Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вибрация във волана


Sexton

Recommended Posts

Здравейте колеги! Нов съм и ако повтарям темата ме извинете, но не я намерих така че споделя моя проблем. Колата е шкода фабия комби 1.9 сди (2003г.) и има малки но дразнещи вибраци във волана. Пробвана е с други гуми, други джанти и няма разлика. Регулажи на всичките които са слагани но не е от там проблема. Даже и с нови пак е същото. Вибрацията е много малка, по скоро е като някакво трептене, трябва да се загледаш във волана за да го видиш. Вдигаха я майстори гледаха и нищо. Странно обаче се получи веднъж с баща ми решихме да търсим ние проблема и я вдигнахме на подемник. Като колелата бяха във въздуха и включиш на предавка и започнат да се въртят гумие обаче вибрацията е много голяма и даже се чува нещо като хлопане. На земята го няма нито хлопането нито тези силни вибраций. Вибраците не са при някакъв конкретен диапазон като се кара ( усеща се от 50-60 нагоре) но може и при по ниска да го има незнам, аз чак тогава го усещам. А във въздуха като е още на първа се усеща отчетливо и се чува хлопането. Дайте съвет моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш гумата с две ръце на 6:00 часа и клатиш, ако има луфтове и мърда мисля че беше лагер- но не съм сигурен.

Другата проверка е на 9:15 пак с две ръце, мисля беше проверка на шарнир. Пак казвам че не съм сигурен кое как беше, но ще разбереш дали има луфтове- което не е Ок.

При мен се оказаха тампони и не помня още какво, но нищо съществено. Из форума е писано предимно за криви дискове, което не винаги е така.

При натискане на спирачките увеличават ли се вибрациите или намаляват?

Отиди в няколко сервиза, прегледай и белият списък тук във форума.

Успех! 

......и да не забравиш да напишеш какъв е бил проблема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай си каретата на полуоските (сваляш , миеш , нова грес) или дискове .. за разлика от дисковете , при вибрация от карета не изчезва , а даже може да се усилва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, vladkant написа:

Хващаш гумата с две ръце на 6:00 часа и клатиш, ако има луфтове и мърда мисля че беше лагер- но не съм сигурен.

Другата проверка е на 9:15 пак с две ръце, мисля беше проверка на шарнир. Пак казвам че не съм сигурен кое как беше, но ще разбереш дали има луфтове- което не е Ок.

При мен се оказаха тампони и не помня още какво, но нищо съществено. Из форума е писано предимно за криви дискове, което не винаги е така.

При натискане на спирачките увеличават ли се вибрациите или намаляват?

Отиди в няколко сервиза, прегледай и белият списък тук във форума.

Успех! 

......и да не забравиш да напишеш какъв е бил проблема ;)

Няма луфт някакъв. При спиране нищо не се променя, аз съм и с нови дискове и накладки. Разбере ли се някога какво е ще пиша обезателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

Прегледай си каретата на полуоските (сваляш , миеш , нова грес) или дискове .. за разлика от дисковете , при вибрация от карета не изчезва , а даже може да се усилва.

Ок, благодаря за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.