Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Теч на вода от капака на багажника


inpeev

Recommended Posts

След проливните дъждове тези дни , при отваряне на капака на багажника и повдигането му ,от ключалката изтече около половин литър вода . Коя е причината и как да се справя  с проблема ? Колата е Октавия 1 - 1993г.дизел .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия '93-та дизел!?! ?

 

Комби или хечбек е колата? 

Задръстени дренажи. Оттичат се през гумени щуцери под бронята. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз съм със абсолютно същия проблем в момента и за сега не мога да открия нищо. Това на същата кола - Октавия 1 хечбек. Според мен изобщо не трябва да влиза вода в задния капак, обаче от някъде влиза и това е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В горния край над стъклото, освен отворите за патите има и един маншон през който минавст кабелите (в дясно), а в ляво трябва да е маркучето за течността за чистаки ако изобщо имате задна чистачка. Та там трябва да има тапа, при повечето коли. Все от някой от тези отвори влиза вода и по рамката покрай стъклото се стича надолу, а водата остава в самата врата, поради запушени дренажи. Като вдигнете капака под ръба трябва да има 2 или повече отвора точно за отичане на вода. Може да бръкнете с нещо тънко да пробиете натрупалата се мръсотия, която запушва, но най-добре свалете кората и отвътре промийте, за да не се запува отново. Кората се слага малко трудно, но не е невъзможно, а свалянето е с дърпане. Вижте си маншоните и тапита дали са здрави. Може и да са сцепени и затова да влиза много вода. 

Ако пък имате задна чистачка, но не ви пръска течност от дюзата, не се чудете къде отива течността, вероятно отново там изтича. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също нямам. Днес загледах, че в двата края от вътрешната страна на капака има гумени тапи. При мен явно не влиза вода отгоре или е много малко, защото не съм имал течове, но ако махнете тапите може би ще изтича. Аз обаче бих предотвратил влизането на вода. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.