Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ - смяна двигател


Tonkatars

Recommended Posts

Здравейте колеги. Интересува ме за смяна на двигател на Октавия 1( с двигател ALH 90 кс. ) мога ли използвам мотор от ауди или VW, които също са 90 кс но с код Z. Имат ли разлики в захвата или нещо друго. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За захвата незнам, вероятно няма разлика, но гледай да не е под Евро 3 двигателя който мислиш да слагаш, защото ще имаш ядове с регистрацията - озаконяването (твоя  ALH е Евро 3).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не точно по темата, но AXR 74 kW в шкода е евро 4, а в пасат В5.5 еквивалентът е евро 3, та наистина трябва да се провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според българското законодателство - евро нормата не може да се промени от това на заводската - та и Евро6 да е мотора , колата си остава Евро 3 или 4.

Смяната на мотор от друга марка е на практика разправия , която не си заслужава парите .

Ако се подмени с мотор от същата марка се минава само през КАТ , сменя се талона и толкоз.

Ако се сложи мотор от друга марка (дори и със същия код) следва Технотест/Декра , ИА Автомобилна администрация и тогава КАТ (на стойност около 600-800 лв.) и няма никакви гаранции , че ще одобрят смяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги много бедно откъм мнения. Няма ли специалисти? И също дали може да се замени ALH с AHF без да се преправя нещо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може железата на agr,alh,asv,ahf са еднакви но имат различия в налягането на дюзите и помпата евро нормата и съответно в компютрите 

 Agr и Аhf са еднакви

Alh e по-скоро Asv 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, skodafen написа:

.....

Agr и Аhf са еднакви

Alh e по-скоро Asv 

 

Това означава, че отива към проблема с регистрацията, който споменахме по-горе с #The Best Forman.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме интересува техническата  част. Дали мога да ги заменя, да завъртя ключа и да тръгна( общо казано). Документално после ще ги мислим. В тази долна държава всички лъжат документално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че имаш отговор на този въпрос от skodafen. А щом не те притеснява документалната част, значи може да действаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.