Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтаж круиз контрол


ceko_vv

Recommended Posts

Колеги, някой пробвал ли е да монтира круиз контрол на Октавия 1. Имам болки в крака от стара травма а по неудобен педал на газта до сега не съм срещал. Ще съм благодарен за всякаква информация по темата. Колата е 2.0 бензин 4х4. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На О1 фейс лифт, 1.9TDI, 90bhp монтажа отне малко над 2 часa в ЕТ. Подробностите ТУК 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да не е с жило на газта, лесно стават нещата(макар че и при този вариант може) . Втора ръка лостче 30-40лв, кабел още ~15-20лв (аз си го правих, така че и това е вариант) и монтаж за около час + активиране на функцията. Гледам, че предлагат в olx. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Моята е с електронна газ. Но верятно може и на такива с жило, аз не съм механник и не мога да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За коли с жило ,може да се ползва тази схема , ако има как да се пригоди магнита, но вижте клипа и сами преценете ,дали можете да се справите. Аз бих го направил, но нямам такъв въртящ се детайл, но може би да се намери начин. 

В момента имам една система, която е с ръчно управление на второ жило, но няма да я показвам и няма да коментирам, правих я точно заради такива болки  в коляното. Сега си  я ползвам когато пътните условия позволяват.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уточнявам , че това по- скоро  е система  за подаване на постоянна газ, а не заместител на темпомат.

 

Разбира се в модерните коли може да  е смешно да се прави така, но както и при мен се случи , че повече от минута не можех да натискам газта, го направих по друг начин с ръчно управление и с второ жило, като най- лесно и бързо решение за това време преди три години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.