Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с горивна помпа


Trezeguet

Recommended Posts

Привет на всички. 

Моля за малко съдействие, търсих и с темите и никой не видях де сменял помпа (бензинова) на Ок1 1.8т 4*4 2002

Та ще помоля, който може да помогне със знания, ще съм благодарен. 

Свалих помпата извадих елемента от кошницата, донеса ха ми новата помпа и се оказа, че масово всички помпи са с един изход, а моята е с два, защото е имала два резервоара, прощавайте ако това е глупост, така ми обясниха. 

Сега колата е в локдаун :D, защото към Ломе та никъде не лига да открия помпа като моята с изключение в Шкода, където е налична с поръчка от Прага за скромните 650лв.

Та ако някой мкже да даде съвет или да каже как е решил проблема, на този модел ще съм благодарен. 

Весели празници! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли снимка на въпросната помпа. Не съм чувал Шкода с два резервоара ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4x4 са с 2 резервоара, по скоро резервоар разделен на 2. Разделя ги прага, в който е кардана. Бензинови и дизелови са така.

Ето как е на картинка.

Редактирано от tihman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The_big_frend написа:

Може ли снимка на въпросната помпа. Не съм чувал Шкода с два резервоара ?

 

IMG_20201228_165820.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е разликата. Всички помпи в мрежата са без втория изход, тъжното е, че засега не мога да намеря подобно нещо ново, ще се търси сигурно 2ра ръка, защото някак си 650 лева, ми се виждат доста. 

Мога да кача и снимка с номера на помпата, ако някой би могъл да помогне ?

Редактирано от Trezeguet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, nelasms написа:

Тук определено съм изненадан, само там не ми е хрумвало да търся, благодаря колега. 

Въпросът е, докато дойде все нещо ще трябва да се сложи, за да тръгне колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата е намерена,ако някой му създаде проблем ето това и е актуалния Номер и може да се купи нова ENT 100079.

 

Редактирано от Trezeguet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, The Best Forman написа:

На мен ми стана интересно - на този правия щуцер има ли маркуч или просто така си седи ?

И на двете има маркучи (гофрета) със специални скоби, но принципа не мога да ти го обясня. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.