора над него оригинално има нещо като легенче /намира се над  филтъра/ за отвеждане на водата и не позволява да се мокри филтъра.

При  сваляне /поставяне на тази част от декоративната решетка за смяна на  филтъра , това легенче лесно се отчупва и тогава филтъра се мокри .

странно, при мен няма нищо над филтъра и е така от ден първи, т.е. няма шанс да съм го строшил, без да забележа. единственото, което го пази, е пластмасата под чистачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за което пиша е отливка отдолу, под плътната част на  декоративната пластмаса над филтъра на купето.

Другата декорация /над механизма на чистачките/ няма такава отливка, а е тип "решетка".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НАД филтъра няма нищо при мен, елементът се закрепва на 2 зъбчета откъм купето и щипки откъм двигателния отсек. ПОД филтъра е кутията, от която тръгва въздуховода към купето. НАД щангите на чистачките пластмасата е ПЛЪТНА, закопчава се с уплътнението към фугата под предното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Шкода е преди фейса и едната декоративна пластмаса е плътна , а другата е като решетка.

На тези след фейса предполагам и двете са плътни и  са с друго захващане .

Това за което пиша е цялостна отливка на плътната  декоративна пластмаса, която се поставя над филтъра на купето и може би има разлика между двата модела. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.