Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сваляне на тапицерия


chiquita

Recommended Posts

Колеги някой знае ли как се сваля плата от седалките за пране тъй като е доста захабен и ми се иска да мине през пералнята? До сега съм го прал както е на седалките но не може да се изпере хубаво а сега и времето не позволява и ще е доста по удобно ако успея да го сваля. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните седалки почти успях да ги сваля. В средата има нещо като шев, мисля че там има тел която не успях да намеря как да сваля понеже не се заиграх. Прах ги на ръка заедно с дунапрена. Предните това лято бях тръгнал да ги свалям, започнах от облегалката на шофьора, от зад долу има пластмаса която влиза една в друга, видях че има и тел с която е опъната тапицерията. Малко по късно мога да кача снимка на пластмасата и телта. 

За съжаление стигнах само до разкопчаване на тази пластмаса.....и не свалих салона за пране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може някакви снимки ще съм благодарен колега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се наложи да сменявам жилото за надувката в кръста на шофьорската седална... Като знам колко мъка беше, не бих се навил да ги свалям. Пране на автомивка и тва е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Алекси Георгиев написа:

... Като знам колко мъка беше, не бих се навил да ги свалям. Пране на автомивка и тва е. 

Не е мозъчна хирургия .. трябват клещи с тънки и дълги браншове .. за седалката не е толкоз фатално , но за облегалката трябва постепенно да се откачата телените куки , за да може да се свали тапицерията.

Самите телени куки са кръгчета от твърда тел , сгънати със специаллни клещи ... аз ги оперирах , като изкривявах кръгчето с два чифта клещи , след което ги замених с тънки свински опашки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази кукичка май е на хоризонталния шев който се пада над джоба. Има две в двата края на тапицерията

20201230_190607.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....и се приготви да изринеш голямо количество дунапрен.....ползвай ръкавици че лепне яко....

Успех и да се похвалиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговорите сега в почивните дни леко по- леко ще разглабям и ще пера. Само не разбрах трябва ли да се отделят на предните седалки седалката от облегалката за да може да се имъкне плата и пластмасите по седалката (врътки дръжки и т.н.) свалят ли се и те или плата излиза без да ги пипам тях? А снощи узкорубих задната седалка и нея я изпрах в пералнята не е истина колко кал излезе от нея и ефекта съответно беше УАЛ :) Много Ви благодаря колеги пожелавам Ви весело посрещане на новата година довечера :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, врътките трябва да ги махнеш, предполагам че и страничните пластмаси трябва да махнеш.

Може ли разяснение как махна задните, ако може и снимки ще съм благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vladkant снимки нямам но е сравнително лесно. След като ги откачиш от колата от доло на самата седалка има пръстени на плата със едни гумени обтегачи или и аз незнам как да го нареча. Издърпаш ги навън от всякъде и се освобождава дунапрена от скелето на седалката. Събираш плата в средата на седалката и ти се появяват метални халки които отваряш с два чифта клещи. и плата се освобождата. След прането по същата продцедура е сглабянето като за да не се мъчиш може вместо халките да използваш кабелни превръзки ще ти е много по- лесно, аз лично си използвах халките но четох някъде, че става и с опашки да я вържеш. Ефекта наистина е уникален :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а как става махането на врътките някой знае ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах че са на някъкви зъбчета но незнам как да се натиснат тези зъбчета , задната седалка вече е като нова другата седмица най вероятно почвам предните :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата врътка днес само пробвах да я измъкна и излезе но под врътката има нещо като пластмасова шайба която също е с някъкви канали нея не видях как да я измъкна :) Говоря за врътката която е на облегалката която е за подпирането на гърба???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега добро инфо засега попивам да спре дъжда и ги свалям :) И съответно да ми остане време де :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.